Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Véletlen számgenerálás megadot...

Véletlen számgenerálás megadott kezdőértékről. Hogy tudom megoldani? Pascallal

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék egy olyan programot készíteni, aminél megadok egy kezdőértéket, és az alapján ír ki random számokat. Olvastam, hogy a gép csak álvéletlen számokat tud generálni, a randomize parancs ad meg csak egy véletlen kezdőértéket ami alapján számolja a random parancs valamilyen algoritmus alapján a többi számot. Na most meglehetne azt oldani, hogy amit a randomize ad meg véletlen kezdőértéket, azt én adjam meg? Vagyis mondjuk randomnál beállítom, hogy 0-99-ig adhat random számot. A randomize generál egy számot ami alapján a random kiszámolja a "véletlen számot" na de hogy oldhatnám meg, hogy a randomize helyett én adjam meg azt a kezdőértéket. Remélem érthetően írtam, és tudtok segíteni. Köszi előre is.
2011. dec. 15. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Random(x) eseten [0, x-1] intervallumban csinál számot.



random(10); - 0 és 9 között generál számot

random(10)+50; - 50 és 59 között generál számot

2011. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, nekem 0 és 99 között kell, amihez a Random(100)-kell. Ezt értem, nekem az kellene, hogy a randomize helyett mást használjak. Mert ha nem használok randomizet akkor mindig ugyanazokat adja ki. Na de én úgy szeretném, hogy én adok meg a randomize helyett egy kezdőértéket ami alapján számolja ki a random számokat 0 és 99 között.
2011. dec. 15. 19:09
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.

Szerintem a Randseed-et keresed :


Randseed:=0;



Borland Pascal Help :


"RandSeed (variable) (System unit)


RandSeed stores the built-in random number

generator's seed.


By assigning a specific value to RandSeed, the

Random function can be made to repeatedlly

generate a specific sequence of random

numbers.


This is useful for applications that deal with

data encryption, statistics, and simulations."


Sok sikert.

Üdv.

2011. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm ezzel már működik :)
2011. dec. 15. 20:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!