Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás, hogyan kezdjem el?

Programozás, hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok , most végeztem a 8.-al és már több éve elhatároztam h programozó leszek ha felnövök .

Az informatikatanárunk semmit se tanít , táblázatot vettünk egész évben ...


Valaki segítene , h milyen programmal , hogyan kezdjem el a "tanulást" ?


2011. jún. 16. 09:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hello:) Én annak idején a Comenius Logoval kezdtem a tanulás, bár én fiatalabb voltam, mint Te, lehet, hogy az már neked gyerekesnek tűnne. Egyébként ilyen tanulónyelvnek, hogy megértsd az alapokat szerintem a Pascal tökéletesen alkalmas és nagyon sok oktatóanyag van hozzá a neten. Hajrá!
2011. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Elkezdeni úgy kell, hogy kitűzöl egy célt, és megvalósítod. Sok netes keresgéléssel. A nyelv szinte mindegy.
2011. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hello!


Én C-ben programozok, s most tanulom a C++-t. C-t javaslom mivel lassan minden nyelv szintaxisa(nyelvtana) Chez hasonlít. Mikrokontrollereket(AVR,PIC) mind-mind Cbe programozzák. Ha tudsz Cbe utána más nyelvet könnyen megtanulhatsz ;) Java-t is javaslom mivel az platform független, elég sok helyen használják(okostelefonok,PC,web) De azt max C után.

Pascal is jó kezdésnek, mert segít megtanulni algoritmusokba gondolkozni(legalábbis ezt hallottam róla)

csak mivel pascalt is max suliba használják, így mindig a C-t javaslom.

[link] C-vel elindulásnak


Szükséged lesz IDE-re ami a fejlesztőkörnyezet ez lehet Code::Blocks vagy DevC++. Középsulikba általában DevC++van. Amikor letöltöd ezeket letöltödik velük a fordító is(C esetében a gcc)!


Ha pascal mellet döntesz akkor Turbo Pascalt szedd le, aztán ha továbbra is a pascalnál maradsz a Delphit, mert abba már objektum orientált pascalal dolgozhatsz.


Sok sikert!


(Lehet pár hülyeséget összehordtam, de remélem segít :) )

2011. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Általános iskolában nem is fognak programozást tanítani...


Menny informatika szakos középiskolába, ott megtanítják.

Nézelődj boltokba vagy neten, vannak erről szóló oktató könyvek.

De előre bocsájtom elkezded, és 10 perc múlva utálni fogod az egészet.

2011. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Szükséged lesz IDE-re"


Annyi hülyeséget hordott össze ez a hozzászóló, hogy neki se kezdek, de ez különösen csípte a szemem. Miért is kéne IDE a programozáshoz?

2011. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Gondolom nem jegyzettömbe akarja megírni....
2011. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kezdeni szerintem jegyzettömbben van értelme...

Így végig kell az egészet gondolnia, az utolsó betűig, pontosvesszőig figyelnie kell, mert nincs ami jelezze h elírtad/lehagytad :)

És ez jó, mert precíz leszel már az elejétől fogva, nem pedig egy hanyag programozó, aki 10 sor programba 6 hibát ejt IDE nélkül.

IDE-k közül a Code:Blocks-ot javaslom, de kezdetnek jegyzettömb és parancssori fordítás.

2011. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja még ez:

[link]

Egyetem ebből tanítanak nálunk :)

Általános prog elmélet, de vannak kifejezetten C-re vonatkozó részek, szerintem egész korrekt ( legalábbis kezdetnek az )

2011. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Cvitamin ***** válasza:

Én is hasonlóan elhatározott voltam, 8-os koromban kezdtem el a dolgot, most az ELTÉn vagyok végzős programozó.


Nem értem, hogy egy 15 éves programozó palántát miért kell olyanokkal fejbe vágni, hogy mikrokontrollerek, IDE, objektum orientált, c++, illetve egyetemi tanaggal. Úgy sincs vele előrébb.


Ha egyedül elkezded a dolgot, tuti, hogy nem fogod érteni, és belefájdul a fejed, hogy most mi is akar ez lenni, szükséged lesz segítségre.


A programozási nyelv (c,c++,pascal,delphi,java,...) ismerete mellett szükséged van programozási logikára illetve algoritmus ismeretre, amit pl. Módos Gábor: A programozás logikája könyvben szépen leír középiskolás szinten.


Ha gondolod írj rám egy privát üzenetet, ajánlok középiskolásoknak szóló könyveket, de ha komolyabban érdekel a dolog, akkor foglalkozom középiskolások tanításával, emelt érettségig, illetve egyetemistákat is készítek c++, c# java, qt4 vizsgára.

2011. jún. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Garpe válasza:

QB=Quick Basic (pascal ne próbálj nehéz és rossz)

VB=Visual Basic

HTML

Gmk=Game Maker

ezeket próbáld jól ;)

2011. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!