Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás. Hogyan kezdjem?

Programozás. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Matekból jó vagyok, később programozó szeretnék lenni. Egyetemi képzésen, és azól belül mester képzésen is gondolkozom. Még soha nem programoztam.

Tudom hogy sok ilyen kérdés van, de nekem sok kérdésem van, amire nem találtam meg a választ a keresővel...

Melyik nyelvvel érdemes kezdni? Késöbb játékot szeretnék programozni, meg talán weboldalakat is. Weboldalakat már elkezdtem, ahhoz nincs kérdésem. A programokhoz, ha lehet valami normális útmutatót egy kezdőnek, mert eddig amit találtam, tele volt idegen kifejezésekkel...

Meg mikor már megtanultam az alapokat, akkor hogyan gyakoroljak? Tudom, írjak programokat, de milyet? Annyi félét lehet írni... Jelenleg ennyi, de ez biztos fog még bővülni. A válaszokat előre is köszönöm.


2012. ápr. 21. 20:13
 1/5 anonim válasza:

Én pl. BASIC-et tanultam először (kb 6.-ban), majd egy évvel később Pascal-t, és utána a C++-t.

Nem tudom, hogy érdemes-e valamit tanulni C++ előtt (mondjuk Pascal-lal is el lehet szórakozgatni). Lehet, hogy egyből is mehet a C++, akkor ajánlok egy könyvet:

"Programozzunk C++ nyelven!" (Lapteva Natalia - Tóth Bertalan)

Nekem ebből sikerült jól megtanulnom alapszinten C++-szal programozni (bár néhány részt biztos, hogy sokszor el kellett olvasnom mire teljesen megértettem).

A gyakorlás szerintem jönni fog alapból: ha tanulsz valami újat, akkor próbálgatod, hogy miket lehet vele elérni. Neten is nézelődhetsz...

Ha kell még segítség, írj üzenetet.

2012. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Jajj megint egy "nem tudok programozni, de játékot akarok írni" zseni.

Ha játékot akarsz írni akkor kezd c++-al. Én a c-t ajánlanám kezdésnek. Azzal tudsz mást is programozni...pl mikrokontrollereket és számos más iparban használatos eszközöket.

Továbbá nem bírom ismételni a hozzád hasonló kezdő programozóknak, hogy tűzzetek ki magatoknak egyszerűbb célokat. Kóstold meg a programozás ízét. Kicsit mélyülj el benne. Azt sem tudod miből áll. Miből gondolod, hogy te annyira szereted, hogy mesterizni is akarsz belőle?

2012. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helló. Én is ugyan ebben a cipőben járok, csak én 15 vagyok. Tanulhatnánk együtt. Van 1 pdf-em róla. Privi.
2012. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti!

Látom te is szakmabeli vagy:) Nem szabad mindenkit elijeszteni..:D

Amúgy meg teljesen egyetértek.. Nagyon király dolognak tűnik a játékprogramozás, meg a média sok helyen úgy állítja be, h mekkora buli, de valójában nem az ám.. attól, hogy jó vagy matekból, még nem azt jelenti, hogy tudsz is majd kódolni.. 14 vagy.. még csak most jönnek azok az egyenletek, egyenlet rendszerek, szögfüggvények, algoritmusok, amiket majd használnál a kódolás közben.. A játék programozás nem arról szól, hogy nézed miként épül fel a játék grafikája, és milyen jól néz ki.. A valóságban örülsz majd, ha nem karakteres felületet látsz, hanem valami egyszerű rácsformát, vagy színtelen poligonokat.. Amúgy meg kezdésnek Pascal.. én is azon kezdtem annó.. sok tutorial, egyszerű mint egy szög (Bár a graph részénél párszor elküldtem melegebb éghajlatra a tervezőit) és mindent megtanít, amit tudnod kell első körben.. Utána jöhetnek a komplexebb nyelvek, C, C++, C#, Java, ja és ha mindezek ellenére játékprogramozó leszel, akkor készülj fel, hogy egy életen át tanulnod kell, mivel a DirectX-et, és az OpenGl-t folyamatosan változtatják.. De azért sok sikert mindenhez.. /Egy játékprogramozó/

2012. ápr. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, már meg is született az első program C++ nyelven... Ma kezdtem el olvasni a könyvet, a program meg nyílvánvalóan a Hello World! volt. Köszönöm mindenkinek!
2012. ápr. 25. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!