Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Programozási logika" tanulhat...

"Programozási logika" tanulható ez?

Figyelt kérdés
Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy a programozásnak az alaplogikáját vagyis az alapelvét hol vagy hogyan lehet elsajátítani vagyis a teljes alapot. Ezt arra értem, hogy pl ha én most neki akarok kezdeni egy olyan programnak, amit ha futtatok akkor pl. a kurzort kicsit jobb oldalra viszi (magát a virtuális egeret, amit a képrenyőn látsz) akkor ehhez, hogyan kezdek neki? Hogyan tudom mit kell írjak vagy milyen sorrendben vagy hol kell tabulátort használjak vagy hova milyen parancs jön tehát hova mi jön? Kösz a válaszokat!

2012. ápr. 24. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

óóó, puff.

az nem az alap.

Az alap kiíratni a Hello world-ot vagy a nevedet, és megtanulni a ciklusokat és az elágazásokat, valamint a nyelv szintaktikáját.

2012. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 iostream ***** válasza:
Hogy kezdesz? Guglizol. Rákeresel a problémádra, mert valószínűleg valaki már megoldotta. Szinte mindenre könnyedén találsz kódrészleteket, kész programokat.
2012. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen de az hol programozás ha mindent innen-onnan kimásolgatsz összevissza?
2012. ápr. 24. 16:16
 4/21 iostream ***** válasza:
Ez a programozás 80%-a. Mások megoldásait használod. A mérnökök soha nem akarják újra feltalálni a meleg vizet.
2012. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen de ha pl. egy nem létező valamit akarok megírni akkor annak hogyan kezdjek neki? Vagy ennek az egésznek?
2012. ápr. 24. 17:20
 6/21 coopper ***** válasza:

Szia.


Először is tisztában kell lenni a nyelvel (amiben programozol) a lehetőségeivel, utasitás készletével, korlátaival (szerintem ehhez minimum 3-4 év kell és akkor is még csak kezdő vagy).


Aztán le kell bontani az adott problémát "alpkövekre" amire már a nyelvnek van utasitása.


Aztán le kell vezetni, hogy hogyan tudod megoldani a gondodat.


A Te esetben ez a következőt jelenti :


1. Melyek azok az utasitások amikkel tudom mozgatni az egeret. Milyen adat struktura kell hozzá, kell-e hozzá egyáltalán valamilyen adat, (Windows alatt) Ha ez megvan :


2. Hol kell az adatokat létrehozni, megadni, inicializálni


3. Hol kell mozgatni az egeret a módositott adatokkal, ahhoz hogy azt érjem el amit szeretnék.


stb. stb.


Ha ezeket levezeted aztán már csak el kell kezdeni a programozást.


Program létrehozása.


A megfelelő utasitások beirása


Program elinditása, tesztelése,


Ha nem az igényeknek megfelelően működik akkor program módositása,


Ha az csinálja mait szeretnél akkor készen vagy.


Szerintem igy valahogy.


Üdv.

2012. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Pl. c#-ban egy parancs arrébb vinni az egeret.

2012. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A programozasi logika amire te gondoslz az nem logika, hanem egy algoritmikus problema megoldas amit a programozok a hosszu evek alatt begyakorolnak.

Minden problemadat vissza tudod vezetni problemak egy olyan halmazara amit meg tudsz oldani. Ezeket a reszproblemakat megoldva eloallitod a vegleges megoldast.

2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
* problemak egy olyan halmazara ahol minden problemat meg tudsz oldani.
2012. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szóval akkor tehát, hogy is kezdjek neki a tanulásnak? Egyáltalán meg tudom tanulni otthon közepes-haladó szinten? (C++ -ot szeretnék tanulni) Először kezdjek neki valami könyv elolvasásába vagy mitévő legyek? Egyáltalán C++ programozói egyetem nélkül meg lehet tanulni? Kösz az eddigieket!
2012. ápr. 25. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!