Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Operációs rendszer csinálása...

Asddaasdda kérdése:

Operációs rendszer csinálása hogyan?

Figyelt kérdés
13éves vagyok de ez ne zavarjon
2010. nov. 12. 19:33
1 2 3 4
 21/38 Evilkiller ***** válasza:

Csatlakozva az előttem szólókhoz:

Oprendszert írni nem egyemberes munka, főleg nem egy 13 évesnek!

Még egy tucat tanult programozó sem hónapok alatt, de a maiakat még csak nem is 1-2 év alatt írják meg!


Viszont hogy egy kis bátorítást is írjak:

Ez egy nagyon szép szakterület! Ha az a fajta ember vagy, akinek nem fájdul bele a feje, egy többezer oldalas parancssor olvasgatásába, és abból a tömérdek hiba megtalálásába/javításába, akkor általános iskola után menyj el középikolába informatika szakra, majd egyetemre rendszerprogramozói szakra, közben próbálj meg minél több emberrel jóban lenni, aztán pedig imádkozz, hogy az egyik ember akivel jóbalettél, pont egy oprendszereket fejlesztő cégnél dolgozik, és be tud téged protezsálni!


Ha ezt mind megtetted, már írhatod is (a többi programozóval összhangban dolgozva) az operációs rendszert!


Remélem segítettem! :D

2010. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Evilkiller ***** válasza:

Előző vagyok!

Egy flopy-s oprendszert meg tud írni egy ember, de

1.: Ahhoz sem elég a c programnyelv ismerete! Ismerned kell a számítógép felépítését, működését! És most nem arra gondolok, hogy a gépben van processzor, meg memória, stb.

Tudnod kell hogyan épül fel a processzor, hogyan éri el a különböző perifériákat, hogyan címzi a memóriát, stb.

2.: Ilyen jellegű operációs rendszert a mai világban teljesen felesleges írni, még gyakorlásnak is! Arra vannak sokkal jobb programok!


Viszont ha csak maga a programozás folyamata érdekel, javaslom ne egy olyan bonyolult szerkezetet akarj 13 évesen programozni mint egy pc! Hobbi célra tanulj meg inkább PLC-t programozni! Sok érdekes, hasznos dologra lehet használni, és ha sokat tanulsz, akár hónapok alatt elsajátítható!

2010. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. dec. 5. 17:06
 24/38 vagyokakilehetek ***** válasza:

azért van önbizalma a kérdezőnek rendesen :D :D


Boldog Karácsonyt...

2010. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Ja, ja...A 2 éves unokám is mindent le tud rajzolni. Autót, lovat, repülőt. Egymás hegyire hátára.
2010. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

[link]


Boldog Karácsonyt :) de mondjuk egy bios ujrairó floppy az jó jönne sokunknak


(utoirat frissiteni tudunk )

2010. dec. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy csak menőzni akarsz, mivel értelmetlen dolog egy újabb rendszer elkészítése, főleg, egy új rendszermag létrehozása.

Linux alapú disztribúciókból annyi van, mint rossz pénz, de csinálj még egyet! Csajok biztos oda lesznek érted! A te agyiszintednek, tökéletes ez a leírás:

[link]

Csak Ubuntu-val és Ubuntu alapú rendszerekkel működik, de ezt szerintem pont l3sz4r0d, csak tudd majd mutogatni...

2010. dec. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
áljunk meg egy kicsit hogy érted hogy az én szintemen nem vagyok hülye és nem akarok menőzni én pl debian alapra gondoltam és arra építeni a rendszert
2010. dec. 9. 21:51
 29/38 anonim ***** válasza:
Google azt mondja, hogy működik Debian-al is a UCK. Gondolom a Linux alapú Debian-ra gondolsz.
2010. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
nem Linux alapú Debian hanem Debian alapú Linux
2010. dec. 11. 20:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!