A programozáshoz géniusznak kell lenni vagy szorgalommal belehet hozni a nem átlag feletti logikát?
Online cikkek, videók, kurzusok, komment szekciók miatt gimiben én is azt hittem, hogy a programozás egy rettenetesen nehéz, folyamatos készülést igénylő nagyon kompetatív dolog, ahol ha nem vagy 100%-osan dedikált és nem jön számodra ösztönösen minden, akkor eláshatod magad.
Majd BME Mérnökinfóra jártam és ott 3. félév fele már azt vettem észre, hogy tényleg értelmes emberekkel vagyok körül véve. Aki nem bírja, már rég kibukott vagy még Analízis, BSZ és hasonló tantárgyakkal szórakozik, így nem is látom őket. Meg elég sokan egyetem melett korán elkezdtek dolgozni és volt valami hobbi projectjük. Így persze én is ugyan ezt csináltam és már egyetem után "medior" voltam rá félévre, hogy végeztem.
Viszont amikor kijutottam a piacra, realizáltam, hogy abszolút nem úgy van, ahol eddig gondoltam.
A legtöbb ember abszolút semmit sem csinál munka után.
Nincsenek side projecteik, nem fejlesztik magukat és még a tendeket sem követik.
Nap mint nap, a seniorabb kollégáktól is olyan f---ságokat olvasok a kódban. Van, hogy 10 percen át káronkodok. Nem, mert nem nagyon sok idő lenne megjavítani, hanem mert értetlenkedve állok, hogy ezt hogy gondolta az illető.
Ha minimális energiát fektetsz a dolgokba munka után. A munkaóráidat meg tisztességesen ledolgozod.
(Nagyon kevés fejlesztő dolgozik ténylegesen 8 órát. Jóval kevesebbel is megússzák a napot. Én is. Én napi 4-6 órát dolgozok)
Akkor simán ki tudsz tünni a tömegből még ha eleinte tőled nagyon távol is állt az IT világa és csupán átlagos képességeid vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!