Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Börtönbe juthatok ha készítek...

Börtönbe juthatok ha készítek valamit ingyenes programokkal és milliószámra el sikerül adnom?

Figyelt kérdés
Semmi hivatalosítás meg ilyenek.Ezekhez nem értek nem tudom,hogy kell e utána valamit csinálni,hogy eladhassam úgy ,hogy ne legyen bajom belőle.
2012. febr. 15. 11:12
1 2
 11/20 nrrolli ***** válasza:

ma 13:04

Sajnos :(

2012. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 2xSü ***** válasza:
89%

A civilizációnak ára van.


Az állam biztosít neked egy csomó szolgáltatást. Pl. van kórház, ingyenes alapoktatás, közlekedési infrastruktúra (aszfaltozott utak, lámpák, táblák), egy csomó szociális intézmény (munkanélküli segély, ilyen-olyan szociális segélyek, juttatások, nyugdíj), rendőrség, bíróság, határvédelem. Még maga az adóhatóság is a társadalom hasznát szolgálja, hiszen biztosítja, hogy mindenki befizesse az adót, senki ne bújjon ki, ne trükközzön.


Ha állampolgár vagy, akkor mindezt megkapod. Erről hajlandóak megfeledkezni az emberek egyébként. Persze mivel ezek nincsenek ingyen, így adót kell fizetni, hiszen az államnak is elő kell teremtenie a megfelelő összeget mindezekre – amelyek mögött valódi érték van, ezért nem „nyomtathat” csak úgy pénzt.


Ahhoz, hogy a rendszer igazságos legyen sok-sok kisebb-nagyobb szabály született, így a rendszer első látásra bonyolultnak tűnik. Meg bürokratikusnak, hiszen egy csomó papírt ki kell töltenie az embernek élete során.


Persze pl. az adók mértékén, eloszlásán, a felhasználásának módján, eloszlásán, a szabályok bonyolultságán és igazságosságán persze lehet vitatkozni, de az elven nem. (És itt most nem csak a magyar viszonyokra és nem csak a jelenkorra gondolok.) Ha élvezed a civilizáció által nyújtott előnyöket, akkor viselned kell a vele járó kötelességeket is. Hidd el jóval több előny van, mint hátrány.


* * *


„Francba újra akarok születni egy jobb helyen bár lehetne rosszabb sorsom is mert mindig van rosszabb de jobb is.”


Ez puszta siránkozás, nem felnőtt emberhez méltó. Az ember attól ember, hogy képes alakítani a világát, megoldani a problémáit. Ha siránkozol, ha nem, attól nem lesz ez sem több, sem kevesebb és nem lesz könnyebb vagy nehezebb. Igen, az ókorban nem kellett ennyi papírmunkát végezni, nem voltak ilyen jellegű problémák. Viszont a született gyerekek többsége nem érte meg a felnőtt kort. Aki megérte a 40 évet az már öregnek számított. Nem volt elektromos áram, tévé, internet, gáz, nem folyt víz a csapból.


De ha a mai kort is nézzük: Ha van tető a fejed felett, ha télen egy meleg helyen tudsz lefeküdni az ágyadba, ha nem kell éhezned, szomjaznod, ha meg van kezed, lábad, ha nem kell tartanod attól, hogy belehalsz egy amúgy gyógyítható betegségbe, akkor jobban élsz, mint a Földön élő emberek nagy többsége. Hidd el, amíg csak ilyen apró kényelmetlenségek a legnagyobb problémáid, addig – a Gyűrűk urából vett hasonlattal – ez még mindig a Megye. Sokan élnek itt a Földön úgy, hogy nap mint nap szó szerint az életben maradásukért küzdenek, mégis vannak közöttük olyanok, akik boldogok tudnak lenni időnként. A te bajod „civilizált” baj, az apró kényelmetlenségeknek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz.


Meg teljesen mindegy, hogy hol szeretnél lenni, meg mikor. Itt és most kell élned, akár tetszik akár nem. Ebből az életből kell kihoznod azt, amit lehet. Ha valamin tudsz változtatni, akkor változtass. Csak rajtad múlik, senki máson. Ha valamin nem tudsz változtatni, akkor azon meg felesleges rágódnod, siránkoznod, azt el kell – illetve érdemes – elfogadnod.


* * *


Minden magyar állampolgárnak, akinek bevallásköteles keresete van, adóbevallást kell készítenie és adót fizetnie. Ha nem a szüleid tartanak el, akkor neked is. Akár vállalkozó vagy, akár nem.


Az élet egy csomó kötelességgel is jár. Lehet, hogy ez 20 évesen ijesztő, de ne siránkozz, hanem vegyél egy kis bátorságot és nézz szembe vele. Hidd el, nem olyan szörnyű az egész.


Tudom, hogy mikor én kiváltottam az egyéni vállalkozásomat, akkor bennem is motoszkált a félsz, hogy „ez túl bonyolult”, „ehhez nem értek”. De bennem volt a kíváncsiság is, hogy hogyan is zajlik az egész, bennem volt a büszkeség, önbecsülés is, hogy ha más végig tudott menni ezen az úton – még egy 85-es IQ-val rendelkező részeges kőműves is, aki még az egér használatát sem értené meg elsőre –, akkor nekem sem fog gondot okozni, max. meg kell tanulni pár dolgot, meg meg kell kérdezni pár dolgot. Az ember alapvetően fél bármitől, ami számára ismeretlen. De az ember attól ember, hogy képes uralni a félelmét, és megismerni az ismeretlent.


Anno én is körbenéztem az ismerőseim között, hogy ki az, aki egyéni vállalkozó. Megkérdeztem, hogy hogyan is van ez az egész, mire ő szépen elmondta kb. azt, amit én fentebb. Rákérdeztem, hogy tud-e könyvelőt ajánlani, mondott egy nevet és telefonszámot. Még pár vállalkozó ismerőst megkérdeztem a könyvelő ügyében, meg hogy mennyiért csinálja. Kiválasztottam az ár és dicséret alapján a legszimpatikusabbat, felhívtam. Mondott még pár információt, amit megint csak fentebb leírtam. Aztán fogtam magam, bementem az okmányirodának abba a részébe, ahol a vállalkozásokat intézik. Elmondtam, hogy vállalkozást szeretnék indítani, mondják el mit kell ehhez tennem, milyen kötelezettségeim vannak. Elmondták. Ott helyben kitöltöttem a szükséges papírt, megkaptam a nyilvántartási számot, csináltak nekem ügyfélkapu hozzáférést és kijöttem úgy az irodából, mint vállalkozó. (Pedig csak érdeklődni akartam első körben.) Az egész kb. fél órát vett igénybe, természetesen segítettek, hiszen a vállalkozás kiváltása tipikusan nem az a műfaj, amiben az ember rutinos. A vállalkozást kiváltók 95%-a tuti, hogy életében először csinál ilyet, kb. csak homályos körvonalakban tudja, hogy is megy ez.


Persze még a bankban kellett csinálni egy vállalkozói számlát. Ez is kb. fél óra alatt megvolt.


A könyvelővel leszerződtem (egy telefon + egy aláírás). Kérdeztem még tőle pár dolgot. (Pl. otthon dolgozván leírhatom-e költségként a rezsit, stb…) Ő szépen megkapta az ügyfélkapuhoz a jelszót, elintézett minden más bejelentést, papírmunkát és kész. Havonta egyszer találkozok vele, átadom a számlákat, amit kiállítottam, átadom neki a közüzemi számláimat, azokat a számlákat, aminél a vállalkozást érintően vásároltam valamit, meg a havi bankszámlakivonatot, amit postán küld a bank. Meg kifizetem a költségét, ami nála kb. 7000 Ft havonta. Megcsinálja az éves adóbevallásomat, az év közben szükséges papírmunkát. (Én ezzel nem sokat törődöm.) Megmondja ha valamit át fizetnem vagy intéznem kell. Nem sok ilyen van. Összességében havi fél órámat veszi el az egész, de ebben benne van a „hova is tettem azt a számlát” jellegű keresgélés is.


Szerintem egy vállalkozást egyszerűbb kiváltani, működtetni, mint vásárolni és fenntartani egy autót.


Én azt mondom, nézz körül az ismerőseid között (rokonok, volt osztálytársak, barátok, szomszéd, munkatársak, de akár a sarki egyszemélyes kisbolt tulajdonosa is), tuti, hogy van közöttük nem egy egyéni vállalkozó. Kérj tőlük tanácsot, bizonyára szívesen segítenek, amiben tudnak.

2012. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 2xSü ***** válasza:
89%

Ja még valami! Az előző válaszoló írt a TB-ről meg ilyenekről. No ez főállású vállalkozóra vonatkozik csak. Ha van egy munkahelyed, és mellette kiegészítésként akarnál ebből élni, akkor mellékállásként is kiválthatsz vállalkozást. Ebben az esetben a TB-t, meg egyebeket a munkahelyed fizeti. A vállalkozásból befolyt összeg után csak adózni kell.


(Én így vagyok, tehát amit írtam, az erre vonatkozik.)


* * *


Még egy lehetőség lehet, ha keresel egy céget, ami forgalmazza a szoftveredet. Ilyen esetben szerintem el lehet intézni úgy is a dolgot, hogy ne kelljen vállalkozást kiváltani hozzá. (Megbízási szerződéssel, ilyesmi… Ehhez én sem értek nagyon.) Viszont adózni így is kell, attól még Isten sem véd meg.

2012. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2xSü hozzászólásához még annyit tennék hozzá, hogy csak akkor nem kell TB-t, járulákot fizetned, ha legalább heti 40 órás állandó munkaviszonnyal rendelkezel.
2012. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell aggódnod nem fogsz börtönbe kerülni.

Egész egyszerűen azért mert soha nem fogsz ilyen programot írni.


Pontozz le nyugodtan, de igazam van!

2012. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 nrrolli ***** válasza:
2012. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 2xSü ***** válasza:
nrrolli: Nagyon jó, csak tudnám, hogy hogyan kapcsolódik ez a kérdéshez.
2012. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 nrrolli ***** válasza:
u ezt nem ide szántam
2012. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 nrrolli ***** válasza:

bocs pedig ide:)


csak hogy tisztába legyen a fogalmakkal

2012. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem jutsz börtönbe, hacsak nem adózási kötelezettség elmulasztása miatt. De általában azt is meg lehet úszni pénzbírsággal.

Viszont abban biztos vagyok - bár nem akarom elvenni a kedved tőle - hogy nem fogsz olyan dolgot készíteni, amit millió-számra el lehet adni.

Megváltozott a világ, már nem nagyon lehet garázsfejlesztésekkel dollármilliárdokat keresni.


És még mielőtt bárki jönne nekem itt az IWIW-el, vagy a Facebook-kal, vagy a Google-el, vagy ilyesmikkel, akkor jobb ha tudjátok, hogy ezek csak ilyen Urban Legend-ek, hogy összeáll két egyetemről kibukott h*lyegyerek, és dollármilliárdosok lesznek az ötletükből.

Ez qrvára nem ilyen egyszerű. Ha a guglisok nem találnak szponzort a project-jükhöz, akkor most valahol sz*rt lapátolnának, ugyanúgy, mint mindenki más.

Facebook-kal ugyanez a helyzet, IWIW-vel is(az iwiw történetét elég közelről ismerem, úh. nem levegőbe beszélek)

2012. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!