Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik gimibe tanitanak magas...

Melyik gimibe tanitanak magas képzedségel informatikat?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Marci, neked nyelvtan kéne, nem informatika!

Amúgy ha már tudod, hogy mi érdekel, akkor jobb lenne egy szakközépiskola.

G.

2013. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is: hol laksz? Most mondhatom hogy Szegeden a Dériben elég komoly az infó szak, de mi van ha Győrben laksz? :D

Másodszor: nem, nem feltétlenül jobb egy erős szakközép mint egy gimi. Ha az informatikán belül konkrétan a programozás érdekel (mivel ebbe a témakörbe írtad gondolom erről van szó), akkor inkább menj el egy erős gimibe valamilyen matekos szakra. Az egyetemeken állítólag nagyon nyomják a matekot az ilyen programozós szakokon, úgyhogy nem árt ha kapsz belőle egy erős alapot középiskolában. Programozni meg tudsz otthon is tanulni, ahhoz nem elengedhetetlenül szükséges tanár. De ez nem szentírás, csak az én véleményem. Meg persze ha nem a programozás az ami az informatikán belül érdekel, akkor tényleg egy erős szakközépbe menj inkább.

2013. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Az egyetemeken állítólag nagyon nyomják a matekot az ilyen programozós szakokon, úgyhogy nem árt ha kapsz belőle egy erős alapot középiskolában." - Ebbe azért belekötnék. Én is inkább az informatika szakközepet ajánlom, tény, hogy az egyetemen nyomatják a matekot, de a gyakorlatban közel sem használod annyira, szóval inkább a programozásra gyúrjon rá. Meg persze akár gimnázium, akár szakközép, az összes csak maximum az emelt érettségi szintjére készít fel és az közel sem fedi le azt az anyagot, amit egyetemen tanítanak (max. az első félévben megkönnyíti az ember dolgát, ha emelt matekra járt, de úgy kb ennyi - amúgy én proginfóra járok, nem tanultam középiskolában emelt matekot, mégis sikerült megtanulnom itt az egyetemen integrálni, deriválni 1. félévben).
2013. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért én láttam már olyan informatikai szakközepet, ahol a diákság alacsony értelmi színvonala és motiváltsága rögtön meghatározta az eredményt, a töredékét nem lehetett megtanulni programozásból, mint egy rendes gimnáziumban.
2013. szept. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak hogy ez nem egy általános dolog (szóval nem mondható el minden informatika szakközépre).

De amúgy a programozásnak épp az a lényege, hogy neked kell megtanulni (ez az egyetemen sincs másként). Ha nem foglalkozol vele, akkor jó hogy nem fogsz tudni programozni.

2013. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Persze ezzel nem a gimnáziumok ellen akarok beszélni, de ilyen esetben szerintem jobb a szakközép, a programozáson kívül ezer másik dolgot is megtanul ott az ember, amit gimnáziumban nem és később (egyetemen) meg kellhet)
2013. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a sok-sok önálló programozást sehol nem lehet megúszni. De amikor én voltam gimis, nekem az nem tanulás volt, hanem szórakozás, amit tanulás helyett is csináltam. :-)

Az is igaz, hogy szakközépben tanítanak rokon tárgyakat is, pl. hálózati ismeretek, ami azért hasznos.

2013. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!