Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Operációs rendszer csinálása...

Asddaasdda kérdése:

Operációs rendszer csinálása hogyan?

Figyelt kérdés
13éves vagyok de ez ne zavarjon
2010. nov. 12. 19:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
50%
Van egy kis könyv olyan 1500-2000 oldal... Tanenbaum írta, ha jól írom a nevét. A címe: Operációs Rendszerek. Le van benne írva minden amit tudni kell az oprendszerekről, egyetemen is ezt tanítják. Jár hozzá egy Minix, ami ügyebár floppys, és a Linux alapja. De ez még kevés lesz... kell tudnod kezelni a memóriát, fájlrendszert, DVD meghajtó motorját, regisztereket, ehez több év akár több 10év, mire megérted, hogy-hogy működik maga a gép amit programozni akarsz, létre kell hozni a SHELL-t, a GUI-t ráépíteni már szinte csak játék, de a KERNEL az halál... Amúgy a könyvben Angol nyelvű dokumentációval megtalálod a forráskódját is a Minixnek C-ben, kis Assemblyvel turbózva...
2010. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
39%
Az előző vagyok, +-ba még megjegyzem programozó matematikus vagyok, és egyedül nem tudnék elkészíteni egy operációs rendszert, tán még hozzá se tudnék kezdeni nagyon...
2010. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Mármint arra a szakra jársz. Ne nevezd magad programozónak meg értelmes embernek, ha ilyen hülyeségeket írsz.


"Jár hozzá egy Minix, ami ügyebár floppys, és a Linux alapja."


A Minixnek pont az a lényege, hogy mikrokernel, tehát egy teljesen új kernelt írtak, másfajta filozófiával.

2010. nov. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha tudatlan vagy sajnálom, sose értettem miért kell belekötni valamibe amihez nem értesz, de legalább ne hazuttolj meg, hanem járj utána! Amúgy meg ha nem is ismerném a történelmet, milyen összefüggésben áll a programozó mivoltommal? Amúgy az első Linux amit Linus Torvalds írt, a Minix alatt futott! Benne van a fent említett könyvben, hidd el nem én találtam ki, sőt a könyvet se én írtam...

Még wikin is megtalálod idézem: "Tanenbaum alapelvei, amelyeket a MINIX készítésénél alkalmazott erősen befolyásolták a Linux szűlőatyját Linus Torvalds-ot. Tulajdonképpen a Linux első verziói MINIX alatt futottak."

2010. nov. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
És még én vagyok tudatlan. Menj vissza középiskolába és végezd el rendesen az irodalom órákat. Ha már magyarul sem tudsz. A linuxnak szerinted az alapja a minix azért, mert "alatta futott" illetve merítettek belőle ötleteket?
2010. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Kultúráld már magad, te kötöttél belém... A mai linuxoknak már nem alapja, mert nem mikro kernelesek! De az első linuxoknak szted mi volt az alapja, ha nem a minix kernel ami alatt futott a linux? Csak nem windows kernel?
2010. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már abba, vagy ne itt folytassátok! Nem a kérdéshez tartozik.
2010. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Kicsi Tyson válasza:

Kishaver:) ha te csinálsz egy op rendszert irigykedni fognak majd rád sokan korodhoz képest!!!!

De ne probálkozz:)

2010. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
Több kisebb operációs rendszert írtam már assembly-ben és C+ -ban, de egyszerűen nem tudok eltekinteni attól h 13 éves vagy és így nem tudok tanácsot adni.
2010. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Ha te 13 évesen képes vagy megtanulni az Assemblyt, megérteni a boot folyamatot, ezen kívűl c-t is, na akkor már nem lehetetlen.

De ha a google-t sem tudod használni, akkor felejtsd el és menj vissza számtechre wordözni.


Nem gúnyolódás volt, csak a kérdésed szintjéhez mért válasz.

2010. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!