Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozas tanulas, hol kezdjem?

Programozas tanulas, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
programozni szeretnek tanulni, a htmlt kb 1 het alatt tanultam meg (online meg tudtam oldani a kozeperettsegi feladatait), meg tanulom a bonyolultabb elemeket, utana css el folytassam? es onnan hogyan tovabb (c++ szeretnek).koszonom.
2012. okt. 25. 20:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
meg két utolso ertetlenkedo kerdes.matekbol mik a legfontosabbak amiket tudni kell? párat tudok viszont összegezni szeretném, mert amíg nem léptem túl a cssen addig matekozok mellette. és az utolsó: lányokat mennyire preferalnak? tehát véleményem szerint az informatika férfias tanulmány. és köszönöm szépen az eddigi válaszokat:)
2012. okt. 26. 18:27
 12/21 iostream ***** válasza:

A mateknak nincs kifejezetten fontos ágazata középiskolában, majd egyetemen.

Lányoknak meg kifejezetten örülnek.

2012. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Én csípem az infos lányokat, de cégek nem így vannak vele. Valami végett nem becsülik meg őket és fizetésben is, értékelésnél is rosszabbul állnak hozzájuk. Nálunk egyetemen vannak páran és sokkal jobban teljesítenek mint az átlag fiúk.

Tanfolyamra nem nagyon érdemes menni, elég sokba kerül és ha nincs szorgalmad nem is hasznos. Ha szorgalmas vagy meg magad is megtanulod.

A Tanuljuk meg a .... 24 óra alatt nem ér semmit. Az egy kamu. 24 óra alatt legjobb esetben php-t tanulja meg az ember de nem c++ -t (nálunk ez a könyv kifejezetten ellenpélda a jó könyvre). Ami nekem tetszett de nem olvastam végig: [link] - pár helyről le lehet tölteni a pdf-ben is.

Valaki írta itt a pascal-t, tanuló nyelvnek tényleg tökéletes. Véleményem szerint c-ben sem olyan nehéz elindulni és nem kell plusz egy szintaktikát megtanulni.

c#-al és java-al szerintem az a baj hogy nagyon gyorsan nagyon látványos dolgokat lehet csinálni de nem látunk a méylére -az elején.

Ha mégis c#: [link] -ingyenes és magyar nyelvű :)

Matek akkor kell ha mélyebbre szeretnél menni: fordítóprogramok, algoritmusok, adatbázisok, grafika.

Ha mezei programozó akarsz lenni akkor ritkán lesz rá szükséged. Egyetemen viszont szinte csak arra lesz szükséged :)

2012. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 iostream ***** válasza:
Nem tudom, melyik céget nézted, de a cégek nagyon is így vannak vele, főleg a nagyok.
2012. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Microsoft magyarországnál két nő dolgozik.

Egy a portán egy a hibabejelentőknél.

2012. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egészségükre.

Én pl kapásból tudok egy csoport vezető programozó nőről a Morgan Stanley-nél.

2012. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 iostream ***** válasza:
Én kettőt is ismerek, mindkettő jobban keres, mint én.
2012. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

igen elsosorban a cegek hozzaallasa erdekelne, de mint latom elegge megoszlanak a velemenyek:

lehetseges hogy egyetemre szeretnek menni. eddig a felallas az volt hogy elte jog es kozben c++ diakmunka, hogy eltartsam magam. de naprol napra jobban erdekel, szoval parhonap mulva kiderul ebbol lesz e az egyetem.

2012. okt. 27. 21:17
 19/21 anonim válasza:
Érdekes elképzelés jog c++ -al konbinálva. Külön-külön is nehéz mindkettő nem hogy egyszerre.
2012. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
nem egyszerre gondoltam. hanem jog előtt akartam letenni okj c++ azzal mehetek diakmunkara, amíg jogot tanulok. számomra egyébként az nem nehéz ami érdekel.
2012. okt. 28. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!