Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás, hogyan kezdjem el?

Programozás, hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok , most végeztem a 8.-al és már több éve elhatároztam h programozó leszek ha felnövök .

Az informatikatanárunk semmit se tanít , táblázatot vettünk egész évben ...


Valaki segítene , h milyen programmal , hogyan kezdjem el a "tanulást" ?


2011. jún. 16. 09:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én 12 vagyok és már 11 évesen megtanultam a PHP-t és 12-őn a C#-t

Szvsz(tapasztalataim szerint) neten PHP mert az a leg könnyebb és dinamikus is.

És gépre...Valamelyik Basicot ajánlanám

2011. jún. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én 12 vagyok és már 11 évesen megtanultam a PHP-t és 12-őn a C#-t

Szvsz(tapasztalataim szerint) neten PHP mert az a legkönnyebb és dinamikus is.

És gépre...Valamelyik Basicot ajánlanám

2011. jún. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha már tanul, akkor basic helyett kezdj php-t. Hasonló nehézségűek, viszont a php-val boldogulsz a való életben is.
2011. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Cvitamin ***** válasza:

Én 12 évesen nem merném kijelenteni, hogy tudok programozni c#-ban, pláne nem egy év után. Én 1 év egyetemi c# után, csak azt merem kijelenteni, hogy tanulom..


php-ben lehet dinamikusan programozni. Mindegyik nyelvben nem lehet? :) Amire te gondolsz, az a dinamikus memóriakezelés.


Igen, a php könnyű, ez főleg abban rejtőzik, hogy gyengén típusos. Mint akármelyik másik script nyelv. Aminek hátrányai is vannak.

2011. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Hali!


1. Programozási logikát megtanulni legjobban egy assemblerben lehet. Nincs képernyőterv, "objektumok" , meg ilyenek, egyszerűen számokkal variálsz. Mikrokontrollerek ( soklábú IC-k ) programozására használják általában. Ha ezt már érted, az összes nyelv alapjait tudod. ( pl MPLAB , ebben van chip ( ic, processzor, nevezd aminek akarod ) szimulátor. Innen oda másolgass száokat értsd meg az utasítások lényegét ( pl OR, AND MOV stb. )


2. Ezután jöhet valami "BASIC" nyelv, ami már magasabb színtű, kb ugyanazzal a logikával.


3. Köv lépés , csinálj Excellban makrókat, nézd meg milyen kódot generálnak ...Itt majd lesz valami fogalmad az "objektum orientált programozás" nevezetű marhaságról.


4. Ismerd meg melyik nyelv mire való! Pl csak főiskolai "programozás 2 " című tantárgyban lehet Pascalban adatbázist kezelni, lehetőleg "objektumorientáltan". Az életben ezt "Marhaság"-nak mondják.


5. Na akkor kb itt tudod kiválasztani hogy melyik nyelveket használod majd, mert addigra lesz valami egészen más, mint ami most divat. Mellesleg az objektumorientált C programozás egy elég nagy baromság, ilyenenkkel még tanulás szintjén ne foglalkozz.



Üdv


Kárókatona

2011. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

23:45

"Programozási logikát megtanulni legjobban egy assemblerben lehet."


Innentől nincs értelme tovább olvasni. Ótvar nagy baromság. A programozás nem a gép berheléséből áll. Az assemblerben a gép működését lehet megismerni, nem a programozás logikáját. A legtöbb programozó életében nem fog gépközeli kódot írni, és akkor ők már nem is programoznak? Ha valaki mondjuk Java kóder akar lenni, vagy egyéb, magasszintű, ojjektumorientált nyelven akar alkotni, akkor mi haszna van abból, hogy ismeri egy architektúra működését? Hiszen az ő kódja úgyis egy absztrakt platformon fog futni...

2011. jún. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

"Ótvar nagy baromság. A programozás nem a gép berheléséből áll."


Kedves barátom, valszeg a több évtizedes programozói gyakorlat mondatja ezt veled. ( amit kötve hiszek ).


Ha már a JAvat említetted , nézzük csak hogy is műxik ez a csoda.


Gép hardver - Gépí kód ( assembler ) , BIOS - Oprendszer HAL rétege - Oprendszer grafikus rétege - Mondjuk egy Iexplorer - benne a Java virtuális gép - Benne mondjuk a Java-ban írt pl. banki terminál.


Kicsit erőforráspazarló .


Gondolom az meg nem tűnik fel, hogy pl egy C-ben a változók típusainak felosztása és kezelése csontra az assembler memóriakezelésére épül.


Programozgass csak magas szintű nyelven, jó alacsony szaktudással, "hordozható" szétcseszhető , szarráhekkelhető "osztályokkal" :-D


Üdv


KK

2011. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De nem mindegy milyen processzora írja az ember assemblyvel a kódot, más 8051 és más 6502...
2011. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jó dolog az assembly, de nem érdemes ott kezdeni. Kezdésnek olyan nyelvek valóak, melyeknek szép és áttekinthető szintaxisa van, illetve imperatív, soros feldolgozású. De nem is a nyelven van a hangsúly, az mellékes. Az annyit határoz meg, hogy milyen feladatkört tudsz elvégezni könnyedén, és milyet nehezen. Ettől fontosabb a technológia, ami mögötte áll. De legfontosabb a programozói logika, azt kell legelőször elsajátítania. Erre a legkevésbé az assembly jó. A logikát megfelelő könyvek, példák segítségével tudod elsajátítani. A nyelv pedig lehet C, Pascal, PHP, Java, C#, stb. Ha nem tudod a programozás logikáját elsajátítani, nem lesz meg az alapvető tudásod egy program megtervezéséhez, akkor akárhány nyelvet megtanulhatsz, nem fogsz tudni programozni.


Az assemblyt meg majd ráérsz akkor tanulni, amikor érdekelni fog, hogy hogyan működik a géped. Ha pedig érdekelnek az MC-k, akkor ajánlom a C nyelvet. Nagyon sok mikrokontrollert fel lehet programozni a szükséges hardver, C tudás és pl. AVR studio birtokában.


A magas szintű nyelveken programozóknak pedig a keretrendszerük működsét jobban kell ismerniük, mint a gép működését. Mert pl. C#-ban rohadtul nem mindegy, hogy hogyan iterálsz végig egy egyszerű tömbön, mert teljesítménybeli eltérések mutatkoznak benne. Ugyanez igaz a Java-ra is.

2011. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

00:00 Csak engem igazolsz a hőbörgéseiddel. Előre mondom, hogy jómagam C++ programozó vagyok, úgy okoskodjál.


"Kedves barátom, valszeg a több évtizedes programozói gyakorlat mondatja ezt veled. ( amit kötve hiszek )."


Nem a több évtized, hanem a józan ész, és a több éves tapasztalat. Szerinted a programozás kizárólag az alacsonyszintű berhelésből áll? Tényleg? Olyanról hallottál már, hogy többféle hatékonyság van, és mindig az adott projekt igényeihez kell igazítani ezeket? Például van egy olyan hatékonyság, hogy milyen gyorsan készül el az adott projekt. Ha például nekem egy dinamikus weboldalt kéne írnom, szerinted asm vagy C-s tiszta CGI-t kezdenék gyártani, vagy egy meglévő keretrendszer (PHP, Python, Ruby on rails) nem feltétlenül maximálisan hatékony, de századannyi idő alatt használható szolgáltatásit használnám?

A programozó ideje sokkal drágább, mint a hardver. Az ügyfél nem tökéletes programot akar, hanem minél jobbat, a lehető leghamarabb.


Pontosan tudom, hogyan működik a Java, legalábbis az általad vázolt távolságról. Én speciel rühellem a Javat, de nem azért, mert erőforráspazarló. Azért rühellem, mert mint nyelv egy összehányt szar. C# ugyanezekre az alapokra épül, de mégis kiváló nyelvnek tartom. Az erőforráspazarlás egyrészt nem létező probléma ott, ahol ezeket a nyelveket használják, az, hogy 200 helyett 300 MB memóriát eszik a program nem lényeges, ha mondjuk feleannyi idő alatt készül el, és a programozó bére is sokkal kevesebb.


Pontosan tudom, hogy a C (és ezzel a C++) memóriamodellje mennyire közel van a géphez, pontosan ezért IS szeretem őket, és pont ez néhol a hátrányuk is. Van, ahol egy absztrakt gépre való programírás egész egyszerűen célravezetőbb.

Nem az a hülye, aki nem szeret néhány nyelvet, hanem aki szemellenzősen fel sem fogja, hogy vannak más szempontok is az övén kívül.


Az utolsó bekezdésed pedig maga a vicc.

"Programozgass csak magas szintű nyelven, jó alacsony szaktudással, "hordozható" szétcseszhető , szarráhekkelhető "osztályokkal" :-D"


Úgy tűnik, szerinted az alacsony szintű programozás A jó. Erről ennyit, azért abba gondolj bele, hogy nem véletlenül fejlődött a programozás módszertana, VALAMI mégiscsak jó ezekben a "magasszintű" dolgokban. Pont ezért imádom a C++-t, egyesíti a C gépközeliségét az emberi programozás lehetőségével.


De nyugodtan szívjál csak napokat egy-egy triviális probléma megoldásával, valószínűleg nem neked találták ki az ilyen fancy dolgokat.

2011. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!