Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Profi hálózat programozó adna...

Profi hálózat programozó adna tanácsot (C#)?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van egy html oldalba ágyazott flash, ami egy szerverrel kommunikál, például, ha rákattintok egy buttonra a flashen, adatokat küld egy xxx.php fájlnak. C#-ban valahogy el tudom kapni ezeket a csomagokat? Tudom valahogy módosítani? Hogy néz ki egy ilyen csomag? Ismerem az OSI és TCP/IP modell összes rétegét, az összes keret felépítését elméletben, de gyakorlatban el se tudom képzelni egyelőre, hogy-hogy működik. Esetleg valami könyv foglalkozik a témával, ha másnem jöhet C++, C-is.
2011. máj. 30. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerőbb sztem, ha egy proxyt készítesz, amin keresztül meg az összes http kérés válasz. Pl használhatod a fiddlercore-t, és akkor nem kell neked megírni.
2011. máj. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem szívesen szoktam ilyen kérdésre válaszolni. De most jó kedvem van. Próbáld meg ezt: [link]
2011. máj. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
05:30 Válasza tökéletes. Telepítsd a drótcápát, elemezd a forgalmat. Utána tudni fogod, hogy néz ki egy ilyen csomag.
2011. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Wiresharkkal nem nagyon fog menni ez a módosítás..persze a csomagokat meg lehet nézni, de felesleges mivel http-ről van szó ide fiddler a megoldás. Fiddlerrel tudod kézzel szerkeszteni a kérés-választ. A kérdésben benne volt, hogy C#-pal szeretné elkapni és módosítani a forgalmat. A fiddlercore ezért is ideális, mert az c# nyelven írodótt, könnyel felhasználható saját programban, bár tény, hogy wiresharkhoz is van api, de azt sokkal nagyobb szívás használni, interopolgatni kell kismilliót. (Tehát azt inkább C/C++-ból haszáld)
2011. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A wireshark arra jó, hogy megtudja, hogy néznek ki a csomagok, ip szinten. Baromi hasznos kis eszköz. Utána már azt ír beléjük amit akar.
2011. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek megnézek majd mindent, wiresharkot-ot raktam fel reggel, de még nem sikerült elindítani, mert ha a wlanomra megyek ezt dobja "The capture session could not be initiated (failed to set hardware filter to promiscuous mode).". A rendes hálókártya forgalmát figyeli, csak ott nincs forgalom.
2011. máj. 31. 12:30
 7/7 A kérdező kommentje:

Már megoldottam :P

Akkor tanulmányozom...

2011. máj. 31. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!