Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tudjam, hogy jó program...

Honnan tudjam, hogy jó programozó lennék-e? Mi kell ahhoz, hogy valaki jó legyen?

Figyelt kérdés

A matek megy, de nem vagyok top 5 országosan, vagy ilyesmi. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy első 30-ban vagyok, első 5-ben nem. (tudom, elég tág sáv, de se nagyképű, se álszerény nem szeretnék lenni).

Az iskolában tanult, és a szakköri programozás is megy, de erősen él bennem az a rémkép, hogy egyszer majd egyszerűen nem tudok tovább fejlődni, hiszen 9.-esen még sehol nem tartok az egyetemhez képest.

Tudom, hogy garancia nincs rá, hogy jó leszek, vagy épp, hogy rossz, de szerintetek mi az, amire utalhat ezekre?

A számítógépes játékok nem érdekelnek, egyáltalán nem, nem is akarok foglalkozni velük, inkább valami... adatbázisossal, vagy nem tudom. Valami olyannal, ahol a kinézet, a grafika mellékes, és a hasznosság a fontos. Csak az a baj, hogy körülöttem szinte mindenki, aki infóval foglalkozik, nagyon sokat játszik, ez segít nekik majd később? 15/L


2014. ápr. 21. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanuld otthon is! Nem tudom milyen nyelvet tanultok a suliban, de érdemes a c-t megtanulni. Sok minden épül rá és ha megérted benne a logikát, akkor nyert ügyed van. :)


A játékos részt nem értem, a játék max érdekli őket és ezért foglalkoznak az infóval, de a lövöldözéstől nem lesz senki jó programozó.


Gyakorlásnak jók a KöMaL "S" infós feladatai is. Meg a matek is, de az más téma.


Amúgy 15 éves lány létedre honnan ez a nagy lelkesedés? Egy lányt sem ismerek még a korosztályomban (14 vagyok) akit érdekelne a dolog...

2014. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

15/L ? Én is megemelem a kalapom. :)


Ha jó matekos vagy, az félsiker. Közvetlenül az egyetemhez lesz jó, mert ott brutál sok matek lesz programozó szakon. Közvetve pedig a programozáshoz is, a logika miatt.


"9.-esen még sehol nem tartok az egyetemhez képest"

Nem is kell. :) Van még pár éved előkészülni az egyetemre.


És hogy mi kell:

1) Egyetemhez való felkészüléshez matek: menj majd matekfaktra, ha van lehetőséged, hogy ne egyetemen ismerkedj meg a deriválással, integrálással.


2) Tanulj és gyakorolj programozást otthon!

2014. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egyetemen vagyok programtervező informatika szakon, de még mindig nem tudom, hogy "jó vagyok-e". Ami lehet nem is annyira baj, részben motivál.

15 évesen nem baj, ha nem tartasz még ott. A lényeg, hogy szereted. Szabadidődben találj ki különböző feladatokat és próbáld azokat megvalósítani. Lehet akár olyan is, amit magadnak szánsz otthoni használatra.

Matekfaktra menj, még akkor is ha nem akarsz matekból emelt érettségit. Igaz, én nem jártam, egyetemen első félévben találkoztam először integrálással/deriválással és az a tantárgy elég jól is ment, míg aki már tanulta gimnáziumba/középiskolába annak meg nem (szóval a matek fakultáció se ad garanciát).

Nem baj ha nem érdekelnek a számítógépes játékok, nálam is full ugyan ez van. Körülöttem nagyon sok ember Wowozik, Diablozik stb, engem teljesen hidegen hagy (inkább az érdekel, hogy működik, hogyan valósítható meg).

Ja és persze tanulj angolul (ha van még időd, akkor németül is). Talán a számítógépes játékok e téren jelentenek előnyt (onnan elég könnyen ragad az emberre a nyelv).

2014. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Grat, hogy lány létedre érdekel.:)

Én már prog.zó szakon vagyok, lányként.


Ha első 30-ban benne vagy, országosan, az már régen jó.:)


Ha érdekel, foglalkozz szabadidődben. Pl. C-vel, fősulin mi azzal kezdtünk,talán máshol is azzal indítanak.


A játék: hm,attól,hogy lődöznek vagy cséznek, nem fogják tudni (emiatt) megírni a "készítsz eljárást, ami fájlból kiolvassa a páros számokat, majd eltárolja egy másik fájlban,már másfajta kódolásban" kérdésre a programot.

2014. ápr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hadd szálljak be én is a téged biztatók sorába, bár én csak jövőre megyek egyetemre. Először is szintén örülök és gratulálok, hogy lányként programozással akarsz foglalkozni.

Amit matekról mondtál, az egyelőre bőven elég neked, igaz, később még sok mindent fogsz tanulni, de az írásod alapján szerintem menni fog. Attól pedig nem kell félned, hogy még kevés dolgot tudsz az egyetemhez képest, hiszen akik most ott vannak, jelentős részük nálad valószínűleg kevésbé értett a matekhoz, bár azt nem tudom, hogy programozásról mennyit tudsz. Ha pedig nem tudsz még róla sokat, nem gond, hiszen ez nem olyan, mint a matek vagy a töri, hogy mindenki tanulja. Vannak akik úgy mennek egyetemre programozást tanulni, hogy életükben vagy 2-szer láttak programkódot, akkor is csak véletlenül, a TV-ben, látványelemeként egy filmben.

És szerintem pont abból lehet felismerni, hogy valakinek megvan az esélye jó programozóvá válni, mint amit te leírtál magadról! Szóval sok szerencsét és kitartást!

2014. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is csak csatlakozni tudok az előző hosszászólókhoz, akik gratulálnak Neked, mert én is szeretek programozni, de én inkább játékokat és felhasználói vagy oktató jellegű programokat szeretek csinálni. ...mert bár az tény, hogy lövldözésből nem tanulsz meg programozni, de valahol azt olvastam, hogy: "Ahhoz, hogy jó játékokat tudj készíteni, ahhoz szeretned kell játszani is."


Viszont az adatbázis-jellegű dolgoktól a falra tudok mászni, mégis volt sok olyan megrendelésem, ami erőssen adatbázisra épített, unalmas... :-) ...kivéve azokat, ahol az adatbázist saját, egyedi fájlformátumban kell megcsinálni, ott legalább kell gondolkozni is... :-)


Tehát ha szereted az adatbázis-programozást, akkor sohasem maradsz munka nélkül, mert szinte minden adatbázis ezen a bolygón! :-)

2014. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel keress magántanárt. Manapság az iskola infóoktatás leáldozóban van valamiért.


Na hagyd elkallódni az érdeklődésedet. Az hogy nem játszol számomra például pozitívum, nagyon sok nebulót csak azért érdekel az informatika mert szeret pisztoly-tologatós játékokkal játszani, és ebben ki is merül az érdeklődés.


Amúgy le a kalappal. Bárcsak minden ötödik hallgató ilyen érdeklődő lenne mint te, hidd el én megjártam a felsőoktatást mindkét oldalról.


Magad vagy. Tanulj angolt és keress a neten anyagot, másra nem számíthatsz.

2014. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!