Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascallal programozási...

A Pascallal programozási nyelvvel megéri hosszútávon tervezni?

Figyelt kérdés

Még soha nem programoztam,nem rég kezdtem el a Pascal-t tanulni.És nagyon tetszik.

Viszont olvasgattam a témáról hogy melyik programozási nyelvet érdemes tanulni és azt tapasztaltam hogy a Pascal-t sokan lehúzzák hogy azon nem írnak programokat és sokan még kezdésnek sem ajánlják mert semmi értelme.

Tisztában vagyok vele hogy a kereskedelmi programok túlnyomó többségét C++-ban írják.


Viszont úgy látom hogy a Pascal nyelv elég sokoldalú.Nagyon sok platformra,arhitektúrára lehet programozni benne mint Windows,Linux,MacOS,GameBoy,Nintendo DS,ARM,i386,amd64,powerpc...stb

És olvastam hogy az Android-ra,iOS-re és WEB böngészőre is folynak tesztek.


Ezért számomra nem tűnik annyira elveszettnek a Pascal még ha nem is használják kereskedelmi szoftverek fejlesztésében.


Ti mit gondoltok?

Megéri Pascal-al tervezni hosszú távon vagy inkább tényleg csak első lépésnek jó vagy még annak sem?


Ha nem éri meg légyszíves indokot is írjatok ne csak annyit hogy ez vagy az elterjedtebb,sokan azt használják,Pascal-t nem használják és azért nem.Hanem mondjatok konkrét technikai okot még ha most nem is fogom érteni igazán.(idővel majd megértem talán).


Előre is köszönöm.


2012. márc. 27. 12:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ó igen, elavult rendszerek karbantartásához, fejlesztéséhez keresnek delphi fejlesztőket hébe-hóba. Az én munkahelyemen is van delphiről átképzett figura (mert a cég rendszereit nem rég portolták delphiről .net-re). Ettől függetlenül aki most tanul, hülye, ha elkezd delphivel foglalkozni komoly szinten. Alkalmazásfejlesztés tanulásához persze ok, de mint technológiában elmélyedni megint csak ökörség.
2012. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Hosszú távon semmiképp ne tervezz a Pascallal. Ahogy előttem írták, algoritmizálási készségek fejlesztéséhez jó, mivel valamivel beszédesebb, mint a C-szintaktikájú nyelvek, de sok időt ne ölj bele. Lehet, hogy sok platformra létezik Pascal fordító, de ez annyira nem meglepő, hiszen viszonylag sok ideig használták tanítási célokra, de az iparban nagyon marginális jelentősége van, szinte semmi.
2012. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy programozasi nyelv se fog artani senkinek."


Egyik programozási nyelv megtanulása sem "ártalmas", de egy nyelvet mélyen elsajátítani sok idő, gyakorlás. Az ember pedig amikor megtanul egy programozási nyelvet, általában azért teszi, hogy pénzt keressen vele, vagy hogy a látóköre szélesedjen. Tekintettel arra, hogy manapság egy képzett programozónak mennyi mindent kell tudnia a nyelven kívül (frameworkok, tervezési minták, eszközök, munkamódszerek), nagyon komoly időpocsékolás egy olyan technológiával foglalkozni, ami sehol sem kell. Arról már nem is beszélve, hogy mivel szimpla procedurális nyelv, a látókörödhöz sem ad hozzá semmit, ha már jól tudsz egy másik OOP/procedurális nyelvet. Pl Java mellé hasznos lehet Scala-t vagy Haskell-t tanulni, mivel rengeteg olyan szemléleti dolog van bennük (actor, mixinek, closure, stb), ami a Javaban nincs, ráadásul a funkcionális nyelvek jelentősége folyamatosan nő. Ez a Pascalra semennyire nem igaz.

2012. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az se véletlen, hogy pl. a BME-n nem tanítanak Pascalt senkinek sem, tehát se az infósoknak, se az egyéb mérnök szakosoknak. Maximum középiskolai programozás tanításra használnám / használják, hogy megtanuljuk az alapokat, aztán jöhet a C meg a többi finomság.
2012. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Oké, nem 100%, hogy senki sem tanul Pascalt, de én még egyik BME-s ismerősömtől sem hallottam, és mi sem tanulunk, nem is fogunk. Van minden: C, C#, C++, Assembly, Python, Java, JavaScript, Visual Basic, de Pascal szerintem már nincs.

2012. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hogy mire jöhet jól a Pascal?

Tanítani például.

Ada, PL/SQL tanulásában jó, ha van alapnak Pascal.

De komoly szinten inkább Ada, vagy a nagyok, vagy... még van jó néhány használható nyelv.

2012. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Röhej, hogy mindenki lehúzza a Pascalt technikailag. Ki nem sz@rja le, hogy nem ír senki kernelt vagy drivert Pascalban, meghogy nem írnak vele iOS-re meg Androidra appokat?


Fel sem tételezitek, hogy valaki nem csak hivatásból akar programnyelvet tanulni, nem csak pénzeket akar leakasztani bitekért. Mert lehet, hogy konkrétan Pascalban már semmit se írnak, de ettől még:


1) nagyon jó tanulónyelv (senki se drivert akar írni, ha tanul), és

2) Delphi formájában még manapság is olyan komoly programokat lehet vele írni, mint pl. a milliók által használt Total Commander, ami mégiscsak egy rengeteg funkciót tartalmazó, plugineket támogató fájlkezelő.


Tényleg nagy szar a Pascal. Attól függ, honnan nézzük, most mondjuk a C és a C++/Java oldaláról, amikkel természetesen kávéfőzőt is lehet programozni, a lehető legjobb memóriakezeléssel és futási idővel.

2012. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17

Valaki minek fektetne időt és energiát a programozás tanulásba ha egyszer nem akarja semmi értelmesre használni? Ha meg használható tudást akar nem ideális egy olyan nyelvet tanulni ami semmire sem jó, persze ott a Delphi csak éppen az is egy zsákutca és már most sem használják nagyon, pár év múlva meg teljesen ki fog halni.

2012. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Persze, ha valaki programozással akarja keresni a KENYERÉT, akkor talán érdemes olyat tanulni, amit a többiek (az ipar, a többi programozó, a projektek) 95%-a használ, de érdekes módon majdnem minden C, C++ és Java programozó úgy beszél a Pascalról (Delphiről) mintha egy rakat sz@r lenne az egész, amivel számológépet se lehet írni. Köztudottan ellenpélda a Total Commander, ami egy jól használható, gyors, elég összetett (beépített unRAR, MD5, FTP stb. funkciók) program, és Delphiben írták és írják a mai napig. És kereskedelmi szoftver.


Nem azt mondom, hogy a Delphi mindenre jó, de ha az ember nem egy nagy cégnél akar egy programozói csapatban dolgozni, hanem magának, vagy a szélesebb világnak akar programot írni, arra tökéletesen jó a Delphi is. Akkor is, ha nem portolható ötmillió fajta eszközre és ha nem up-to-date a tegnapi nap újdonságaival. Tudom, hogy a hivatalos támogatás gyakorlatilag halott a Delphi részéről, de ez nem minősíti magát a rendszert vagy azokat, akik használják (még mindig).


Én pl. egy saját programot fejlesztgetek hobbiból, már ahogy sikerül (lévén bőven nem vagyok profi Delphiből sem), de csak emiatt nem állok neki egy másik nyelvnek, ami bonyolultabb is, mivel nem akarok "profi programozó" lenni, mint itt majdnem mindenki más.

2012. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19

Még mindig nem tudtál egy értelmes érvet se mmondani a TC-n kívül amellett, hogy valaki akár hobbiból is miért kezdjen el egy kb semmire nem jó, meg egy halott nyelvet tanulni. Azzal hogy a Delphinek nincs már támogatása az 1-2 évig talán nem probléma, de talán a kérdező később is szeretne programokat írni ha hobbiból ha más célból és akkor nem mindegy hogy egy olyan nyelvet tanul meg amivel 5 év múlva is meg tudja valósítani amit szeretne vagy amit feladatként kap vagy sem és akkor kezdhet neki újból tanulni. Elhiszem te bele vagy bolondulva a Delphibe, de ha már valaki veszi a fáradságot és nulláról megtanul programozni az tegye egy olyan nyelvben ami használható is.

2012. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!