Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Operációs rendszer csinálása...

Asddaasdda kérdése:

Operációs rendszer csinálása hogyan?

Figyelt kérdés
13éves vagyok de ez ne zavarjon
2010. nov. 12. 19:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Nincs Debian alapú Linux. :D
2010. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
azért akarok csinálni
2010. dec. 15. 17:56
 33/38 anonim ***** válasza:

Bill bácsi is igy kezdte

de hállisten volt egy barátja aki el is tudta adni :)


Sok sikert kitartást és

Eredményekben gazdag Jövő Évet !

2010. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Mondjuk én úgy hallottam a történetet, hogy a barátja így kezdte bill bácsi pedig eladta XD
2010. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:

Az ilyen válaszokat, hogy "húzzúl pizsit, lámpaoltás", meg hogy "tegyél le róla, mert sokat kéne tanulni, és nem egy emberes munka", biztosan idióták írhatták. Nem kell foglalkozni a jelenlétükkel.


Ha tényleg az a célod, hogy írj egy operációs rendszert, akkor a következőket javaslom:

-otthon könyvekből / internetről / oktatóvideókból kezdj el C programnyelvet tanulni, mert általában ebben szoktak OS-t írni (a techsuli.hu is egy ilyen oktatóvideós oldal, szeptemberben indul, lesz C nyelv is, ajánlott!)

-mellette / utána ugyanígy könyvekből kezdj el tanulni Assembly (ASM) programozást, ez egy kicsit talán nehézkesebb


Interneten ingyen lehet találni magyar nyelvű anyagokat, könyveket, tehát nem feltétlen kerül pénzbe, de a könyv kényelmesebben olvasható.


Ha már érted a C-t és az ASM-et (Assembly), akkor interneten keress olyat, hogy "writing an own OS" vagy magyarul "operációs rendszer írása". Nagyon jó könyveket, részletes leírásokat lehet találni, csak kicsit kutakodni kell! Ajánlom még a googlebooks-ot, ahol ingyen vannak bescannelt könyvek, több millió.


Ezután kemény munkával egymagad is írhatsz egy karakteres, fekete-fehér DOS szerű operációs rendszert, amely csak egyetlen PC-t ismer fel, nem támogat kb. semmit. Elkezdhetsz rá fejleszteni programokat, grafikát, hangot, eszközkezelést, fájlrendszert, stb.


ASM mindenképpen kell a rendszerszintű dolgokhoz, de a fő programnyelv lehet C is (ez az általános) vagy Pascal, vagy más is. Ha furának tartod az Assembly-t, ezeket a részeket le lehet másolni oldalakról, és akkor ezzel nem kell foglalkoznod.


A BME VIK megfelelő weboldalait is nézd át, sőt, beülhetsz előadásokra is, úgysem vesznek észre, több százan vannak. Van kifejezetten Operációs rendszerekről szóló előadás. És továbbtanulás szempontjából is kifejezetten ajánlom a BME VIK-et, ha az országban maradnál (külföldi egyetemeket nem ismerek).


Sok sikert, és ne foglalkozz azokkal, akik el akarják venni a kedved! Addig örülj, amíg vannak álmaid, elképzeléseid, és amíg tudsz örülni dolgoknak. Van aki 80 éves korában is programozgat és NYÁK-ot forraszt.


Üdv,

F/21 BME-VIK mérnök infós

2011. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Kedves mérnök infós:

1)Az lehet hogy az elsőt hülyék,de a másodikat okosak írták.

Egy oprendszer készítése többemberes feladat.

Igaz,hogy én írtam már egyedül is,de az alap dolgokat

tudott(viszonyításképp:kb. feleannyit mint a DOS

2)Assemblyt nem kell nyomatni szegény kölökkel.

Bár én már 12 évesen már ismertem az Assembly alapjait az ő helyesírásából nem ilyen szintű intelligenciára,logikára stb. következtetek.Én is csak a kis oprendszerem kerneljét írtam abban.Egyszóval: minek,úgyse érti meg.Ráadásul az Assembly már el is avult.

3)Tényleg nem egyemberes munka.A kérdésből azt veszem ki,hogy vindóz-szerűt akar írni.Azt meg több

százan írták.Sőt még a Linuxon white-hat hackerek

százai dolgoztak(+Linus Torvalds).

4)Szerintem ő ezt nem képes felfogni.Azt,hogy ez hatalmas feladat.A Windows több millió sor C és Assembly nyelvű kódból áll.Ezt a méretet már lehetetlen fejben (és karban:) ) tartani egy embernek,akinek mindennek a tetejébe még fingja sincs az egészről.

5)Képzeljétek,én már 10 éves koromban Basiceztem,utána C jött.De képes voltam felmérni a határaimat.Na ERRE képtelen a kérdező.


Ezt az írást ne vegyétek valami gúnyolódásnak,mert szakmabeli vagyok(Java&C++ programozó egyébként) és mint már mondtam én is írtam egy kis oprendszert.

Összefoglava:

Kedves kérdező.Ha te megírsz egyedül egy műxőképes oprendszert akkor én vagyok Az Amerikai Elnök


The US President

helyett egy programozó.

2012. febr. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

1)Annyit tennék még hozzá,hogy igen én is ilyen voltam annyi idős koromban.Azt hittem,bármit lekódolok egyedül.Aztán persze jött a hidegzuhany,hogy NEM tudok mindent egyedül.

2)Oprendszert kb. 3 okból írnak:

- Értenek pl. a C-hez és demonstráció képpen írják.Kérdésed alapján nem ez a legvalószínűbb.

- Kereskedelmi forgalomba.Ez se túl valószínű.

- Be akar vágódni a lányoknak.

-Azt hiszi,hogy ő itt a Jani,aki mindent meg tud csinálni.


Nálad az utolsó 2 keverékéről lehet szó.

2012. febr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

azóta rájöttem sok mindenre és már letettem az operációs rendszer írásáról és egy 13 éves gyerektől ne várjatok

túl sok intelligenciát meg akkor tényleg beképzelt voltam azt hittam megváltoztatom a világot azóta eltelt 2 év

pogramozni tanulni nem szeretnék még

de a számítógépről már jóval többet tudok

pl Debian alapú Linuxt nem tudok csinál ni mert a linux a kernelnek a neve és a disztribúciók mint pl a debin csak erre épűlnek

2012. febr. 25. 21:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!