Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megtanulni,...

Hogyan tudom megtanulni, megérteni a C nyelvet?

Figyelt kérdés
Tanulok főiskolán programozást, amit egyszerűen nem tudok megtanulni (alapvetően érdekel is!)! Van valami ötletetek, hogy hogyon tudnám megtanulni? Fölleg ezekkel a for ciklus, elöl meg hátul teszetelő...
2012. nov. 15. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress feladatokat és agyalj azokon, gyakorolj sokat! Olvasással is meg lehet érteni, de elég sok könyvet és leírást kell átnyáladzani, mire megtalálod azt, ami legjobban idomul a te észjárásodhoz, ezen kívül amit tapasztalatok útján tanulsz meg az sokkal ösztönösebb tud lenni.

(A napfény városában korrepetálást vállalok)

2012. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az segíthet, ha olvasom a könyvet, de nem vagyok gépközelben? pl. buszon, vonaton, stb...
2012. nov. 15. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mást nem elaludni. Nekem valahogy ez sosem jött össze. Már közép sulis koroban a nyaralásokramozás alapjai könyvekkel mentem, de valahogy egy nyelvet sem tanultam meg. Most h idősebb vagyok még mindig programozói könyvet viszek, de inkább technikákról, technológiákról, így kicsit könnyebb megérteni.

A buszon / vonaton az a hátránya, hogy látsz egy kódot, tök jó ezt csinálja, de mi van ha az i-t átírom x-re? Ki tudja. Gép előtt meg átírod és meglátod. Szerintem.

2012. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha e-könyv, akkor készíts belőle jegyzetet, és azt már olvashatod akár buszon, villamoson. Ha papiros, akkor jegyzetelned sem kell, bár én akkor is ajánlom.

Keress példaprogramokat, alakítsd át őket, nézd meg, hogy működik!

2012. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gép nélkül, papíron ceruzával meg lehet tervezni jó magyar mondatokkal egy-egy feladat megoldását. Folyamatábrát és döntési táblát is könnyebb ceruzával és radírral készíteni, mint valami spéci rajzprogrammal. Utána már úgyis a programozási nyelvtől függ, hogy pontosan milyen utasításokat írsz le.

Mindjárt adok egy feladatot: Készíts programot, ami a beadott egész számokat magyar szavakkal írja le! Működjön a program 0-tól 999999-ig, jó helyesírással!

2012. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!