Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A GTK+ az magas szintű könyvtá...

A GTK+ az magas szintű könyvtár és mindent tud amit egy ablakkezelő lib-nek tudnia kell? Továbbá lent.

Figyelt kérdés

Tudnátok egy jó kis magyarázattal szolgálni nekem arról,hogy hogyan is tudnék csinálni olyan ablakot ami teljesen áttetsző?


Az a része legyen teljesen áttetsző amiben az OpenGL is rajzolhat.Tehát a belső része.


Nem e belerajzolt képeket akarom áttetszővé tenni,hanem magát az ablakot amibe rajzolni lehet.


Ilyet még soha nem csináltam nemrég kaptam kedvet hozzá.



A másik problémám pedig az,hogy hogyan lehetne mondjuk kör vagy háromszög alakú ablakokat létrehozni.Olyasmiről hallottam hogy valami bőrféleséget kell ráhúzni az ablakra.


Helyre tudnátok rakni egy kis magyarázószöveggel.


2013. máj. 9. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én inkább a Qt-t ajánlom. Próbáltam a GTK-t is, és és föld a kettő. Itt nagyon könnyű az áttetszőség, a QMainWindow rendelkezik setWindowOpacity() metódussal, és setMask-al. Rajzolsz egy háromszög vagy kör alakú 1 bites képet amivel kimaszkolod az ablakot
2013. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Qt teljesen ingyenes?Bármilyen célú használatra?
2013. máj. 9. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nem tudom a teljesen pontos választ. Annyit tudok, hogy az egyik Pythonos bindingje, a Pyside teljesen igyenes bármilyen használatra, szóval gondolom maga a Qt is az.
2013. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!