Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A java, a c, és a c++ közül...

A java, a c, és a c++ közül melyiket a legkönyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Nem én akarom megtanulni, nekem már túl késő (java) , egyik ismerősöm kérdezte.
2012. jún. 2. 11:23
1 2 3
 11/30 iostream ***** válasza:
Pedig igaza van. EZEK közül a Java a logikus továbblépés, ha ezen a vonalon akar mozogni. A C/C++ nagyon messze van a Python világtól. Mondjuk sok helyen a C++ közelebb áll a Pythonhoz, mint a Java, de ez nem ellensúlyozza a C-s örökséget.
2012. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen logikusan következik a programnyelvek evolúciójából, hogy miért. Fordítsuk meg a kérdést: Python után C? Hogy azzal foglalkozz, hol van a lezáró nulla ha összefűzöl két stringet? Meg hogy mennyi memóriát foglaltál le? Vagy c++, ahol ha valami nem jó, izzíthatod a debuggert és nézheted a regisztereket? A java-ban van memóriakezelés, és a bájtkóddal nem kell foglalkoznod, a teljesítménye viszont jobb, mint a python, és kisebb kódot is fordít, több platformra. Röviden, ezért. Persze ez nem általános válasz, én például mindenképp tanulnék valami alap c-t is, de a python után szerintem nem az jön.
2012. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Oké, de miért kell Python-nal kezdeni amúgy? :D
2012. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Én C-vel kezdtem és tudok akármelyik struktúrált nyelvben programozni. Bash, Perl, Python egyszerű C után szerintem, legalábbis nekem az volt.
2012. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 iostream ***** válasza:

Azért kell Pythonnal kezdeni, mert

1) könnyű, kezdőbarát nyelv, gyorsan sikert lehet vele elérni

2) erős nyelv, tehát sokféle problémát tudsz vele egyszerűen megoldani

3) szép nyelv, a jó programozási stílusra bátorítja a használót (import this)

2012. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Igazából egyikünk múlt el 13. :D

8 évesen kitaláltam, hogy neki kéne állni egy prog nyelvnek. Őt is nagyon nagyon érdekelte a dolog. Ő neki az volt az első amit talált (python). Én a Java -t találtam. Már 3 éve kínlódtam vele. Egy kisebb programot (pl.: számológép, snake, tetris)már meg birok csinálni. :D

Megunta a Python -t (azt nem tudom, hogy haladt vele...).

Azt mondta, hogy kellene neki egy jó könnyen tanulható prog nyelv. Nekem fogalmam sem volt mit mondjak...

2012. jún. 2. 19:33
 17/30 iostream ***** válasza:
Hát, a Pythonnál könnyebb igazi (értsd: nem tanuló) nyelvet nem fog találni. Lehet kicsit fiatal még ehhez, nem?
2012. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Azért kell C-vel kezdeni, mert:

1. A C az a nyelv, ASM után, mely teljes irányítást ad a memória felett.

2. Bátorítja az embert arra, hogy összetett de egyszerű s működőképes kódot írjon.

3. Megtanítja az embert arra, hogyan kell kezelni a memóriát effektíven.

4. Erős s "alacsony szintű", annyira, hogy kernelt tudsz írni benne.

5. Et cetera...

2012. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek: Ő múlt el 13! :D
2012. jún. 2. 20:23
 20/30 A kérdező kommentje:
C jónak tűnik..
2012. jún. 2. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!