Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék elkezdeni programozá...

Szeretnék elkezdeni programozást tanulni. Tudom, hogy ez nem megy csak úgy pikk-pakk, de ha van aki tapasztalt ezen a téren és adna egy két tanácsot, hogy hogyan áljak neki az egésznek, akkor azt megköszönném. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én azt tudom tanácsolni, hogy eleinte tanuld meg a Free Pascal nevű programnyelvet. Már szinte sehol nem használják, de az alap logikai menetet segít megérteni. Szerezz hozzá könyveket! Az interneten is találsz hozzá segítséget. Azután ha már kívülről fújod a pascalt, utána jöhet a Basic, Visual Basic, C, stb.
2009. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha kihagyom a Pascalt, akkor sokat vesztek és sokkal nehezebben megy majd a többi?
2009. aug. 26. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A programozasban nem az adott nyelv megtanulasa a nehez, hanem a logika elsajatitasa. Egy program irasanal az utolso dolog a nyelv kivalasztasa... Ha tudod, hogy mit szeretnel csinalni, es tudod hogy ezt hogyan kozold a geppel, akkor a nyert ugyed van.

Eloszor probalj megtanulni, hasznalni egyszerubb nyelveket (mint ahogy az elso valaszado irta pl pascal). Persze nekivaghatsz a nagyobb nyelveknek, de sokkal nehezebb lesz megerteni azt amit csinalsz. Kezdesnek keress egy oldalt, forumot ahol az adott nyelvhez talalsz segedletet, tutorialt.

Sok sikert

2009. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, igen, az algoritmizálás a legnehezebb elsőre, de utána már nem olyan vészes, bár néha nagyon figyelni kell a nyelvi sajátosságokra...
2009. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok. Akkor szemügyre veszem a Pascal-t.

Tudtok olyan oldalt, amit ajánlanátok nekem erre vagy keressek én?

Kösz a válaszokat.

2009. aug. 27. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy a programozásban az utolsó a nyelv kiválasztása az gondolja át mégegyszer.


Tegyük fel, hogy otthoni projektről van szó, azaz nem játszanak be olyanok, hogy a cégnél mi a szokásos nyelv, a cégnél mihez értenek az emberek.

Az első, hogy megfogalmazod mit is akarsz csinálni, pontosan.

A második, hogy nagyjából megtervezed.

A harmadik lépésben kitalálod milyen nyelven akarsz később kódolni. A nyelvválasztás attól függ, hogy a) mit ismersz b) mi passzol a feladathoz (és ez a specifikálás és tervezés közben ki kell derüljön).

A negyedik a kódolás.

Az ötödik a tesztelés. És újra kódolás persze a hibás részeken.

2009. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jah és Pascallal kezdeni amikor kezdhetne valami C-származékkal (C++, C#, Java) is vagy Pythonnal (amivel gyorsan látványos eredményeket lehet elérni és elég absztrakt is) szerintem naaaagy baklövés.
2009. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
egyetértek a felettem szóló kollégával. én mindenképpen c-t javaslom. a pascal egy halott nyelv. lehet hogy a c nehezebb, viszont hosszú távon sokkal jobban jársz vele. szintaktikailag nagyon hasonló a php-hez. mindegyiket érdemes tudni.
2009. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat!
2009. szept. 1. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!