Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó mikor mondhatja...

Programozó mikor mondhatja magáról, hogy profi?

Figyelt kérdés

sziasztok látok egy kettő olyan kérdést,hogy ők profi programozók azt egy alap pogramot alig tud megírni mitől mondható,hogy valaki nagyon tud?

múltkor láttam egy oldalt ahogy számos módon volt egy hello word program és alap 3-4sortól legalább 40-50soros kódot is olvastam és ez csak egy sima hello word tehát attól függ,hogy ki milyen profi,hogy minnél hosszabb a kód?


2012. dec. 21. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
lófaszt! a profi nem dicsekszik csak megbújik a háttérben...ja, Anonim..csoport-tag :D
2012. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
?
2012. dec. 21. 19:35
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

első szerintem részeg. :D


A profi programozó mindenki szerint más. Szerintem például gyorsan és megbízhatóan képes végrehajtani a feladatait, képes kezdeményezni, és ismeri, alkalmazza a rövidítéseket, trükköket, és képes olyan munkát kiadni a kezei közül, ami átgondolt, jól működik és mikor belenézel, akkor néha felkapod a fejed, hogy teljesen más szemszögből közelítette meg, mint te tetted volna.

2012. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 iostream ***** válasza:
84%
A profi definíció szerint az, aki pénzért csinálja. Általánosabban azt tekintjük profinak, aki jó abban, amit csinál. Ehhez elengedhetetlen jópár év valós életbeli munkatapasztalat, mert különben semmit nem tudsz a valódi problémákról.
2012. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Sok év tapasztalat és hatékony munka.


Az aki azzal jön, hogy "profi", általában nem az.

A profik nem szoktak dicsekedni. (Ebben elsőnek igaza volt szerintem.)

(Az meg másik kérdés, hogy aki ezen az oldalon kérdez, az a számítástechnika egyik területén sem számíthat profinak... :) )

2012. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

1. Talán egy feltétel az lehetne, hogy programozásból él. Ez már önmagában jelzi azt, hogy azért olyan qrva nagy kontár nem lehet, ha képes megélni a tudásából. Persze a profitól még messze lehet.


2. Egy fokkal erősebb feltétel, hogy programozásból NAGYON jól él, mert ha sokat fizetnek neki, akkor valószinüleg jól érti a dolgát :) Persze ez a feltétel is megbukik a protekciós hülyegyerekeken, akik csak a kapcsolataik miatt jutottak egy bizonyos pozicióba, de ez szerencsére csak az állami szektorban jellemző.


Szóval a profi talán az lehet, aki eleget tesz a következő feltételeknek:

- programozásból él

- sokat keres

- a piaci szektorban, piacra(tehát nem kizárólag állami megrendelésre) termelő cégnél dolgozik.

2012. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

A profi programozó az, aki képes a problémákat a legoptimálisabb módon (gyakran a legkevesebb kódból) megoldani, és felismeri a lehetséges hibalehetőségeket már az elgondolás fázisában. Ez azt jelenti, hogy (szinte) nem hibázik és optimális kódot ír elsőre. Ezeknek a képességeknek a megszerzéséhez több éves intenzív tapasztalat szükséges.


Egy programot végtelen féle képpen meg lehet írni, és általában az a legoptimálisabb, amelyik a legrövidebb. Aki egy hello world programot 50 sorból ír meg, az tuti nem profi, mert assemblyben is kevesebb.


Én profi programozónak tartom magam (és mások is).

2012. dec. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

"Én profi programozónak tartom magam"


Nem személyeskedni akarok, de nekem az a tapasztalatom, hogy általában azok szoktak ennyire magabiztosak lenni, akiknek nem sok rutinjuk van(1-2 év max.), tehát még keveset tudnak a szakmáról :))

2012. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

#8

Az lehet, de nekem 8 év tapasztalatom van.

2012. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ezért vetettem fel a kérdést ali.grafoman.hu/szgyt/people/hello.htm
2012. dec. 26. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!