Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit keres 1 hónapban egy...

Mennyit keres 1 hónapban egy programozó?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy érdemes e eszt a szakmát választani.Leírnátok hogy mennyi a munka lehetőség és hogy kb. mennyit keres külföldön és Magyarországon.Előre is köszi.
2014. máj. 18. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

> "érdekelne hogy érdemes e eszt a szakmát választani"


1. "eszt" NE válaszd.


2. Ne a pénzért válaszd ezt a szakmát, mert esélyes, hogy csalódni fogsz, vagy szenvedés lesz. Akkor legyél programozó, ha szeretsz programozni. Ez nem olyan szakma, hogy elvégzel egy 2 éves képzést és máris mehetsz sorban állni a kamionnyi pénzért.


> "mennyi a munka lehetőség"


Én azt mondom, keress rá az állásportálokon. Több száz programozó állásajánlat van.


> "mennyit keres Magyarországon"


A kezdő fizut (nettó?) 200-250e Ft környékére szokták belőni, innen a határ a csillagos ég.

2014. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék programozó lenni és komolyan érdekel ez a szakma és élvezném is ha ez lenne a munkám és nem csak a pénz érdekel."2 éves képzés nem elég" eszt pontosan hogy értetted?Köszi az eddigi választ.
2014. máj. 18. 22:53
 3/13 anonim válasza:
100%
ezt kell csinálnod egész nap amikor szabadidőd van probálgatni,gondolkodni több nyelven irkálni programokat folyamatosan a sulikban ehhez nem kapsz igazi tudást magadat kell fejlesztened suli mellett és után is
2014. máj. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valóban, a képzések maximum nagyon az alapokat adják meg.

A ténylegest tudást te magad fogod begyűjteni, ehhez pedig az kell, hogy szeress programozni és szabadidődben is akarj tudást gyűjteni.


A fizetés elég jó, én most fél állásban úgy, hogy akkor megyek be amikor akarok keresek nettó 95-öt.

Ez nem sok, sőt... De cserébe baromi rugalmas a munkaidő, ami az egyetem mellett előnyös, na meg legalább ad pár év szakmai tapasztalatot papíron is.



Munkalehetőség pedig elég sok van. De a tényleg jó helyekre azért nem olyan könnyű bekerülni.

(Persze ha kevésbé válogat az ember, akkor pár nap alatt talál munkát könnyedén.)

2014. máj. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem nagyon hasznos volt a válaszod még aszt megmondanád nekem hogy ehez a szakmához kell e éretségi? mert szakmunkás iskolába szeretnék menni mert az édretségit nem hiszem hogy letudnám tenni.
2014. máj. 19. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát egyetemi végzettség nem árt. Ahhoz pedig kell érettségi.


Felsőfokú szakképzésen is tanítanak talán programozást (?), ez nyilván alacsonyabb színvonal - de nincs infóm a követelményeiről.


De ha elég jó vagy, én el tudom képzelni, hogy nem kérnek a diplomát. De ehhez azért keményen kell küzdened.


Aminek első lépése:


Érettségitől függetlenül annyi pontosság és igényesség biztosan kell ehhez a szakmához, amire már #1-ben is utaltam: ilyet nem írogathatsz, hogy "eszt" meg "aszt". Tudj helyesen írni. Tudod, majd CV-t is kell írnod, meg adott esetben motivációs levelet... és ha állást kapsz, akkor meg esélyes, hogy dokumentációkat is.

2014. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem eddig nagyon sokat segítettetek,köszönöm szépen.

De még valami nem világos,mit is csinál pontosan egy programozó egy munkahelyen?

2014. máj. 19. 16:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Programozik. :)

Ajánlom figyelmedbe az #5-ös kommentemet innen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2014. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon sokat segítettetek.Aszt hiszem eszt a szakmát választom persze ha nem kell hozzá diploma,érettségi stb..
2014. máj. 19. 17:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyre több helyen követelnek meg szakirányú képzettséget, úgyhogy az egyszerű tanfolyamok egyre kevesebbet fognak érni. Nem tudom, hogyan vannak ilyen tanfolyamok, de úgy tudom, hogy vannak. Utána is mehetsz tovább tanulni.
2014. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!