Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A java, a c, és a c++ közül...

A java, a c, és a c++ közül melyiket a legkönyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Nem én akarom megtanulni, nekem már túl késő (java) , egyik ismerősöm kérdezte.
2012. jún. 2. 11:23
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Vagyis ő 13 lett nem rég.

Én most leszek 12.

2012. jún. 2. 20:33
 22/30 iostream ***** válasza:

"Azért kell C-vel kezdeni, mert:

1. A C az a nyelv, ASM után, mely teljes irányítást ad a memória felett.

2. Bátorítja az embert arra, hogy összetett de egyszerű s működőképes kódot írjon.

3. Megtanítja az embert arra, hogyan kell kezelni a memóriát effektíven.

4. Erős s "alacsony szintű", annyira, hogy kernelt tudsz írni benne.

5. Et cetera..."


1. A C++ is tudja ugyanezt, nabumm.

2. Bátorítja az embert arra, hogy feltalálja a melegvizet, és körülményes, kerülő megoldásokat alkalmazzon (sokat verik a nyálukat emberek, hogy de C-ben is lehet OOP-t csinálni, lehet, csak ronda, és nem arra való).

3. Erre nagyon ritkán van szükség, márhogy korlátozzuk a memóriahasználatot, és amúgy sem tanítja meg. Pont azért nem tanítja meg, mert önmagában hatékony a memóriakezelése, nincs semmi láthatatlan sallang az objektumokon. Nem fogsz szembekerülni tanulás során semmilyen memóriakorláttal a GB-s memóriák korában.

4. Erős? Nem, nem erős. Egy nyelv erején azt értjük, hogy milyen problémákat tudunk benne egyszerűen kifejezni. A C ilyen szempontból rémesen gyenge nyelv, hiszen ténylegesen egy vékony réteg az asm felett. Kernelt meg szinte bármiben lehet írni, C++ ugye kézenfekvő példa, de írtak kísérleti jelleggel már C#-ban és Pascalban is.

5. És mindez a hamis állítás, tegyük fel, hogy igaz, mennyiben támasztja alá, hogy ezzel kéne kezdeni?

2012. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Azért kell C-vel kezdeni, mert:

1. A C az a nyelv, ASM után, mely teljes irányítást ad a memória felett.

2. Bátorítja az embert arra, hogy összetett de egyszerű s működőképes kódot írjon.

3. Megtanítja az embert arra, hogyan kell kezelni a memóriát effektíven.

4. Erős s "alacsony szintű", annyira, hogy kernelt tudsz írni benne.

5. Et cetera...

"


már bocs, de ez 2012ben hülyeség. iostream szerintem kb uazt irta mint én, hozzáteszem én is a magamét:

1: és? nem linux kernelt, meg drivereket kell irni, ha PCn programozol és nem érdekel a hardver, nem kell C. ASM meg végképp nem kell, egyébként mai architektúrán nincs is értelme, mert kézzel se optimalizálsz jobban, mint egy jó compiler. ma már túlnőttünk a 8086-on

2: az nem bátorítás, hogy kékhalál, ha túlirsz valamit.

3: kérdés, hogy erre van-e szükség. ha profi programozó leszel, erre úgyis figyelmeztet a profiler, vagy a tesztelés

4: és szerinted 100 C programozóból hány ir kernelt? főleg profi célokra? sztem kb egy se

2012. jún. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Erős alatt egyáltalán nem azt értjük... mindegy, felejtsd el.


Egyébként, ha a Python annyira "erős" (szemantika...), akkor írj Python értelmezőt python nyelvben, s nem kell használnod C-t többé. :)

2012. jún. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
ja, hogy erősen típusos. mindegy, ez nem változtat azon a nyelven. egyébként profi c programozó vagyok
2012. jún. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
*ez nem változtat azon amit irtam
2012. jún. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 iostream ***** válasza:

Senki nem mondott olyat, hogy erősen típusos. Amúgy a Python erősen típusos, de úgy a C is majdnem annyira. Ez teljesen irreleváns, a PHP pl nem az, és mégis erős nyelv. C-ben sokkal tovább tart előállítani egy weboldalt, mint PHP-ban. Nyílván a PHP egy célnyelv, arra jó, amire kitalálták. Ez persze igaz a C-re is, csak azt sokkal többmindenre használják, mint kéne.


Akkor erős a nyelv, ha tömören ki tudsz benne fejezni összetett dolgokat. A C-nek nem ez az erénye (a C erénye két dolog, amik összefüggnek: egyrészt rengeteg kódot írtak C-ben, amik továbbfejlesztése csak C-ben ésszerű, pl Linux kernel, másrészt a C a legplatformfüggetlenebb nyelv).


No meg ha valaki úgy aposztrofálja magát, hogy "profi C programozó", azzal szemben élek a gyanúperrel, hogy 14 éves líthaxor pistike.

2012. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

"Erős alatt egyáltalán nem azt értjük... mindegy, felejtsd el. "


ezért gondoltam, hogy előtte félreértettem az erőst. az erősen típusosról nem tudom pontosan micsoda, és nem is érdekel.

és igen, profi vagyok, gyakorlatilag 3 éve c-ből élek, bár nem csak kódolok.

2012. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

az erőst am idézd már be kérlek, hogy az erősen típusoshoz képest micsoda


[link]


ezt találtam. erősnek nem találtam definicióját.

egyébként le.szarom, mit gondolsz, 3 éve c-ből élek, bár nem csak kódolok. tehát profi vok

2012. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Na jó, aki azt nem tudja, hogy melyen egy erősen típusos nyelv, ne állítsa már magáról, hogy profi bármilyen programozással kapcsolatos dologban is...


Ebből élsz és nem csak kódolsz?

Hát, oké és ettől máris profi vagy?

Egyik ismerősöm webfejlesztésből él évek óta és mégis erősen hiányosak a HTML és CSS ismeretei.

Ugyan kérlek...


Viszont kicsit elkanyarodtunk a témától.

A fent említett 2 nyelvből kezdésnek NEM A C a jó és kész.

2012. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!