Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miyen programozási nyelvek...

Miyen programozási nyelvek vannak?

Figyelt kérdés

Mire használják?

Nehéz egy kezdőnek megtanulni ha a html és a php meg a css elég könnyedén ment.?



2012. máj. 4. 06:55
 1/10 2xSü ***** válasza:

A HTML és CSS ugye alapvetően nem programozási nyelv, hanem jelölőnyelv. A PHP már igen, ha ez valóban megy és valóban képes vagy egy komplexebb problémát megoldani vele – mondjuk egy fórumot, neveldét össze tudsz dobni –, akkor a többi programnyelv sem fog akadályt jelenteni.


Ha univerzális programnyelv, akkor:

C

C++

C#

Java

Delphi (Pascal)

Visual Basic

(Esetleg Perl, Python, …)


(Érdemes utánaolvasni, mik ezek a nyelvek, mi a jellegzetességük, hol, mire lehet őket használni, mi az előnyük, hátrányuk.)


Ha webes vonalon akarsz még maradni kicsit – meg úgy általában –, akkor pl. érdemes megtanulni az SQL használatát és kicsit belemenni az adatbázis tervezésbe. Illetve ott a Javascript, Flash, HTML5.

2012. máj. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy a html és a css az jelölő nyelv.

Szerinted melyik a legkönnyebb?

Tudom nem ide tartozik de ha azt olvasom ,hogy var az mire jó?

2012. máj. 4. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
A html az alap, ha formázni akarod ,akkor kell hozzá a css, ha pedig a html-t generálni akarod,akkor arra való a php. Ha sok adatot akarsz tárolni,rajtuk műveleteket végezni és kinyerni belőle információkat,akkor php+mysql. A javascriptet meg arra szokás használni,hogy kicsit interaktívabb legyen a felület. Pl beíráskor ellenőrizze,hogy számot írtál a mezőbe,de sok vizuális effekt is elérhető vele.Tehát esemény vezérelt dolgokat lehet vele létrehozni.
2012. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ezt tudtam
2012. máj. 4. 09:44
 5/10 2xSü ***** válasza:

A C egy általános programozási nyelv. Elsőként lehet, hogy ezzel kellene megismerkedni kicsit közelebbről.


A C++ a C egy továbbgondolt változata, ami más nyelvekből kölcsönözvén elemeket „kezelhetőbbé” tette a C-t.


Ezekhez gyakorlatilag minden operációs rendszerhez vannak fordítók.


A C# a .NET része, így .NET alkalmazások írására használatos. Ennek ugye van előnye is, hátránya is. (Google és Wikipedia rengeteg infót tartalmaz erről.)


A Java egy platformfüggetlen nyelv. Ennek is van előnye, hátránya.


A Delphi a Pascal folytatása. Kicsit „haldokló” nyelv, ennek tanulása abban az esetben ajánlott, ha van hozzá érved. (Pl. ezt fogjátok tanulni valahol, vagy olyan projektben akarsz részt venni, ami Delphire épül.)


Minden nyelvnek – pontosabban fejlesztői környezetnek – vannak előnyei, hátrányai. Minden esetben az adott feladattól függ, hogy milyen rendszerben érdemes nekiállni a megvalósításnak. Vannak oprendszerek, platformok, amelyeknél szűkebb az a választék, amiből választani lehet.


Én azt mondom, hogy valamelyik C leszármazottal érdemes kezdeni. Nem sokkal nehezebb, mint más programnyelvek, de ez a leginkább univerzális. Olyan szempontból is, hogy nagyon sok új programozási nyelv próbál C jellegű szintaxist követni, többek között pl. a PHP is.


Ha viszont nem asztali környezetre fejlesztesz, hanem webes területen akarsz tanulni, akkor ott a flash, meg a javascript, meg a HTML5. Gondolom ezeket nem kell bemutatni. Viszont PHP-ben is mindig lehet tanulni valami újat, illetve valami olyan dolog megvalósítására használni, amit addig még nem csináltál.

2012. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg programozási nyelv van: [link]

Még ez a felsorolás sem teljes.

2012. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Üdv.

A kedves előző hozzászóló szépen körbefoglalta a szűk témát, de 2 dologot szeretnék tanácsolni. Pontosabban inkább csak megjegyezném, mert ezek az én véleményeim, és nem kötelező betartani, ha nem akarod.


A C stílus valóban jó elindulási alap, ha nem webprogramozással akarsz foglalkozni ( de ha azzal, még talán akkor is ajánlanám, egy középszintű ismeretig bővíteni, mert szépen lehet vele tanulni ). Viszont, ugye azt írta, hogy _valamelyik_ C-vel kéne kezdeni. (C,C++,C#)

Nos én inkább azt mondanám, hogy C vagy C++. A C talán egy kissé nehezebb egy kezdő számára, mert _viszonylag_ többet kell számolgatni. Így marad a C++, amiről szinte bármire át lehet térni utána. A C#-ot abszolút kizárnám az első időkben!


A Javaról pedig csak annyi a véleményem, hogy elég egy elcseszett nyelv... Én ugyan dolgoztam benne egy ideig, de nem ajánlanám.


A webprogramozásról pedig gondolom akkor már van némi fogalmad. Ezekre nem térnék ki akkor.

Hajrá!

2012. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 iostream ***** válasza:

A Java még mindig nem platformfüggetlen. A saját platformjától függ. A C akkor már jóval függetlenebb, hiszen C fordító többmindenre van, mint JVM.


Programozási nyelvekből annyi van, mint égen a csillag. A wikipédia szép nagy listákat is tartalmaz róluk, persze viszonylag szűk a ténylegesen használt és használható nyelvek listája.


Kezdésnek én mindenképp a Pythont javasolnám, erősen típusos, nagyon SZÉP nyelv (és itt nem csak a szintaxisra gondolok, hanem az eszköztárra és az átgondoltságra, a tervezési elvek következetes, de nem erőltetett megvalósítására), és rendkívül kezdőbarát.

C* nyelvekkel az a baj, hogy elsősorban komoly ipari nyelvek, és csak sokad sorban tanuló. C#-ban lehet gyorsan látványos dolgokat elérni, és még annyira nem is szivatós, de C, C++ elé leültetni egy kezdő PHP-st... na azt a genfi bíróság sem helyeselné.

Mondom ezt úgy, hogy a kedvenc nyelvem a C++. Nem kezdőknek való. A C meg mégannyira sem, az mindenben csak rosszabb (két előnye van: oda is van C fordító, ahova C++ nincs (ez szűk kör), és kernelfejlesztéshez sajnos elengedhetetlen, mert abban írták a többségét).

2012. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nyelvek.inf.elte.hu


itt még több nyelvet találsz.


Ha webes fejlesztésen töröd a fejed, akkor a Javascriptet ajánlom. De egyébként is érdemes vele foglalkoznod.

2012. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Srapnel ***** válasza:

Ha a PHP ment, de azt mondjuk nem OOP-vel használtad, akkor a C-t fölösleges tanulni.


A Java-t itt sokan ekézik, amiben van is igazság, viszont ha nem mikrokontrollert, drivert, kernelt akarsz programozni, vagy sebességkritikus nagyalkalmazásokat akarsz készíteni (C++-szal), akkor a Java jó választás, főleg azért, mert irtózatos mennyiségű tutorial, könyv, fórum és ingyenes szoftvercsomag van hozzá.


A C/C++ nehézségi különbségeket pedig árnyalnám: általában amit könnyű megtanulni, azzal nehezebb dolgozni és fordítva. A C könnyen tanulható, de nagyon fapados, cserébe rommá hackelheted a programodat. A C++ nehezebben és tovább tanulható, de dolgozni könnyebb vele később, mint a C-vel. A Java és egyéb interpretált/bytekódos nyelvek pedig elég távol állnak a hardvertől annyira, hogy ne a biteket vadászd.


Én azt mondom, hogy kb. mindegy mit tanulsz, C++, Java, C#, Python, Smalltalk, Scala, etc., de MINDENKÉPP OOP-s nyelvet tanulj, mert anélkül tényleg csak a hardverközeli területeken lehet csak boldogulni.


Az, hogy melyik nyelv mennyire elcseszett, vagy ocsmány, azon sokat lehet vitatkozni, de a legalja akkor is a Visual Basic, a JavaScript és a PHP jellegű nyelvek körül marad. Ezekhez képest a Java, a C++, a C# felüdülés.

2012. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!