Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvvel...

Milyen programozási nyelvvel kezdjek?

Figyelt kérdés
Milyen progrmozási nyelvet ajánlotok ami nagyon hasonlít vagy egyszerübb mint a Pascal.mivel érdemes kezdeni a programozást ami egyszerű de még sikeres.Nem szeretnék C-vel vagy valami nehéz szintaxisu nyelvvel kezdeni, épp az a lényege a kérdésnek hogy legyen egyszerű is de sikeres is mint akár a C.
2012. febr. 24. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy nehéz -e valami hanem hogy a logikáját érted -e a programozásnak.
2012. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 iostream ***** válasza:
Python. Szintaktikailag szép, eredményt hamar ad, és az advancedebb fícsörökkel nem muszáj foglalkozni.
2012. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kitűnő, de nem érzem magam annyira rossznak, de a Pascal-t nagyon átláthatónak tartom szintaktikailag.

Láttam már C/C++ kódot de számomra értelmezhetetlen karaktersorozat.

2012. febr. 24. 22:57
 4/15 anonim ***** válasza:

C++ tanulj és pont.

Itt a könyv címe:Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt.Ennél a könyvnél nincs jobb ha programozást akarsz tanulni.

2012. febr. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A C/C++ semmivel sem nehezebb a Pascalnal, programot ugyan úgy kell írni benne, csak a parancsok mások.

De hidd el, ha megszokod, hogy begin-end helyett {} van, meg a hasonló dolgokat, akkor nincs gond.

Nem szabad egyből feladni.

(Nagyon sok ismert és gyakran használt nyelv épül a C-s szintaxisra, illetve hasonlít hozzá. Érdemes akár azzal kezdeni.)

2012. febr. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 iostream ***** válasza:

A C/C++ nehezebb, mint a Pascal, aki mást mond az hazudik, vagy hülye. Eleve a Pascalban sok parancs van. C/C++-ban főleg kifejezések vannak.

Ráadásul a Pascal egy oktatónyelv, a C egy kernelhekkelős, nagyon vékony réteg az Assembly felett, a C++ pedig egy ipari használatra szánt, összetett, multiparadigmás nyelv, ami szenved a C-s örökségtől.

2012. febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

iostream mindent elmondott, teljesen egyetértek vele.


Én a pascallal kezdenék (azzal is kezdtem, sőt, alapvetően ezen a vonalon is maradtam [Delphi], pedig azóta kódoltam már VB.net, java, php nyelveken is), a maga nemében a legegyszerűbb programozási nyelv, mégis rengeteg dologra használható. Kiindulási alapnak tökéletes.

2012. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok C párti és akárki akármit mond nem kezdek C-t tanulni amíg muszály nem lesz.Pascal-t most jelenleg tanulom, de beleszeretnék kezdeni valami hasonló de jó nyelvbe.HTML,Java és Visual Basic-et találtam egyszerübbnek. Mit gondoltok érdemes Visual Basiccel kezdeni?
2012. febr. 25. 13:47
 9/15 iostream ***** válasza:
Pont annyi értelme van, mint a Pascalnak (tanulni jó, de haszna nem sok).
2012. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát azért a Visual Basic valamivel elterjedtem és hasznosabb mint a Pascal.Azt hallottam hogy ahoz képest elég sikeres, bár nem tom.
2012. febr. 25. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!