Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a Programozást? Többi tovább!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos szóval szeretnék megtanulni alapfokon programozni, vagyis legalább annyira, hogy értsem nagyjából a dolgokat.

Programozni még nem programoztam, de vannak honlapjaim kisegítő programokkal megalkotva, és már abból lekonyítottam valamit azért :) Ja és már egyszer egy San Andreas szervert is elkezdtem átalakítani.(teleport, autóberakás stb.)


Nos tehát a kérdésem az lenne, hogy aki megtanult programozni, az hogy kezdte? Ki, mit tanult meg először? Honnan kezdjem, melyik dologgal, hogy szépen egymásra épülve értsem őket?

Őszintén megmondom a C++ és a PHP érdekel a legjobban mint programozói nyelv. De amikor rákeresek ezekre, és olvasgatom az úgymond "alapokat", már akkor sem értek semmit.

Ennyire nehéz lenne programozni? Vagy csak én látom így? Továbbá kinek mennyi idő volt még megtanulta alapfokon ezt a tudományt?:)



#programozás #elkezdni
2012. jún. 1. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hagyd is.

Ha ilyen hamar nem érted akkor nem is fogod.

Majd tanulod később.

2012. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi infón javat tanultunk, grafikus felületen már elég sok mindent meg tudtunk oldani :D magadtól elég nehéz, kell valaki aki eltudja mondani szerintem
2012. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

C++ 24óra alatt könyvet olvastad már?

az ad egy betekintést az alapokhoz

ha nem megy akor ténleg hanyagolni kelene talán

de nemtudhatom mikre is gondoltál

weboldal és gta nál

ha önálóan progranoztad értelnezve a dolgokat és teljes kódot felfogva akor mehet a valódi programozás is

de ha csak netröl másoltad dolgokat és lényeget kiragadtad belölük ami fontos volt ehez ahoz vagyis felületesen vagy még ugy sem fogtad fel mit csinálsz

akor ténleg nem kelene tán

.

programozás nem csak arról szól hogy 3d vagy egyéb grafika és apró alkalmazások használata

hanem nagyon tág dolog

és elég komoly matematikai és logikai tudás kell hozá

ha valóban széleskörüen akarsz programozni

.

ha csak scriptelgetni akarsz vagy webprogramozni

akor Java (vagy java script) jobban ajánlot

enek is van 24órás könyve


vagy a php a webhez ami viszont szintén elég komoly nyelv azért

.

mindemelé még jön az SQL (mysql)

szóval nem egyszerü...

ha valóban komoly programozó akarsz leni

1. program nyelv nélkül kel megértened és tudnod a programozást (vagyis tisztában kel lened az elvével, plusz nem árt assembly hez is konyítani)

2. folyékonyan kell tudnod angolul


2. -at amugy bármihez is kezdesz és báemilyen nyelvet is tanulsz (még) akoris erösen ajánlom

2012. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Srapnel ***** válasza:
54%
Kezdj egyszerűbb nyelvvel és egyszerűbb feladatokkal. Kezdd Pythonnal, de akár PHP-val is lehet, bár az utóbbival elég szűk feladatkörre szorítkoznál. A C++-t és Java-t meg hagyd meg már akkorra, amikor az előzőekkel már komfortosan dolgozol.
2012. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az angolhoz: Jó szövegértés kell hozzá, folyékony beszéd addigra, amikorra megtanulnád a programozást.
2012. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!