Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A népszerű, általános célú...

A népszerű, általános célú programozási nyelvek közül szerintetek is a Java a legrosszabb?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani a Java-nál rosszabbat? A PHP rosszabb, de azt webfejlesztésen kívül másra nagyon ritkán használják.
2014. jún. 18. 16:06
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

Ekkora marhaságot is régen hallottam már :D


Ha már ennyire absztrakt módon fogalmazunk (mégis mihez képest, miben és mire?), akkor a Java a népszerű, általános célú nyelvek közül az egyik legjobb (és mégegyszer: miben? mire?). Ugyanúgy vannak hibái, mint ahogyan a [illessz ide tetszőleges nyelvet]-nak/nek is, de hogy pontosan mik ezek, illetve miért okoznak gondot, szemmel láthatóan messze meghaladja a jelenlegi ismereteidet, így a vita szítása és az értelmetlen, fogalmatlan sárdobálás helyett inkább a saját kvalitásaid kevésbé elszomorítóvá tételén kellene szorgoskodnod.


Vajon ha valóban olyan rossz, mint ahogyan azt valamelyik pizsamádban megálmodtad, akkor mégis hogyan lehet a 21. században, jelentős szegmensek egyik piacvezető industry standardje?


Nem hogy a Java-nál, de a legborzalmasabb nyelvnél is sokkal rosszabbak azok az önjelölt "programozók", akik két és fél hello world, meg egy egyetlen, többszáz soros függvényben/metódusban megírt számkitalálós játék után úgy érzik, bárkit leköröznek tudásban, és ahelyett, hogy saját inkompetenciájukat igyekeznének mérsékelni, olyan bölcseletekkel hozakodnak elő, mint "A népszerű, általános célú nyelvek közül szerintetek is a Java a legrosszabb?". Bátran tanulj meg programozni, aztán pár év múlva visszatérünk kacagni egy jót ezen a remek kérdésen.


Ugyanakkor ha már ilyen szorgalmasan kiemelgeted eme remekművet, még így fél év elteltével is, érdekelne, mi alapján is vagy ilyen erősen meggyőződve arról, hogy a Java bármiért is a legrosszabb, vagy hogy akár csak rossz lenne. Pár sokat látott kollégával karöltve nagyon kíváncsiak vagyunk, tudniillik ismerünk pár alternatívát, mégsem jutna soha eszünkbe ilyen eszetlenül ledegradálni egy egyébként remek nyelvet, úgyhogy megkérlek, ragadd meg az alkalmat, és ejtsd minket ámulatba zseniális éleslátásoddal, hátha pont tőled tanulunk valami újat; bár nem túl valószínű, hogy olyasmivel tudnál előhozakodni, amit mi még nem tettünk mérlegre.

2015. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
Amióta kiemelgeted ezt a kérdést, akár meg is tanulhattál volna benne programozni.
2015. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
4%

"Vajon ha valóban olyan rossz, mint ahogyan azt valamelyik pizsamádban megálmodtad, akkor mégis hogyan lehet a 21. században, jelentős szegmensek egyik piacvezető industry standardje?"


A JAVA-t nem a jósága emeli ki, hanem az hogy a cégeknek nem kell 21 féle procira megiratni az alkalmazásaikat, hanem meriratják JAVA-ra és ezzel jelentős összegeket spórolnak meg. Viszont annyival sz.rabb is a végeredmény, mintha nativ kód készülne.

A JAVA nem a felhasználónak jó, hanem a cégeknek. A cégek spórolnak, a felhasználó meg processzoridővel fizet ezért.

2015. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

Round Robin, ha tudnád mekkora sületlenség, amit írtál, akkor elszégyellnéd magad. Erre bár semmi remény nincs, azért pár logikai bakugrásodra rávilágítanék, mielőtt még valakit, aki kevésbé tapasztalt, félrevezetsz:


A) Kezdjük mindjárt azzal, hogy a Java elsősorban az üzleti szektorban standard, ahol pont nem érdekel senkit, hogy mennyire hordozható a bináris, vagy sem, mert az alkalmazás sok-sok évig ugyanazon a gépen fog ülni és ketyegni.


B) Aztán ott van az az el nem hanyagolható apróság, hogy ha egy cég felhasználóknak készít (akár Java nyelven) asztali alkalmazást, akkor bizony kénytelen lesz vastagon beleinvesztálni a usability-be, mert nem engedheti meg magának, hogy selejtet adjon ki a keze közül; ha már ebből élnek, ugye. A Java itt is jelen van, bár kétségkívül nem domináns. A C# ellenben egyre inkább az, és kiválóan integrálódik a Windows-zal. A két nyelv közt a különbség még mindig igencsak csekély ahhoz, hogy a kettő közül az egyiket és csakis az egyiket leszärozzuk (megsúgom: a két legjobban használható gp nyelvről van szó)


C) 21 féle processzorra amúgy sem fog megiratni senki semmit, legfeljebb 4-5 félére, és a forráskód túlyomó hányada ezek között is hordozható (a kontárok által gányolt, monolitikus förmedvények nem játszanak), így ez az érv is bukik.


D) Processzoridő? Ezt is gondoljuk át mégegyszer, mert egy JIT compiler hatékonyabban tud optimalizálni, mint egy hagyományos, AOT fordító.


Ám, hogy a tiédhez hasonló, szép, absztrakt fogalom is legyen: A Java nyelvet, csakúgy, mint a C#-ot, pont a "jósága" emeli ki, bár erről elég nehéz meggyőzni azokat, akik ahelyett, hogy megtanulnának ezen nyelveken fejleszteni (rendesen), a fotelből ortodoxkodnak.


Még mindig nem tudott senki a fogalmatlan, invalid sztereotípiákon felül, bármilyen értelmes érvvel szolgálni arra, hogy miért volna a Java rossz, és ugyan az egész flamewarnak nincs értelme, kíváncsian várom, hátha valaki a mérhetetlen zsenijével felnyitja mindenki szemét, egyszer és mindenkorra kitörölve a méltán gyűlölt Java-t a történelemből. Addig viszont bárkinek tudom ajánlani, hogy tanulja meg.

2015. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 iostream ***** válasza:

"Ezt is gondoljuk át mégegyszer, mert egy JIT compiler hatékonyabban tud optimalizálni, mint egy hagyományos, AOT fordító."


Azért ez kicsit erős volt. Én teljesen értem, hogy mi alapján mondod ezt, de azért az nem véletlen, hogy az előre fordított nyelvek jellemzően processzorhatékonyabbak.

2015. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

"de azért az nem véletlen, hogy az előre fordított nyelvek jellemzően processzorhatékonyabbak."


Helyzete válogatja, de míg az AOT compiler közös nevezőre optimalizál, addig egy tisztességes JIT az aktuális hardverre. Ez nem minden esetben jelent érzékelhető gyorsulást, sőt, néha az overhead többnek bizonyul, mint a nyereség, ennek ellenére elég gyakran hatékonyabb megoldás a mindenkori rendszerhez passzítani a binárist, így erősen vitatható az az álláspont, miszerint a "felhasználók processzoridővel fizetnek" (abban meg akkor még bele sem mentem, hogy mi mindent nyernek közvetve).


Nem mellesleg a mai vasakban messze nem a CPU/FPU jelenti a bottlenecket, így a teljesítménynek ilyetén értelemben legfeljebb realtime rendszerek esetén van valami jelentősége, és ott sem mindig. Kiváló példaként szolgálnak erre az Xbox 360 platformra készült játékok, amelyek a viszonylag gyenge hardver ellenére is elég szépen elrotyognak, pedig nem Pong komplexitású dolgokról beszélünk, és a GPU is rendesen meg van táncoltatva. A kérdéses platformon pedig, amennyire emlékszem, csak managed CIL fut (se JIT, se natív).


Embedded. Na ott nem működik a bytecode (létezik, de egyelőre nem erőltetném). Cserébe a gyártói C/C++ API-k használhatatlan szutykok és rengeteg meló elmegy csak arra, hogy eltakard a mindenhonnan előbuggyanó trágyát. Akkor most a kérdező szemszögéből mindjárt a C/C++ is egy fos lesz? Elég mókás volna :)


Na, akkor tessék megnyugodni, megtaláltam a tökéletes nyelvet: [link]

2015. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mellesleg a mai vasakban messze nem a CPU/FPU jelenti a bottlenecket,"


Na, itt árultad el magadat.

Azt meg hozzá is teheted, hogy a JAVA csak azért nem került a kukába (mégegyszer) mert a hardvert tervezik hozzá. Egyszerűen aládolgozik a vas. Ha ez ma nem így volna, a JAVA már régen felejtős volna.

Amit a JAVA igért (biztonság, sebesség, platformfüggetlenség), abból semmi sem valósult meg.

2015. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
0%

"Kiváló példaként szolgálnak erre az Xbox 360 platformra készült játékok, amelyek a viszonylag gyenge hardver ellenére is elég szépen elrotyognak"


A viszonylag gyenge hardver: 3,2 GHz-es PowerPC alapú IBM hárommagos Xenon.

2015. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Azért van a java-nál is rosszabb: szísárp. Még a platformfüggetlenség se megy neki! :->


[link]

2015. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

"A viszonylag gyenge hardver: 3,2 GHz-es PowerPC alapú IBM hárommagos Xenon."


Ki is árulta akkor el magát? :D

Lökheted a 3 magos PPC-det, ha in-order, és a baromi lassú, baromi kevés memóriát lockolgatják el egymástól a magok, virtuális memória híján swappingre sincs semmi esély, és egy lemezolvasás is évekbe telik. Nem véletlenül nightmare.


Persze neked, kedves troll, valószínűleg hiába magyarázom, mint ahogyan azt is, hogy nem a CPU a szűk keresztmetszet, mert sohasem voltál ilyesmi közelében, csupán bashelni jöttél, hogy egy kicsit kevésbé szánalmasnak érezhesd magad. Pedig ezt az időt akár a tanulásra is szánhatnád, hogy valóban kevésbé legyenek elszomorítóak a hozzászólásaid.


Az 57-es válaszodat meg nem is kommentálnám külön, akkora hülyeség. учиться, учиться, учиться!

2015. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!