Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nagyon egyszerű program...

Milyen nagyon egyszerű programozási nyelvet ajánlotok? (lent info)

Figyelt kérdés
Sziasztok!A gyermekem az élete árán is meg akar tanulni programozni, de sajnos nem tudok neki ajánlani programozási nyelvet, én sem tudok programozni.Tudnátok nekem olyan programozási nyelvet mondani, amit egy 11 éves gyerek valamennyire kapiskálhat?
2012. máj. 18. 22:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem minden 11 éves van elszállva és nem mind akar rögtön CS-t írni...

Én speciel 10 évesen kezdtem el programozni, Commodore 64-en, Basicben és egy év után írtam egy egyszerű szerencsekerék játékot (persze még karakteres módban).

Aztán 12 évesen kaptam az első PC-t és folytattam Pascalban.

Manapság az a gond, hogy mindent készen kapsz, és a programozás alapját nehezebb megtanulni, mert mindenre van már kész lib... Anno még nekem egérkezelést is magamnak kellett lekezelnem a DOS programomban. Viszont sokat tanultam vele.

Szóval a kályhától kell elindulni, de a 11 éves életkor tökéletes a kezdéshez.

2012. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 iostream ***** válasza:
63%

"ha tényleg programozni akar akkor már most rá kell szoktatni erre...ha meg megunja mert nem szép látványos akkor nem tudja hogy miből áll a programozás..."


Szóval téged iskolában egyből integrálni tanítottak, halmazelméleti alapokon? Kötve hiszem. Ez nem így működik. A tanulónak, főleg ha gyerek, kell a motiváció. Motiváció a sikerélményből fakad. Sikerélmény pedig akkor lesz, ha eléri, amit szeretne. C-ben ez általában nem triviális, mert sok hülyeségre oda kell figyelni, amit magasabb szintű nyelvekben elvégez helyetted a környezet.

No meg a Python nem ilyen gyereknyelv, abban komoly dolgokat is írnak, csak szimplán az ipari nyelvek közül ezt tartom a legalkalmasabbnak a tanulásra. Azt én sem támogatom, hogy külön oktatónyelvet használjon a gyerek, annak semmi értelme. De a Python pont ideális. C-vel viszont még egyetemistákat sem sokkolnék, ha nem muszáj. ELTE-n jól csinálják, hogy egyből C++, abból lehet lefele meg felfele is menni.

2012. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha nem az a célja hogy megírja a krájziszt csak jobban ,akkor lehet hogy el lehetne indulni a webes irányba, kezdetnek egy kis HTML+CSS, amivel látványosat lehet gyorsan alkotni és amikor ezeket kinövi jöhet a programozás is php és társai.
2012. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok ötletet, már meg is szereztem neki a "Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt" dokumentumot. Remélem sikerül valamire mennie vele :-)

2012. máj. 20. 00:03
 15/24 A kérdező kommentje:
Még egyetlen problémám van.HA megvettem VOLNA a könyvet, járt volna hozzá egy CD a programozási IDE-vel.Na most nekem ez nincs.El kezdtük tanulmányozni a könyvet, de nem tudom hogy honnan töltsem le a C++BuilderX-et.Letöltési link?
2012. máj. 20. 00:21
 16/24 anonim ***** válasza:

Ahelyett inkább ajánlom a Code::Blocks-ot.

[link]


A "codeblocks-10.05mingw-setup.exe"-ot töltsétek le, abban benne van rögtön egy C++ fordító is, beállítva.

2012. máj. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 iostream ***** válasza:
C++-al kezdeni, ráadásul IDE-vel... hát, sok sikert, szerintem nem lesz hosszúéletű a dolog, de ne legyen igazam.
2012. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ne vicceljetek már, 11 éves gyereknek C meg C++? :D

Egy 11 éves még matematikából sem tart ott, hogy mondjuk a pointer aritmetikát könnyen megérthesse..(természetesen nem a géniusz mini-Einstein-ekre gondolok, hanem egy átlag 11 évesre)

Nem vagyok nagyon képben az ilyen nyelvek terén, így konkrét dolgot nem tudok ajánlani, de valamiféle játszva tanító programnyelv-szerűség kéne neki, aminek nem is feltétlenül kell arról szólnia, hogy programkódot kell írnia, hanem mondjuk első lépésként a probléma-megoldó/algoritmizáló készséget fejleszti valamilyen látványos formában.

Kicsit gugliztam, és ezeket találtam:


[link]


[link]

2012. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

B@zmeg C++ 11 évesnek? Emberek, abba hamar bele fog unni.


Nem az a lényeg, hogy rögtön jól használható "programozói szemlélete" vagy mije legyen, hanem hogy megértse hogy működik egy program. Erre a Pascal vagy kis túlzással a BASIC is jó, és nem kell szarakodni a dinamikus tömbökkel meg pointerekkel. Eh, nem vagytok tiszták, mikor még nem is biztos, hogy programozó lesz, már úgy kezelitek, hogy odadobjátok neki a legnépszerűbb prognyelveket, hogy hadd tanulja. Olyan nyelveket, amikkel amúgy drivert meg kernelt írnak. Az szép.

2012. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egy első oldalon lévő emberkének üzenem: Egy 11 éves gyerek igenis tudna programozni ha annyira érdekelné! Én 12 éves vagyok és nem hülye! Ha nem fogyatékos az a 11 éves gyerek és ismeri a számítógépen a programok és hardverek működését mint én már 10 évesen akkor nem fogja azt se hinni hogy egy Counter Strike-ot fog tudni majd programozni! Én személy szerint majd egy kukacos(Snakes) hez hasonló nagyon egyszerű játékra próbálok meg hajtani.
2013. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!