Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascallal programozási...

A Pascallal programozási nyelvvel megéri hosszútávon tervezni?

Figyelt kérdés

Még soha nem programoztam,nem rég kezdtem el a Pascal-t tanulni.És nagyon tetszik.

Viszont olvasgattam a témáról hogy melyik programozási nyelvet érdemes tanulni és azt tapasztaltam hogy a Pascal-t sokan lehúzzák hogy azon nem írnak programokat és sokan még kezdésnek sem ajánlják mert semmi értelme.

Tisztában vagyok vele hogy a kereskedelmi programok túlnyomó többségét C++-ban írják.


Viszont úgy látom hogy a Pascal nyelv elég sokoldalú.Nagyon sok platformra,arhitektúrára lehet programozni benne mint Windows,Linux,MacOS,GameBoy,Nintendo DS,ARM,i386,amd64,powerpc...stb

És olvastam hogy az Android-ra,iOS-re és WEB böngészőre is folynak tesztek.


Ezért számomra nem tűnik annyira elveszettnek a Pascal még ha nem is használják kereskedelmi szoftverek fejlesztésében.


Ti mit gondoltok?

Megéri Pascal-al tervezni hosszú távon vagy inkább tényleg csak első lépésnek jó vagy még annak sem?


Ha nem éri meg légyszíves indokot is írjatok ne csak annyit hogy ez vagy az elterjedtebb,sokan azt használják,Pascal-t nem használják és azért nem.Hanem mondjatok konkrét technikai okot még ha most nem is fogom érteni igazán.(idővel majd megértem talán).


Előre is köszönöm.


2012. márc. 27. 12:10
1 2 3
 1/21 lindmayer ***** válasza:

a pascal egy régi nyelv és lehet hogy sokoldalú, de a c++- az még sokoldalúbb

de ez egy egyszerűbb nyelv is, és az alapok elsajátítására alkalmas, de hosszú távon nem éri meg ezt használni

2012. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3 éve tanulok pascalt, 1 éve c#-t...azt ajánlom, hogy akármilyen elavult nyelv is a pascal, tanuld, semmi bajod nem lesz belőle. olyan, mintha spanyolt tanulnál, francia előtt...érteni fogod a programozós összefüggéseket...valamint szerintem egy önéletrajzban is meg lehet csillogtatni, hogy tudsz pascalozni :D
2012. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Azért nem használják a Pascalt, mert elavult, és nem hatékony. Arra jó, hogy elsajátítsd az alapokat, de ha ez meg van térj át egy normálisabb nyelvre, mint pl a C++.
2012. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Pascalt komolyabb célból már évtizedek óta nem használt szerintem senki. Csak az oktatásba van betokosodva, különben arra sem biztos, hogy emlékeznénk, hogy valaha létezett.


Nem, egyáltalán nem éri meg vele hosszú távon foglalkozni. Arra jó, hogy az egyszerűsége miatt algoritmizálni megtanulj, de mint technológia nem éri meg vele foglalkozni.

2012. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Algoritmusokhoz megfelel a pascal, szal kezdésnek tökéletes, de technológiai szinten ne ásd bele magad a dolgokba szerintem.


Sokmindenre jó, de semmire se jó igazán.:) Hidd el nem véletlenül fejlesztenek androidra javaban, ios-ra objectivec-ben, stb. Egyszerűbbek, könnyebben használhatóbbak, megbízhatóak, már miután picit elsajátítottad a nyelvek különlegességeit.


Mindenki örülne ha lenne végre egy nyelv ami mindenre jó, de sajnos ott még nem tartunk.:(

2012. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Hat ha szereted a pascalt maradhatsz nala de kiprobalhatod a c++ is mert szerintem az is fog tetszeni.Igazabol mindegy mert ha tenleg fog erdekelni a programozas tobb nyelvet is meg fogsz tanulni.

A pascal egy hatranya hogy nem object orientalt es a mai nap ezek a nyelvek vanak elterjedve mert egyszerubb veluk programozni nagyobb projekteket.

Utana meg a c++ alacsonyabb rendu prog nyelv ezert dolgozhatsz hardwer kozeli dolgokal,pl memoria lefoglalas stb.Ezert a c++ ba irt prog gyorsabbak is.

Meg annyit tenek hoza hogy nem valami fontos a prog nyelv hanem a programozoi logika elsajatitasa.Szoval programoz minel tobbet mindegy milyen nyelvbe,kesobb rajosz melyik a te nyelved es a pascalos mult nem lesz hatrany.

2012. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
C++, C#, Java a főbb nyelvek. De ne felejtsd el a Pascalt, jól jöhet még!
2012. márc. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"C++, C#, Java a főbb nyelvek..."


Meg a C, Assembly, Python, PHP, Ruby, JavaScript


"...De ne felejtsd el a Pascalt, jól jöhet még!"


Mégis mire???

2012. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy programozasi nyelv se fog artani senkinek.

Es a pascal hasonlit a delphi-hez ami object orientalt pascal feleseg , arra meg nem reg lattam allashirdetest.

2012. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,ment a pont mindenkinek.
2012. márc. 28. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!