Olyan programot keresek, amivel programot lehet tervezni. Van ilyen?
Szépen, szervezetten össze lehet állítani, hogy milyen osztályok, függvények vannak, mi mit csinál, kimenetek, bemenetek stb. Aztán egy ilyen terv alapján szerintem könnyebb lenne leprogramozni a dolgot, mint csak úgy nekiugorva.
Persze megoldható ez saját jegyzet készítésével, de hátha van valami, amit direkt erre a célra találtak ki.
Az UML diagrammokat erre (tervezés) találták ki. Le lehet belőle generálni az osztályokat, metódusaikat.
Személyes vélemény: annyi idő alatt, amíg összekattintod az UML-t, simán begépeled az IDE-be is amit kell.
A Microsoft Visio-ja erre (is) jó. Komolyabb UML tervezéshez az Enterprise Architect-et ajánlom kezdésnek.
Hozzátéve az előzőhöz, az fatális hiba, ha valaki lebecsüli a tervezés hatékonyságát, szükségességét. Ebből arra következtetek, hogy még soha életében nem tervezett komoly, nagy rendszert. Tehát tervezés tekintetében is fontos a gyakorlás.
Szépen, nyugodtan tervezd meg a programodat, akár részletesen is, ilyenkor sok apró baki kijöhet és nem a fejlesztés közben kell kapkodni, hogy akkor mi a szösz legyen, újra kell tervezni egy modult, mert nem lesz jó a későbbiekre, vagy nem elég robosztus.
"Személyes vélemény: annyi idő alatt, amíg összekattintod az UML-t, simán begépeled az IDE-be is amit kell."
Hát nem is a te házifeladat-program szintedre találták ki az UML-t, kicsi huszár :) Majd ha programozó leszel, megtudod :D
Válasz:
Ha netalántán Visual Studio 2010+ használsz, egy nagyon gagyi UML tervező abban is benne van, igaz, csak az Ultimate verzióban, dehát kitalálták már a torrentet, ha esetleg nem az lenne neked :)
Az előző által említett Visio-t nem ismerem, de az Enterprise Architect tényleg jó cucc, bár hozzáteszem, hogy nem kezdőknek való, mert a feature-gazdagság, a bőség zavara először inkább hátráltatja, mint könnyíti a munkát.
Egyszer próbáltam egy Visual Paradigm nevű cuccot is, bár nem tudok róla nyilatkozni érdemben, ahhoz nem használtam eleget, de első kipróbálásra szimpatikus volt.
Itt #1.
Valóban, nem voltam pontos. Korrigálok. Kisebb projektekre szerintem (számomra) elegendő a papíros tervezés, nagyobbaknál érdemes komolyabb módszereket, eszközöket alkalmazni.
#3 elegánsan és tanáccsal egybekötve reagált a pontatlan soromra. Köszönöm és megfogadom. Következtetésed helytálló.
#4: érdekes, hogy nálad class/projekt alapján dől el, hogy valaki programozó-e vagy sem. Meg az is érdekes, hogy (azt hiszed, hogy) látod milyen szintű projekteken dolgozom. Biztos vezető fejlesztő vagy PM vagy már, hogy ekkora az egód. Légy vele boldog a 35%-oddal együtt. :)
Uff. </off>
"Biztos vezető fejlesztő vagy PM vagy már, hogy ekkora az egód."
Voltam már mindkettő :) Már vállalkozó vagyok, amolyan szakértőként segítek fejlesztési projecteket ;)
+ egyáltalán nem interaktív, nehezen sokszorosítható, és terjeszthető.
A design-nak nem csak az a célja, hogy egy jól strukturált és átgondolt szoftver legyen a végeredmény, hanem hogy a kimenetként kapott dokumentáció birtokában könnyű legyen a rendszer működésének és struktúrájának megértése bárki számára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!