Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nagyon egyszerű program...

Milyen nagyon egyszerű programozási nyelvet ajánlotok? (lent info)

Figyelt kérdés
Sziasztok!A gyermekem az élete árán is meg akar tanulni programozni, de sajnos nem tudok neki ajánlani programozási nyelvet, én sem tudok programozni.Tudnátok nekem olyan programozási nyelvet mondani, amit egy 11 éves gyerek valamennyire kapiskálhat?
2012. máj. 18. 22:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Igen a c++ nyelv.

És ez a könyv:

Tanuljuk meg a c++ prog nyelvet 24 óra alatt.


Ennél jobb könyv nincs.

2012. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 _Danika_ ***** válasza:
Én is a c++ ajánlanám, elég könnyű és ha az ember ilyeneket nézeget még magába is megtanul.
2012. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%

C++ sokat használt és elterjedt nyelv, de nem biztos, hogy első programozási nyelvnek megfelel.

A programozás technikáját megtanulni Pascal vagy Basic nyelv jobb, C++ majd akkor, ha már az alapok megvannak.


Mellesleg: ha 11 évesen programozni akar, akkor kell neki venni pár ilyen jellegű könyvet meg egy jó internet kapcsolatot és jó eséllyel ráérez... egy programozó pedig jó karrierlehetőségek elé néz a jövőben. :)

Egy biztos: ezt otthon kell megtanulja, suliba semmi hasznosat nem fog ebben a témában tanulni.

2012. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Vagy inkább C, aztán arról könnyen át lehet térni az objektum orientált (és bonyolultabb) C++-ra...
2012. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg a Python sem lenne rossz választás.


Könnyű nyelv, NAGYON kényelmes (pár paranccsal bármi megoldható szinte), sok leírás van hozzá és szinte bárhol használható.

2012. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
8%
nem hinném hogy jó ötlet ebbe pénzt ölni... 11 éves gyerek azt hiszi hogy counter strikeot vagy call of dutyt meg hasonlókat fog programozni 2 nap után nem hinném hogy bármit is meg tudna csinálni amit elképzel. az előzőek minden mást elmondtak c++
2012. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

@01:04: Kezdeni lehet akár akkor is. Sosem lehet tudni mi lesz a vége.


@00:26: Kicsi vissza vehetnél a stílusodból, nem kell rögtön lehülyézni azt, aki nem veled ért egyet.

Igen, a C-ben van pár szívás, de a C++-ban is.

Sőt még a Pythonban is, viszont én továbbra is azt mondom, hogy a Pythonnal sokkal hamarabb lehet látványosabb eredményeket elérni, ami jobban ösztönöz talán egy 11 évest a további tanulásban. (Illetve semmivel sem nehezebb a nyelv maga, mint a C++.)

2012. máj. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Commenius Logo
2012. máj. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 iostream ***** válasza:
38%

C++ könnyű nyelv? Jézusom, ti mind idióták vagytok?

C-vel kezdje, és majd áttér a C++-ra? A C egy kernelhekkelős nyelv. A gyerek szerintem látványos dolgokat akar, nem szívni egy dinamikus tömbbel. A C++ meg nem is objektum orientált, ellenben az is IPARI nyelv.


Én is csak a Pythont tudom ajánlani, látványos, szép, gyors eredményeket tud elérni vele a gyerek, és közben egészséges programozási stílusra nevel.

2012. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21%

iostream

ha tényleg programozni akar akkor már most rá kell szoktatni erre...ha meg megunja mert nem szép látványos akkor nem tudja hogy miből áll a programozás...

2012. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!