Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Extra könyvtárakat használni...

Extra könyvtárakat használni lopás?

Figyelt kérdés

pl egy email küldő program Java-ban, amihez kell egy "mail" nevű jar file. Az iskolában így tanították, hogy használjuk ezt hozzá, a maradékot meg írjuk meg mi hozzá (pár sor). Ez egy kicsit lopásosnak tűnt nekem. Elvégre valaki magától megírta ezt a mail.jar-t, és mi is meg tudtuk volna, csak így sokkal egyszerűbb volt.


A nagy programozók is így csinálják? Mindenki mondja, hogy jó a java mert rengeteg könyvtár van hozzá meg minden, de a "nagyok" is így felhasználnak egy kicsit innen, kicsit onnan, és nem saját maguk csinálnak mindent?



2014. szept. 3. 01:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Fejlesztés során általánosan elterjedt külső komponensek használata, mivel sok előnye van. Egyrészt időt (és így pénzt) spórolhatsz, hisz nem neked kell kifejlesztened, karbantartanod az adott komponenst. Másrészt előfordulhat, hogy nem rendelkezel elég ismerettel az elkészítéséhez (pl titkosításnál), így egy saját verzió implementálása sok bonyodalmat, vagy inkompatibilitást okozhat.
2014. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én pont hogy nagy projekteknél érzem indokolatlannak az idegen kódok használatát, ahol már nem mindegy hogy egy kód mennyire bánik gazdaságosan az erőforrásokkal, mennyire lehet alakítani az egyéni igényekhez.


Bár hozzáteszem, én valószínűleg még kezdőnek számítok. :)

2014. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vannak olyan dolgok amiket nem kell újra és újra feltalálni.


A programozók akik a szakmában dolgoznak pénzt keresnek, gondolom ez nem meglepő. Ezt a pénzt pedig valaki kifizeti nekik. Tehát néha érdemesebb bevásárolni kész programcsomagokat és újra felhasználni azokat, minthogy lefejleszteni egy drága fejlesztőgárdával. Nem beszélve arról, hogy valószínűleg stabilabbak és gyorsabban is.


Vegyük csak a java String osztályt. Gondolom a Kedves kérdező sem készített saját String osztályt hanem a java beépített osztályát használja. Ez vajon lopásnak számít? Tényleg azzal kell kezdeni egy alkalmazás fejlesztését, hogy először megírjuk a karakterláncok kezelésére használt osztályokat? Nyilván nem, főleg, hogy kapásból nem tudnánk olyat írni mint a létező (Gondolok itt akár a COW megvalósítására).


Még a legkisebb projekt is azzal kezdődik, hogy letöltesz egy keretrendszert, de legalább egy 3rd party library-t ami az adott problémakört valamennyire lefedi.

2014. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!