Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok nekem segíteni ennek...

Tudnátok nekem segíteni ennek a feladat megoldásában?!?!

Figyelt kérdés

Készítsünk programot, amely kiír egy menüt:


1 ... nevsor kiirasa

2 ... uj diak hozzaadasa

3 ... diak torlese

0 ... kilepes a programbol


majd a választott menüpont alapján végrehajtja az adott műveletet utána ismét kiírja ezt a menüt. A diákokról tároljuk a nevüket, születési évüket és a nemüket (fiú, lány). A diákokat a programban egy 1000 elemű tömbben tároljuk. A program elején a tömböt olvassuk be egy állományból (ha létezik már az állomány), majd a program végén mentsük ki állományba.



2014. márc. 1. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi a honorárium?
2014. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:
83%
Meddig vagy kész?
2014. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, szívesen segítünk, csak:

-ne várd, hogy mi írjuk meg helyetted, ugyanis programozni csak tevékenység közben tanul meg az ember

-ebből következően állj produktívan a dologhoz, gondolkozz rajta, kezdd el csinálni, aztán ha elakadsz, akkor kérdezz

-végül azt sem ártana tudni, hogy milyen nyelven képzeled is el az egészet...

2014. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is hallgass a többiekre. Miközben csinálod úgy fogsz fejlődni. Ne várd hogy futtatásra kész programot kapj. Későbbiekben nem lesz belőle előnyöd. De azért leírom én hogy csinálnám. (c++-os vagyok)

Én öt függvényt használnék. Főprogramban csak egyet hívnék meg az ami kiírja a menüt. Ott lenne egy switch-case ami átdob az almenükre. Az almenük végén meghívnám újfent a menükiírást és törölném a képernyőt. A diákokat vagy tárolnám soronként és egy hatodik függvénnyel felvagdosnám vagy c-be van lehetőség saját típus létrehozására. A bekérés ugye csak sima stream de ugye ez is függ miként tárolod az embereket. Új diák hozzáadása miatt én mondjuk 2000 elemű tömböt deklarálnék és egy változóba gyűjteném hogy mennyi diák van és az alapján futtatnék. A diák törlése: megadnád melyik sor. Futtatnád és ha elérné azt azt a sorszámot akkor lépne.

Programból való kilépés: beírod hogy return 0. De előtte ugye kell ofstream.

Kb ennyi lenne. Az is lehet mondjuk hogy én most megírtam ezt így neked aztán pascalba tolod vagy épp c#-ba ami egy picit más mint a c++. Sok szerencsét a programhoz.

2014. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!