Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert lehetne tenni a gépre és melyek azok amik nem nagyon kompatibiliseket a programokkal?

Figyelt kérdés

ismerem a windowst,jelenleg az van egy win 7.


Halottam már Linuxrol - ez aszem ingyenes es ha jol tudom van Ubuntu verzioja is. Ez nem tudom mennyire kompatibilis jatek,programokkal stb.vel illetve ebbol is van 64bites,mennyi memoriat tud kezelni?


Apple gepekben levo os milyen? mackintos vagy mi a szösz :) . Ilyet fellehet tenni a mostani gepre? letorlom a hdd.m es feltenni ezt?


2012. febr. 9. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a legjobb oprendszer a windows 7.


Sokkal többet tud, mint az előző windows-ok és eddig ez a legstabilabb windows.


A linuxxal az a probléma, hogy elég sok szaktudás kell hozzá, hogy megfelelően tudd használni, hiába annyira "felhasználóbarátak" a mai linuxok pl. ubuntu, nagy eséllyel belefutsz egy olyan problémába kezdőként is, amit hosszadalmas konzolos pötyögéssel oldhatsz csak meg, meg aztán tényleg alig van program ami fut alatta.


Megjegyzem, van egy Linux-alapú oprendszer, ami valóban jó, az Android, de az meg főleg hordozható dolgokra van optimizálva, nem asztali gépekre.



A macintosh rendszer egy fokkal jobb, de az alatt is alig van program ami fut, Win-es programokhoz képest, ráadásul csak mac gépeken fut jól. Van egy buherált verziója, a hackintosh, ami pc-ken is fut, de ennek rengeteg kompatibilitási problémája van.



Valamint a linuxra és a mac-re rengeteg ember azt mondja, hogy biztonságosabb, mint a windows, csak azt nem veszik figyelembe, ez főleg amiatt van, mert kevés ember használja őket, ezért nem sok hacker fáradozik ezekre vírusírással, valamint amíg Windows már megjárta a hadak útját a vírusok, támadások terén, addig a linux és a mac szinte teljesen tapasztalatlan ilyen téren, és ha egyszer elkezdenek ezek a rendszerek is népszerűek lenni akkor rengeteg hacker fog vírust írni rájuk.



Én azt javaslom, hogy maradj a Windows 7-nél, az a legésszerűbb választás.

2012. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Linux valóban ingyenes, az Ubuntu pedig egy Linux disztribúció, aminek vannak különböző verziói...


Mennyire kompatibilis a programokkal? Amiket erre az OS-re írnak azokkal 100%-osan, de ha linuxot teszel fel akkor a .exe kiterjesztést egy életre el kell felejteni, meg még rengeteg progit amit Win-en használtál. Játékok? A Linuxot alapvetően nem erre találták ki, szóval bajos. A 64 bites mennyi memóriát kezel? eleget hidd el. A MAC-et nem igazán ismerem, de úgy tudom nem túl hálás ha egy mezei pc-re akarod telepíteni. Persze az is merőben eltér a windowstól.

2012. febr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen a Linux ingyenes és van több disztró is.Az Ubuntu is egy disztró.Régi és új gépekre egyaránt fel lehet rakni.


Ezen az oldalon találhatsz több infót is a Linux disztrókról:


[link]


Linux-ra rengeteg ingyenes program elérhető.Átlag felhasználó bármit megtalálhat rá amire szüksége van.

Persze többségben mást mint amit Windows-on megszokott az ember.

Játékok terén a Linux elég szegényes.Alapvetően sok játék van Linux-ra,de az igazán nagy címeket nem adják ki rá,ezért ha Linux-ot használsz készülj fel hogy le kell mondanod jó pár játékról.De azért nem mindenről,mivel Linux-on lehet futtatni Windows-os játékokat Wine-al.Illetve van több alkalmazás ami Wine-ra épül mint a PlayOnLinux,Cedega,CrossOver.Ezekkel lehet jó pár Windows-os játékot futtatni akár újabbakat is,de persze nem mindent és nem mindegyik fut tökéletesen.


Hardver kompatibilitás terén a Linux hagy némi kívánni valót maga után.Sok hardver van amivel kompatibilis,de a legtöbbel nem.Minden esetre megér egy próbát,nálam minden működik Linux-on.


Nem tudom pontosan mennyi RAM-ot tud kezelni a 64bit-es verzió,de google-ban rá kerestem és volt olyan aki azt állította hogy neki 12Gb RAM van és az Ubuntu 64bit tudja kezelni..Szóval,szerintem is eleget.


Kezelhetőség szempontjából nem teljesen értek egyet az elsővel.

Bármi gond adódik,egyszerűen meglehet oldani.Semmivel sem bonyolultabb mint a Windows.Persze tanulni,ismerkedni kell elvégre ez egy más rendszer.Elsőre biztos nem fogja tudni senki mihez kell nyúlni,mit hol talál.Persze aláírom van amit csak terminálban lehet megoldani,de az elmúlt 2 évben alig kellett a terminált megnyitnom.Szóval nem olyan vészes,de ez disztrótól is függ,mondjuk egy Slackware-ben vagy CentOS-ben többet kel parancssorban írogatni az biztos.


Apple operációs rendszert MacOS-t nem tudsz a gépedre rakni,azt csak és kizárólag Apple számítógépekre lehet telepíteni.Igaz vannak hekkelt verziók,de azt még egy Linux-nál is körülményesebb konfigurálni hogy rendesen működjön.Próbáltam már,használtam is pár hétig,tetszett is,de nem sok értelmét látom mert kész kínlódás az egész.Ha MacOS rendszert akarsz használni,vegyél Apple gépet.Ha a Windows-t akarod lecserélni valami másra,akkor ott a Linux ráadásul ingyen,legálisan...Szerintem semmi értelme hekkelt MacOS-ekkel kínlódni.De ha furdal a kíváncsiság ajánlom az iAtkos7-et.Ez egy hekkelt MacOS amit Win PC-re is fel lehet rakni.Hogy pontosan melyik verzió,az nem ugrik be,de elfogadja a gyári frissítéseket is..Csak torrentről tudod leszedni mivel teljesen illegális.

2012. febr. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!