Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozas tanulas, hol kezdjem?

Programozas tanulas, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
programozni szeretnek tanulni, a htmlt kb 1 het alatt tanultam meg (online meg tudtam oldani a kozeperettsegi feladatait), meg tanulom a bonyolultabb elemeket, utana css el folytassam? es onnan hogyan tovabb (c++ szeretnek).koszonom.
2012. okt. 25. 20:05
1 2 3
 1/21 tabaki ***** válasza:

C++ baromira más műfaj.

Mindenesetre menj neki a CSS-nek, utána logikus mondjuk a Javascript, PHP, efféle. Ez át is vihet aztán a C-szerű nyelvek felé.

Azért kalkuláld bele, hogy egy programnyelvet megtanulni nem annyi, mint a HTML-t megtanulni. Az túró. Szerintem a CSS-szel is elleszel egy darabig, pedig hol van az még egy komolyabb nyelvtől.

2012. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Ha c++ -t szeretnél akkor kezd c-vel. Az alapok ugyanazok. Ha egy hónap múlva a legtöbb típus feladatot meg tudod oldani és könnyűnek találod akkor irány c++. Ha 3 hónap múlva még mindig gondjaid vannak az alap dolgokkal akkor java vagy c# lehet ajánlott. C++ -t nem érdemes kicsit megismerni, nagyon megismerni meg sokkal több erőfeszítés mint c# -ot vagy javat.
2012. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
koszonom:)nyilvan nehezebb mint a html igen:D ... ugy szeretnem,hogy a kezdest itthon, jovo szeptemberig (kozben erettsegi) utana halado tanfolyam. (c++bol) ez igy mennyire lehetseges? illetve vane ertelme tanf.ra menni?
2012. okt. 25. 21:39
 4/21 anonim ***** válasza:
17%

Megjegyzem, hogy sem a HTML, sem pedig a CSS nem programozási, hanem leíró nyelvek. Habár vannak hasonlóságok, szerkezetek, nézőpontok, amelyek segíthetnek a későbbi programozásban, ezen kívül ég és föld különbség van egy weblap és egy program megírásában.


A legtöbben szidják a Pascalt, mert elavult, de legeslegelső tanuló programnyelvnek szerintem nem rossz. És ha megvannak az alap algoritmusok, adatszerkezetek meg gyakorlat, akkor el lehet felejteni az egész szintaxist, és jöhet a C meg a többi nyalánkság. De ha érzed az Erőt, akkor nyugodtan kezdd C-vel, jó lesz az, aztán a többi meg kiderül...

2012. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Egy jó könyv és sok gyakorlás szerintem jobb, mint egy tanfolyam.

A C++ jó nyelv, annyira tanulni sem nehéz, nyugodtan vágj bele egy jó könyv segítségével az alapoknak.

2012. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
koszonom:) tud esetleg valamelyikotok konyvet ajanlani?
2012. okt. 26. 00:24
 7/21 anonim ***** válasza:

Én igen:

Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt

Tanuljuk meg a Java programozási nyelvet 24 óra alatt

2012. okt. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 iostream ***** válasza:
Előre leszögezem, hogy ez egy zavaros kérdés, de annyit hozzá szeretnék tenni, hogy még véletlenül se kezdj C-vel. Annál nagyjából bármi jobb kezdés.
2012. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

:Da

igy kerdezem akkor ha meg akarnatok tanulni programozni, hogyan csinalnnatok?:D

2012. okt. 26. 14:35
 10/21 anonim ***** válasza:
Én C# -el kezdtem, és C++ -al folytattam. Szerintem így a legjobb.
2012. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!