Pascal fordító?
Le lehet valahonnan tölteni egy Pascal fordítót? Gondolom úgy működik, hogy az args-be kerül a fájlnév illetve a command line agrumentek, és van legalább egy fájl kimenete, egy exe fájl, maga a fordított program. Bonyolultabb ennél? Tudom, van mindenféle linker fájl meg a többi, object fájlok is, azt ő kezeli? Vagy hogy működik ez egyáltalán? Például a FreePascalnál az egyszerűség kedvéért. Amikor Ctrl+F9-et nyomok, mi történik utána? És ha kidob exitcode-dal, kapok egy hexa számot, abban én úgy gondolom benne van a sor, karakter és egy azonosító legalább, vagy hogy van ez?
Köszönöm előre is a válaszokat, egy kicsit lehet, sok a kérdés, de nekem nem tiszta ez az egész.
Nem, Pascalon tanult vagyok. Nem az arcom nagy, idegesített, hogy nem értetted, amit leírtam, pedig ha hibás szavak is vannak benne, márpedig mondjuk ez a része nem a fordítóhoz tartozik, azért én kérek elnézést. De így hogy felkaptad a vizet, legalább többször visszaválaszoltál, mert megvolt a presztizse. ;)
Egyébként a választ még mindig nem kaptam meg, és itt most nem a Runtime errorokra vagy exitcode-okra vagy hívjuk akárhogy, nem arra gondolok.
"Egyébként a választ még mindig nem kaptam meg, és itt most nem a Runtime errorokra vagy exitcode-okra vagy hívjuk akárhogy, nem arra gondolok."
Akkor válaszolok szép sorban, amire tudok.
Kérdés: "Le lehet valahonnan tölteni egy Pascal fordítót?"
Válasz: Igen, le lehet tölteni.
Kérdés: "Gondolom úgy működik, hogy az args-be kerül a fájlnév illetve a command line agrumentek, és van legalább egy fájl kimenete, egy exe fájl, maga a fordított program. Bonyolultabb ennél?"
Válasz: Igen, bonyolultabb.
Kérdés: "Tudom, van mindenféle linker fájl meg a többi, object fájlok is, azt ő kezeli? Vagy hogy működik ez egyáltalán?"
Válasz: Itt utána olvashatsz: [link] , vagy itt: [link] , vagy itt: [link]
Kérdés: "Például a FreePascalnál az egyszerűség kedvéért. Amikor Ctrl+F9-et nyomok, mi történik utána?"
Válasz: Meghívja a Free Pascal fordítót a beállításoknak megfelelő paraméterekkel.
Kérdés: "És ha kidob exitcode-dal, kapok egy hexa számot, abban én úgy gondolom benne van a sor, karakter és egy azonosító legalább, vagy hogy van ez? "
Válasz: Nincsen benne. Olvasd el ezt: [link]
Ha Windows alá akarsz programozni és maradsz a Pascal-nál akkor inkább Delphi 7. A Free-Pascal-nak van egy pár 'betegsége'. Többször találkoztam vele, hogy az IDE-ből futtatva hibát dobott, magában pedig csont nélkül ment :) Ha már valamennyire értessz a Pascal-hoz akkor inkább Delphi. A régi Turbo Pascal az még igen... bár közel sem tudott annyit mint a Free, de stabilan ment minden.
Off:
Csak 30 évvel lennék fiatalabb - biztos a C-be vágtam volna bele :) Dehát így marad a nyelv, az asszony...
Off:
...bár az asszony a nyelvemre nem panaszkodik :)
"Akkor mit írnék abba az eljárásba, hogy mondjuk CompileButton.Click(). "
Azt a kódot, amivel meghívod a fordítót. (Free pascal alatt pl használhatod a TProcess-t erre a célra az alábbiak szerint: [link] )
Simko, azért a C vs C# vs C++-os beszólásod elég durva volt ahhoz, hogy feltételezzük, hogy nem te írtad Delphiben a prog.hu-t.
Egyébként mi a probléma, kérdező? Több, mint két éve Pascalban programozol, de most akarsz fordítót váltani + google használat egy runtime error kikeresése nagy fáradság lenne? Teljesen felesleges kimagyaráznod magad, vagy ránk fogni.
Lehet, hogy 'durva' volt, csak már elegem van abból, hogy majdnem mindenki a framework-ös nyelveket és a Java-t isteníti. Szerintük azon túl élet sincs. Valóban a prog.hu-t nem én írtam Delphi-ben, bár most már a nyelv sok mindenre képes, csak annyi közöm van hozzá, hogy néha oda is írogatok helyes, elfogadott válaszokat: [link] esetleg programokat is: [link]
Ott egy kicsit kultúráltabbak, hozzáértőbbek az emberek, nem ez az ovis stílus megy.
Szinvonalban ég és föld a kettő.
De végülis egyszerű. A sok hozzáértő reprodukálja a pixel figyelő programomat, amit egy éjszaka írtam, bármely nyelven egy nap alatt. Aki megteszi annak elfogadom a véleményét, kritikáját felém.
A legjobban azt bírom, hogy az "ez a program" link egyből felugraszt egy "spy.exe"-t. Mert a pixelváltozást figyelő cuccnak nem is lehetett volna jobb nevet adni ennél, hogy senki le ne töltse.
//Amúgy én régen még úgy csináltam, hogy rgb-ket tároltam 2d-s arrayben, amiben háromtagú arrayok voltak. A kezelése kissé bonyolult volt, de logikusabb szerkezetet nem tudtam kitalálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!