Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék egy szimpla iframe-e...

Szeretnék egy szimpla iframe-es lépegetős php galériát készíteni, de nem akarja léptetni. Mi a gond? Mi kéne még hozzá?

Figyelt kérdés

$img = 1;

$imgplus = $img ++;

echo '<a href="output/'.$imgplus.'.jpg" target="iframe"> Ez a kódrészlet.


2013. febr. 24. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a PHP működésének megértése hiányzik hozzá.


Ugyanis a működés a következő. Tegyük fel, hogy a fenti kód az index.php-ban van.


1. az index.php a szerveren VÉGREHAJTÓDIK, azaz:

1.1 $img = 1;

1.2 $imgplus = $img++;

1.3 vagyis $imgplus == $img == 2

1.4 kiírja a linket az output/2.jpg-hez, iframe target-tel

2. az index.php KIMENETE eljut a böngészőbe


Ha kattintasz a linkre, betölti a 2.jpg-t az iframe-be, a kód szerint.


Semmi más nem történik.


Mi kéne: az iframe-ben levő dolog ne jpg legyen hanem egy PHP és oda kéne bevarázsolni a léptetést. Nézz utána a GET paramétereknek.

2013. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hello, kedves válaszadó, igen, még az elején vagyok a php-nak, web-programozónak készülök, de ez egyelőre önszorgalom.

Saját célra próbálkozok. Arra gondoltam hogyha kattintok egy css-el széppé tett a href-re akkor az iframe-be tölti be a képet, mindig egyel nagyobbat. Targetelni iframe-t szoktam, mibe lehetne még? Táblázatot nem szeretem.

2013. febr. 25. 06:06
 3/6 Drone007 ***** válasza:

Ahogyan az előző is kifejtette maga a kód is eléggé vérzik, de ilyesmit nem php-val kellene megoldani, hanem mondjuk javascripttel.

Azon túl, hogy elég sok ingyenes javascript lightbox script elérhető a neten, én támogatom azt ha valaki szeretné megérteni a dolog mechanikáját.


Először is szükséged van egy olyan változóra, ami tárolja az aktuálisan megjelentetett kép id-jét. Erre jó lehet egy rejtett input mező is egy megfelelő id-vel, amit a javascript kiolvashat és léptethet. De javascript esetén még erre sincs szükség, hiszen az oldal nem töltődik újra, a javascript változót frissítésig használhatjuk.

Célszerű egy tömbben felépíteni a megjeleníteni kívánt képek elérést, esetleg nevét, megjegyzésszövegét, stb, és ezt publikálni a választott id alapján, nem pedig a képeket elnevezni 1.jpg 2.jpg ...

Ezután kell egy pozíció az oldalon, ahol a kép (és a többi adat) meg fog jelenni. Ez lehetőleg olyan felület/html elem legyen, aminek a méretét nem korlátozza a környezete, mert számítani kell rá, hogy a képek nem lesznek egyforma méretűek/orientációjúak. Erre célszerű meghatározni egy maximális méretet pl 800x800 pixel.

A legjobb egy div elemet használni konténernek. A legegyszerűbb, ha eleve beletesszük a kezdő képet, vagy egy transzparens képet, aminek az id-je alapján majd azonosítjuk a célt.

Létre kell még hozni a vezérlő gombokat (következő/előző kép) amelyekkel az eseményeket kiválthatjuk.


Oldalbetöltéskor:

Tehát létezik egy tömbbünk, ami a képinformációkat tárolja.

létezik egy azonosító változó ami az aktuális kép a tömbben elfoglalt sorszámát tárolja.

Kijeleztük az első képet, és a vezérlő gombokat.

A vezérlő gombok megnyomásakor lefuthatnak az előre megírt javascript függvények, amik:

Előre gomb esetén megvizsgáljuk, hogy van-e következő kép a tömbben, az aktuális kép nem az utolsó? Ha nem, akkor léptetjük a számlálót, a számláló alapján pedig lecseréljük a kép src attribútumát az új kép (tömbböl vett adat szerinti) elérésére. Ha ez az utolsó kép, akkor két dolgot tehetünk. A számlálót 0-ra állítjuk, és az elejéről kezdődik a sorozat, vagy nem történik semmi.

A Vissza gomb esetén nyilván azt vizsgáljuk a számláló nem áll-e a 0-n.


Nagyjából ez a szintaxis, persze ezt sok css-sel még ki kell igazítani, de ez alapján már el tudsz indulni.

2013. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A keretet a helyedben elfelejteném.

Ez szerintem elég jó lenne neked:

[link]


Még AJAX-os betöltésre is képes.

2013. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Javascriptnél még nem tartunk, free scriptet meg nem akarok használni... css hmtl már megy jól, a php-t is amiket eddig írkáltam igazából még az is önszorgalomból van. Egyenlőre ilyen advanced megoldást mint az ajax sem akarok még. De köszönöm a válszokat! :)
2013. febr. 26. 05:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Problem solved :)
2013. febr. 27. 06:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!