Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási nyelvek?

Programozási nyelvek?

Figyelt kérdés
Kezdetnek melyiket válasszam, pascal c vagy php??? Ja és nagyon fontos tudnátok nekem írni olyan oktatószöveget az interneten ami ingyenesen olvasható vagy letölthető?? Előre is köszönöm.
2012. jan. 17. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ h mit akarsz kezdeni vele.


Pascal felejtős max akkor érdemes ha a suliba később az lesz a kötelező és emiatt szeretnél előre tanulni.


C vagy PHP. Ha webre szeretnél menni akkor PHP, ha pedig nem akkor C.

2012. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
De akkor már inkább Python, az webre is jó, meg desktopra is. Még néhány telefon is viszi.
2012. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy PERL. Az volt még a PHP előtt :).
2012. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha Perl, akkor azzal vigyázni kell, mert ha a magyar "A Perl programozási nyelv " (Learning Perl 2nd edition) könyvet választja a szegény kérdező, akkor szív, mint a torkosborz. Pár karaktert ugyanis nem nyomtattak bele (mint ~, | és `, de igazából semmi komoly).

Python ingyen elérhető, jó magyar fordítású oktatókönyvekel rendelkezik. De ha a megadott három közül kell választani, akkor ahogy az első írta.

2012. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a PHP-t ajánlom első körben. Hiába nem típusos, a C könnyebb lesz utána, már csak azért is, mert remélhetőleg némi programozáselméletet is magadhoz veszel a PHP-vel.
2012. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Akkor én az ajánlásokra a PHP-vel kezdeném, van ennek valami online internetes ingyenes olvasható vagy letölthető okatóirománya? Vagy csak könyvben van? És ha könyv akkor milyen könyveket tudtok ajánlani, melyikről van jó és rossz tapasztalat?? ((Ezeket a könyveket sima könyvesboltban is meglehet venni? És ha igen kb mennyi az ára??))
2012. jan. 18. 17:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy (vagy megyeszékhelyen laksz), nézz be a legközelebbi nagyobb könyvtárba, ha teheted. Pest esetén a FSZEK jól felszerelt számítástechnikai könyvekkel, és szégyen az ilyesmi, meg a szerzői jog súlyos megsértése, de ezek le is másolhatóak... (ó, nem, dehogy, sosem tettem volna ilyet, a könyveim valójában csak azért tűnnek fénymásoltnak, mert ez egy új dizájn). PHP rengeteg van a Központiban, azt tudom, illetve az O'Rielly eredeti angol könyvei megtalálhatóak a neten (le is töltöttem párat, hasznosak), abból is van PHP. De ez nem magyar, azt biztosan ajánlanak a többiek (vagy a Google).
2012. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Elég bézik, de kezdetnek jó lesz.

Amúgy meg szorgosan tanuld az angolt mert fórumokon gúglizva lehet leggyorsabban összekaparni az infót. Ha alap dolog kell akkor meg [link]

2012. jan. 19. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!