Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Már több hónapja tanulok magántanárnál pascalt.

A pascal tudásom próbáljam fejleszteni internetről vagy kezdjek bele egy másikba?

A Delphit nézegettem nagyon hasonlit a pascalhoz.

Szerintetek?

Ja és jövőre kezdem az egyetemen a Programozó informatikus szakot.


2011. febr. 13. 13:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Delphire érdemes 1-2 órát, napot rászánni mert tényleg ugyanaz mint a pascal és láttam már hozzá álláshírdetést is, de a legtöbb helyen C-t kérnek, a legtöbb program azzal készül.
2011. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Pascal alappal meg tudom tanulni internetről?(legalább az alapokat)
2011. febr. 13. 13:43
 3/31 anonim ***** válasza:

thenewboston.com


nagyon jó stílussal adja elő a csávó csak angol tudás szükséges hozzá

2011. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
A legnépszerűbbek a Java és a C++, de mindkettő a C-ből ered. Maga a C nem ennyire használható, de megéri, mert szinte minden programnyelv belőle ered.
2011. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Lol. A Javanak annyi köze van a C-hez, hogy ugyanazokat a zárójeleket használja nagyjából ugyanazokra a célokra. Amúgy semmi több. A C-ből összesen egy nyelv ered: a C++. Minden más csak azért hasonlít rá, hogy könnyebb legyen megtanulni, ismerősebb legyen a szintaxis.
2011. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Delphi csak annyival több, hogy "eventek" vannak, ezt webről könnyedén megtanulod. Esetleg valami interneten használható nyelv is szóbajöhet, HTML (kb 20 parancs) PHP, Java, Flash (ActionScript-el). Az egyetemen tudod mit fogsz tanulni?
2011. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit fogok, de megmondhatja valaki, hogy a Debreceni Egyetemen mit tanítanak Programozó Informatikus szakon:D

am köszi a válaszokat

2011. febr. 13. 18:47
 8/31 anonim ***** válasza:

Akkor nemcsak én vagyok elmaradva (az infó szakosokhoz képest).. :S Te is kicsit. DE NEM GOND! Ugyebár behozható!!!

Szerintem még Pascal-ozz, és rágd a tanárod fülét, mit ajánl. Én ezt teszem lényegében..


Sok sikert, minden jót!


;)

2011. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

DE-n PTI-n C-t fognak tanítani, aztán választhatsz JAVA-t és C#-ot. Én delphit hanyagolnám már.

Kezdj bele C-be, ebből a könyvből [link] (lol, hogy valaki begépelte :D), aztán végülis C++ozhatsz is. C úgyis kell majd ööö 3-4 tárgyhoz, sávosoktól függően. De első félévben kb semmit nem kódoltok, de lesz "jó" matek :)


Java hasonlít a C-hez, minden könyvben arra utalnak vissza, hogy primitívek lásd C, literálok lásd C, szintaxis hasonlít C-re és ... A JAVA egy olyan nyelv ami a C és C++ jó tulajdonságait tartalmazza és ez cél is volt, így alkották meg (egyszerűbb referenciakezelés, auto memófelszabadítás...).

2011. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Hatékonyság, rendszerközeli dolgok könnyű elérése, multiparadigma... ezeket mind mind tartalmazza a java, ugye? :D
2011. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!