Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# vagy C++ könnyebb megtanuln...

C# vagy C++ könnyebb megtanulni / ajánljátok kezdésnek melyik?

Figyelt kérdés

c# vagy c++ érdemes elkezdeni hogy belevágják az egész programozásba :) . Van időm még csak 15 leszek :)

Eddig játékok scriptet szerkesztettem stb.



2013. okt. 20. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, a két nyelv más-más célra volt kifejlesztve. Elkezdeni pedig a C-t vagy a C++-t érdemes aztán arról könnyen válthatsz C#-ra is a hasonló szintaxis miatt.

(amúgy a kulcsszavak között mit keres a java, az már teljesen más nyelv.)

2013. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért írtam mert sok olyan van aki javához ért az "tuti" C++ vagy többihez is ért :) xd

Akkor lehet elkezdem inkább C++

2013. okt. 20. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:

" sok olyan van aki javához ért az "tuti" C++ vagy többihez is ért :) xd"

Ja igen, ez elég nyomós érv :-D

Viszont a java telsen más (bizonyos dolgokat kivéve) mint a C++ 3s kev3és olyan ember van aki mindkettőt viszonyleg jól kezeli ettől függetlenül az is nagyon jó nyelv bár a java-c++ párosítás nem egy jó ötlet ezért egyszerre csak egy, jelen esetben a c/c++.

2013. okt. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 iostream ***** válasza:
A C# sokkal kezdőbarátabb nyelv, mert magasabb szintű. A szintaxison kívül viszont nem sok közük van egymáshoz.
2013. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Attól függ, a két nyelv más-más célra volt kifejlesztve"


Igazából mindkettő általános célú programozási nyelv..

2013. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A C# kezdő barátabb, de később problémád lehet a .NET és a referencia rendszer megértésével. Ha viszont C++-t jól megérted, onnantól kis utánanézéssel simán fogsz tudni C#-ban is programozni.


Ezt csak az alapján mondom, amit tapasztalok. Mi sulinkban C++ volt előbb és a mutatók megértése után simán át lehetett látni a C# mélyebb működését is. Viszont más sulikban C#-al kezdik az oktatást és ott általában fingjuk sincs a diákoknak arról, hogy mi történik a háttérben.

2013. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A C# tényleg nagyon kezdő barát, bár én sok funkcióját felfedeztem amit érdemes megtanulni, de én a büdös életbe semmire sem használtam soha. (Lásd a konzolnak a különféle dolgai; Ablak kezelés, stb.). Én Java-val kezdtem, azzal vagyok ma is el...
2013. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!