Igaz az, hogy a php és java már leszállóágban van? És most a c# a divat (=keresett)?
"Java és a Php is nagyon sokat van használva"
igen, de úgy értem a kérdést, hogy pl. 5-10 év múlva ezek lehet, hogy már teljesen kifutottak lesznek?
Szerintem a PHP megmarad a webes környezetek nagyrészében, bár a C# feltörekvőben van.
Én személy szerint azt nem merném kijelenteni, hogy a PHP el fog tűnni, mert folyamatosan fejlesztik. A java sem fog eltűnni, mert rengetek egyéb eszköz (pl.: mobil) támogatja.
Szerintem inkább párhuzamosan fogják őket használni, ki ezt ki azt.
Jah és a C++-t nem keverném bele, mert az inkább offline alkalmazások fejlesztésére való és nem online.
Bár már hallottam olyat, h régi "letűnt" programozási nyelvek iránt érdeklődött egy cég és nem is kevés pénzt kínáltak annak, aki "beszéli".
Szóval a konklúzió, hogy érdemes minél többet ismerni.
Pl.: Pascal (igaz már ritkaság), C, C++, C#, PHP, SQL, html (tudom, h nem programozási nyelv, de azért érdemes ismerni), java, különböző Basic-ek (legalább alap szinten).
Itt kérdés az, hogy minek a programozásáról is beszélünk.
A PHP még sokáig egyeduralkodó lesz kis- és közepes webes alkalmazásoknál, bár én pl. most egy nagy projecten dolgozok, amely PHP-s, és igen jól lehet boldogulni vele. De az biztos, hogy egyszerűbb oldalaknál, ahol szerver oldali programozásra is van szükség, a PHP-nak nem reális alternatívája sem az ASP.NET, sem a Java EE.
A nagyobb webes alkalmazásoknál a Java EE a legelterjedtebb, azonban a C# is képbe jön itt, az ASP.NET-es webalkalmazásoknál(amelyeket egyébként más nyelveken, pl. Visual Basic, J# is lehet programozni), és szerintem a következő 10 évben sem nyomja le a Java EE-t, habár részesedése növekedni fog a piacon. Előfordul még a legnagyobb webes alkalmazásoknál, pl. Facebook is ilyen, hogy a szerveren C++ kód is van natív kódba fordítva, mert így nem csak a PHP-nál, hanem a Java EE-nél és az ASP .NET-nél is gyorsabb tud lenni, ami egy nagy terheltségű webportálnál fontos lehet. Azonban nagyon kevés webes programozó használ C++ nyelvet.
Ami az asztali alkalmazásokat illeti, ott Windows esetében egyik leghatékonyabb .NET-es alkalmazást fejleszteni Visual Studio-val C# nyelven(itt is lehet alternatív nyelveket használni). Anno a Delphi volt ennyire fasza, de az már kiment a divatból, mert egy ideje nem fejlesztették megfelelően. Asztali alkalmazásoknál fordul a kocka, mert szerintem a Java kevésbé hatékony ezen a területen, ugyanakkor még elég jó asztali alkalmazásokhoz. A C++ olyan programok fejlesztésénél hatékony, ahol fontos a gyorsaság, az erőforrások optimális kihasználása, ilyenek például a játékok, de az operációs rendszerek kódjának jelentős részét is C-ben vagy C++-ban fejlesztik. Mikrovezérlőknél megint C nyelv a jellemző.
Szóval szerintem:
Kis vagy közepes webes alkalmazás: PHP
Nagy webes alkalmazás: Java EE
Asztali ablakos Windows alkalmazás: C#
Asztali ablakos Linux alkalmazás: C++ vagy Java
Asztali nagy erőforrás igényű alkalmazás: C++
Nagyon sok bank háttérprogramjai Javaban vannak írva, komoly dolgot azért nem szívesen bíznak Microsoft termékre.
Mivel a bankoknak mindig is lesz pénzük, ezért ez egy komoly érv a(z enterprise) Java mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!