Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozó vagyok!?

Kezdő programozó vagyok!?

Figyelt kérdés
Mondták nekem, hogy itthon is ellehet kezdeni programozónak tanulni és ti milyen programokat ajánlatok hogy eltudjak indulni ?
2014. máj. 27. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Programokat ajanlani? Nem igazan ertem a kerdesed, fejtsd ki bovebben mit szeretnel tudni.
2014. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
TheVR csatorna mondta hogy vannak honlapok meg fórumok amik tudnak segíteni és ha tényleg vannak ilyen oldalak akkor tudtok párat küldeni ?
2014. máj. 27. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak parat, hanem egeszen pontosan 61 ezer 800 oldalt. Tessek:


[link]

2014. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
behalok ezen a topikon és a válaszokon............:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2014. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kezdő programozó vagyok!?"


Nem, nem vagy az. A kezdő programozó már programozik. Te még csak most lépnél a rajtkockára.


"ti milyen programokat ajánlatok hogy eltudjak indulni"


Én egy böngészőt ajánlanék, azok közül is a Chrome-ot. És javaslom a Google keresőszolgáltatás használatát, nagyon hasznos, az élet más területein is, de programozásnál elengedhetetlen lesz. Épp úgy, mint az angol nyelv ismerete.


És küldök én is cirka 3000 oldalt, ugyanilyen jellegű GYK kérdésekből:

[link]


Egyébként én anno egy ált. iskolás infókönyv releváns fejezetével kezdtem a programozást.

2014. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mit akarsz programozni?
2014. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Válassz nyelvet:

[link]

illetve

[link]

Ha megvan a nyelv, akkor kell hozzá egy szövegszerkesztő, ami lehetőleg jól színezi az adott nyelvet. A Notepad++ sok nyelvet tud színezni.

Kell hozzá értelmező vagy fordító. Ez nyelvfüggő.

Mennyire gondolod komolyan?

2014. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egymillió link ellenére, amiben könnyű elveszni, én egy egészen kezdőnek mégis azt ajánlanám, hogy slattyogjon be egy oldschool könyvesboltba, és nézzen körül a polcon, hogy mi az, ami érthető neki. A tankönyvek tényleg nagyon jók, merthogy erre találták ki őket. :-)
2014. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A nyelvek.inf.elte.hu/leirasok/ valóban jó kiindulásnak, ha inkább webes dolgok érdekelnek, akkor a w3schools.com/ is jó kezdő oldal.

(a tuskó kommenteket meg hagy el, mindig lesz, aki vissza fog rettenteni attól, hogy a programozók kedvesek is tudnak lenni.)

2014. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!