Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy fejlesszem a programozási...

Hogy fejlesszem a programozási tudásom?

Figyelt kérdés
egy év múlva szoftverfejlesztőként fogok továbbtanulni, és az iskolában tanult Pascal + itthon magamban gyakorolt C++on kívül nem tudok más nyelvet, és a C++-t se elég jól. Szeretnék egy biztosabb alappal hozzákezdeni a sulihoz, mit, és hogyan kellene tanulnom?

2012. ápr. 22. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már tudod az alapokat, készíthetsz érdeklődésből, vagy önszorgalomból bonyolultabb programokat, játékokat, (én csináltam konzolos képszerkesztőt), olyat, ami érdekel, és inkább "poén" megcsinálni, mint kínlódás. Az se baj, ha sok mindennek kell utánanézned közben.
2012. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha az alapok megvannak, akkor jöhet a sok gyakorlás.Kitartónak kell lenned, ha komolyan gondolod a programozást.
2012. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ebből szeretnék megélni, és szeretem is, szóval amennyire csak lehet, komolyan gondolom :) Unity 3d engineben csinálgatok játékokat C# nyelven, meg C++ ban írtam már keyloggert, és azt bővítgetem. Mekkora alap tudásra van szükség pl az ELTE IK-n a kezdéshez?
2012. ápr. 22. 22:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Ennyi elég lesz oda.

De mellé nem árt, ha a matek tudásodat is fejleszted!

2012. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól mondják az előttem szólók. Vmit találj ki, ami érdekel és valósítsd meg.


Pl.: Én már csináltam Flash alapú weboldalt, meg egy kisebb játékot is, most érettségi után pedig belevágok egy grafikus megjelenítővel ellátott számológép írásába. (Most épp ez hoz lázba xD)


Am. én is az ELTE-IK-t jelöltem be... hány pontod lesz ?:D

2012. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, előre mondom, hogy flash-el kb sehol nem fgosz az IK-n találkozni. :)

Szakiránytól függően viszont java-val vagy C++-al annál inkább. :)

2012. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Igen tudom, de annó az érdekelt. Kezdésnek tökéletes volt, illetve sztem még ma is az lenne, mert egyszerűen, látványosat lehet alkotni.


Am. nem csak az AS3-mal találkoztam már, ha erre gondolsz. Az érettségit Pythonba fogom megírni, de ön erőből pedig a C#-pal foglalatoskodom.

(Meg amúgy sincs nagy jövője már a flashnek, hanem akkor inkább JS, de nem ez volt a kérdés :) )

2012. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez sem vág ide, de lehet Pythont használni az érettségin már?

Amikor én voltam nem lehetett... :)


De spec. ELTE IK-n C szakirányon van 1 félév python is, jó nyelv az.


A kérdezőnek is tudom ajánlani.

2012. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
390 pontot számoltam magamnak. Ahogy néztem, eddig 330 pont kellett, remélem nem fog látványosan sokat ugrani ez a szám az elkövetkező 2 évben
2012. máj. 9. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyival bent leszel, ne aggódj.
2012. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!