Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozáshoz géniusznak...

A programozáshoz géniusznak kell lenni vagy szorgalommal belehet hozni a nem átlag feletti logikát?

Figyelt kérdés
Most akarok emelt infoból érettségizni és utána infos egyetemre menni de vannak félelmeim hogy nem leszek elég

szept. 14. 16:32
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

#29


Elég butának kell lenni ahhoz, ha azt hiszed, hogy bármelyik pillanatban is pontosan tudod, mit csinál a géped. Ez legfeljebb egy egyfeladatos, real time operációs rendszer alatt lehetséges, de egy modern, többfeladatos, többfelhasználós rendszerben semmiképp, főleg, ha valami compilerrel fordítod a programod, ami szanaszét optimalizálja a kódod.

szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
44%
Koszond meg a masik accounttal is :D
szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

#34


Ember, te a középiskolás anyagot adod elő úgy, mint ha ez lenne az informatika tudás csúcsa :)

Amiket leírtál, ezeket szoftverfejlesztő- és tesztelő szakon oktatják középsulisoknak. Tudom, mert óraadó vagyok én is (egyébként két diplomám van, egy programtervező informatikus Bsc és egy pénzügy-számvitel Bsc).


Csak én baromira nem erről beszéltem, amiről te, és amit leírtál, abból azt látszik, hogy te C-n (vagy Pascalon?) kívül soha az életben nem láttál más nyelvet, és fogalmad sincs, hogy ipari körülmények közt hogyan működik a fejlesztés.

Légyszi csinálj már assembly-t egy Java Spring Boot appból, és elemezgesd nekem, miközben 28 másik program fut podmanből egy k8s node-on, pls! :)

tegnapelőtt 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
4%

"Csak én baromira nem erről beszéltem, amiről te"


Hanem, miről beszéltél?

Meséld már el.


A Java virtuális gépen fut, ergo, abból soha nem lesz assembly, de van bájtkód, azt is végig szophatod. Váljék egészségedre. :)

tegnapelőtt 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
A 31 oltari nagy hulyeseget irt le. A tetejebe, meg o butaz le masokat. Mother!
tegnapelőtt 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
4%

"Amiket leírtál, ezeket szoftverfejlesztő- és tesztelő szakon oktatják középsulisoknak. Tudom, mert óraadó vagyok én is"


Tudod te a nagy lóf.szt. Csak hazudozol össze-vissza. Ezt tanulják a középiskolások:


Bevezetés a programozásba (játékos programozás)

Webszerkesztési alapok

Hibakeresés weboldalakon, verziókezelő

Weboldalak formázása

Reszponzív weboldalak

Ismerkedés a JavaScripttel

Bevezetés a Python programozásba

A Python programozási nyelv alapjai

Modulok, objektumok, fájlkezelés pythonban


Bevezetés a szoftverfejlesztésbe

Procedurális és objektumorientált szoftverfejlesztés

Változók

Metódusok

Beépített segédosztályok

Vezérlési szerkezetek, ciklusok

Tömbök és listák

Kivételkezelés, hibakeresés

Objektumorientált fejlesztés

Grafikus programozás


Adatbázis-kezelés

Az adatbázis tervezés alapjai

Adatbázisok létrehozása

Adatok kezelése

Lekérdezések


Szintiszta óvoda. Csak webes szutykorászás az egész. A hardverről semmit nem tanulnak. Pont annyira nullák hozzá, mint például te. Ez bemelegítő körnek jó, az egyetem előtti light-os alapozás, de munkát vállalni ilyen felszínes, gyér ismerethalmazzal nem lehet.


A BSc-t meg így kell írni, nem úgy, ahogy te írtad. Ha legközelebb hazudsz, legalább ezt tudd már.

tegnapelőtt 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
49%
Ugye jelenti mindenki egypipás alkesz delfipapa minden válaszát...?
tegnapelőtt 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

#36


Nem tudom, honnan szedted ezeket, de nem sok köze van ahhoz, amit mi oktatunk. Játékos programozás, webszerkesztési alapok, stb., ilyesmik nálunk abszolút nincsenek, de van pl. Selenium, PHPUnit, Behave...

Korábbi évfolyamon, az infófakt részeként oktatunk PIC programozást (ASM és MicroC), Arduino programozást, és PC programozási alapokat is, ahol bizony van szó a memóriaszervezésről is, valós és védett módról, állapotgépről, stb.


Csak hát te megint úgy akartál okos lenni, hogy lövésed sincs a témáról, csak összetúrtál valamit a netről, és azt hiszed értesz hozzá ;)

tegnapelőtt 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
8%

Szakma megnevezése: Szoftverfejlesztő és -tesztelő

FEOR: 3190


Az alapoktatás olyan általános tudás és képesség megszerzését biztosítja, ami egyaránt szükséges és hasznos minden ágazati szakmában betöltött munkakör esetén. Az alapoktatás végén a tanulók rálátással rendelkeznek az ágazat minden fontos részterületére, ami biztosítja számukra, hogy megalapozott döntést hozzanak arról, hogy melyik szakmában szeretnék folytatni a tanulmányaikat.


Ennek megfelelően mindenki tisztában lesz alapszinten a számítógép és a mobil eszközök működésével, szükség esetén szétszed és összeszerel egy számítógépet, telepíti az operációs rendszert, otthoni vezetékes és vezeték nélküli hálózatot állít be, elkészít egy weblapot, kisebb alkalmazásokat kódol, elektronikai kapcsolásokat állít össze, valamint betekintést nyer a mesterséges intelligencia és más jövőbe mutató technológiák felhasználási lehetőségeibe.


Ismeri a számítógépen és a mobil informatikai eszközökön használt operációs rend-

szerek telepítési és frissítési módjait, alapvető parancsait és szolgáltatásait, valamint alapvető beállítási lehetőségeit. Törekszik a felhasználói igényekhez alkalmazkodó szoftverkörnyezet kialakítására.


Ismeri az otthoni és irodai informatikai környezetet alkotó legáltalánosabb összetevők (PC, nyomtató, mobiltelefon, WiFi router stb.) szerepét, alapvető működési módjukat. Ismeri a PC és a mobil eszközök főbb alkatrészeit (pl. alaplap, CPU, memória) és azok szerepét.


Ismeri az informatikai hálózatok felépítését, alapvető technológiáit (pl. Ethernet), protokolljait (pl. IP, HTTP) és szabványait (pl. 802.11-es WiFi szabványok). Ismeri az otthoni és irodai hálózatok legfontosabb öszszetevőinek (kábelezés, WiFi router, PC, mobiltelefon stb.) szerepét, jellemzőit, csatlakozási módjukat és alapszintű hálózati beállításait.

tegnapelőtt 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Delfi papa a továbbiakban szerintem megkímélhetnél minket a haszontalan válaszaidtól, ennel a kerdesnel minden valaszod rendre 0%-hoz közelít...
tegnapelőtt 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!