Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozó vagyok...

Kezdő programozó vagyok segítség! Bővebben lent!?

Figyelt kérdés
Sziasztok, neki szeretnék állni a programozásnak, ugyanis idén akarok rakni emelt szintű érettségit informatikából, a programozásunk kívül minden nagyon jól megy. Iskolánkban sajnos nincs fakultáció, úgy hogy egyedül kéne nekivágnom. Csak az a baj, hogy nem tudom hol kezdjem. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

2014. szept. 1. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ugyan már többször is ellőtték itt ezt a kérdést, és csak ismételni tudom magam: Werner Zsolt - Java Gyorstalpaló

[link]


Tessék parancsolni! Nem leszel tőle profi, de legalább lesz valami fogalmad a Java-ról is, illetve arról is, merrefelé kéne tapogatózni.


Sok szerencsét!


UI.: Ha nagyon muszáj, megdobálhatsz privátban is kérdésekkel, de nem szoktam belefulladni a fölös időbe, így nem valószínű, hogy hamar válaszolok.

2014. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
40%

Én nemtudom ti miről beszéltek..., hogy "9 hónap alatt megtanulni az emelt szintre programozni az szép kihívás."

ez röhej , én kb 1 hónap alatt megtanítanálak úgy programozni, hogy utána simán elmehess junior programozónak,

nem emelt szint... emelt szint az 5 nap maximum, ha fogalmad nincs semmiről... ahogy előttem is írta a 2. éves hallgató hogy, hogy kéne haladni, 1 hónap alatt simán el lehet jutni az adatbázisokig meg a szálkezelésig , ezzel a kettővel meg már simán tudsz írni kisebb játékokat... nem tudom, hogy lehet a választani érettségin hogy python vagy java vagy ...

de ha lehet, akkor nyugodtan kezd el java-val vagy teszem azt C#- al a kettő szinte ugyanaz. én személy szerint C#-ot javasolnék már csak a visual studio miatt is annak messze a legbarátságosabb a fejlesztőkörnyezete, az igaz hogy nem lehet annyira gyorsan kódolni mint a javaban a generálások miatt , de messze abban a legélvezetesebb programozni

üdv. egy programozó

2014. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 SimkoL ***** válasza:
64%

'emelt szint az 5 nap maximum' ennyi idő alatt a halmaz, konstans tömb és a tömb közötti különbséget sem érti meg és még akkor hol vannak a ciklusok - elől, hátul tesztelő -, különböző konverziók.... ami még nagyon az alap :)

Szállj le a földre te 'programozó'

2014. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát, akinek 5 nap kell, hogy ezeket megértse ott komoly baj van azért.

Én is 1-2 hetet mondtam rá, annyi bőven elég kell lenni, ha:

1, tényleg érdekli és akar tanulni a diák

2, ha nem teljesen sík hülye



9 hónap alatt már valóban JÓVAL az érettségi szintje fölé lehet kerülni, még akkor is, ha az ember a tanulás kezdetekor kapcsol be gépet először életében.

2014. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy csak viszonyítási alapnak, az egyetemen a ciklusokról stb. a 2. prog. gyakorlaton kerül szó és 1 óra alatt le is adnak mindent (azaz 2 óra alatt).


Szóval összesen 4 óra alatt jut el arra a szinte a diák, hogy már lát ciklusokat. (Első órán változók, konstansok kiíratás.)

Na és persze ott is vannak az első évesek között, akik soha nem programoztak, mégis kis gyakorlással tudják követni.

A teljes félév kb 12 db óra, azaz 24 óra alatt le is megy (mínusz a zh-k) és ennyi idő elég arra, hogy a programozás alapokat megtanulja az ember, ha még rájön egy kis gyakorlás akkor is mondjuk egy kb 36 óra alatt megvan vele.


Ha napi csak 4 órát foglalkozik vele a tanuló akkor is az 9 nap.

2014. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: nem a számolás helytelen, csak nem voltam elég következetes mindenhol az egyetemi óra (1 kurzus) és a fizikai óra közötti különbséggel.

1 egyetemi óra ált. = 2*45 perccel azaz kb 2 órával, szóval felfelé is kerekítettem.

2014. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Tengor ***** válasza:

Legyen nektek igazatok. Lehet én jártam rossz iskolába, de nekem közép suliban nem volt annyi időm, hogy 5 nap alatt megtanuljak programozni.

Ezen kívül ami most triviális, az annó lehetetlennek tűnt. Most már egy érettségin legyintek, sőt egy progalap vizsga is röhej, viszont mindkettő előtt volt bennem egy egészséges félsz, még ha készültem is mindkettőre.

A becsléseitek szerintem ez utóbbi paramétert hagyják figyelmen kívül.

2014. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
nem középsuliról beszélek, hogy ott mit tanítanak , meg te mit tanulsz , meg hogy ha akarsz tanulni, hanem ha van egy jó tanárod aki nem úgy magyaráz mint középsuliba vagy egyetemen hogy senki se értse meg , (mert ő hatalmas szavakat is tud használni) hogy okosabbnak tűnjön,hanem úgy magyarázza el a dolgokat hogy 1+1 az kettő
2014. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
tanulj
2014. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!