Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozáshoz géniusznak...

A programozáshoz géniusznak kell lenni vagy szorgalommal belehet hozni a nem átlag feletti logikát?

Figyelt kérdés
Most akarok emelt infoból érettségizni és utána infos egyetemre menni de vannak félelmeim hogy nem leszek elég

szept. 14. 16:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
39%

A tizes (21:51) sajnos sok butaságot írt. Kénytelen is vagyok korrigálni.

Az első, hogy a programfejlesztés nem tanulható meg ugyanúgy, mint bármely más szakma.

Azért, mert míg a szobafestéshez, a hegesztéshez, a pék szakmához elég a gyakorlat és némi kis elmélet, addig az IT világában a húzósan kemény elmélet, a tetemes tárgyi tudás mellé a tehetség is elvárt. Az meg nincs mindenkiben, beleverni meg szintúgy nem lehet senkibe. A színművészetire nem elég az, hogy vki színjeles volt a gimiben, kell még az affinitás, a veleszületett tehetség is. Na, ugyanígy kell itt is az, hogy az aspiránsban meglegyen az a szükséges plusz. Itt mondjuk azért nincs felvételi vizsga, mert csak menet közben derül ki a delikvensről, hogy alkalmas-e vagy sem.

Amit tizeske ír, azok többnyire hülyeségek.


Nem elvárás egy minősített fejlesztőtől sem, hogy képes legyen rapid módon hibát keresni, arra patchet írni. Van akinek ez megy, van akinek meg nem, de akinek nem, az még lehet brill értékű szakember.

Ugyanígy nem az egyszeri fejlesztő gondja a deadline sem, a vasról nem is beszélve. Itt a koma már átcsorog az üzemeltetés területére, pedig messziről szglik, hogy nem sok köze van ahhoz, amiről firkált.


Folyamatosan változó technológia. Édes f.szom! Hát mégis, hol, melyik szakmában nincs változás? Természetes, hogy a nyugdíj előtt álló autószerelő ismeri és javítja azokat az autókat is, amik az ő tanonc-idejében még nem is léteztek. Ismeri a műszaki újításokat, halad a korral, ahogy az igények ezt megkövetelik. Ez minden szakma velejárója. Egy autószerelő az elmúlt húsz évben nálam jóval többet kellett, hogy képezze magát, már ha nem akart lemaradni. És akkor az elektromos autókról, azok napról napra fejlődő, standardizálódó entertainmentjéről még szót sem ejtettem.


A kérdésre válaszolva: Igen, lehet a logikai készséget is fejleszteni, de nem úgy, ahogy az izomzatot a gyúróteremben. Az egyszál belű józsikából, hacsak nem szívbeteg, idővel lehet irigyelt izomkolosszus. Kizárólag a ráfordított energia függvénye, de rockstar, ninja szintű fejlesztő nem lesz olyanból, aki erre az adottságainál fogva nem alkalmas.

A saját szintjéhez képest lehet valaki jobb, ha veszi a fáradságot és eltökélten képezi, fejleszti, kínozza magát, de arra nincs garancia, hogy egy napon majd belőle is Bill Gates vagy John Carmack lesz.

Akinek rövidek a lábai, az lehet saját magánál gyorsabb, de olimpiai bajnok soha nem lesz belőle. Miért? Mert az olimpián indulnak hosszú lábúak is, olyanok, akiknek a futáshoz nála sokkal jobbak az adottságaik. Na, ugyanez van itt is.

szept. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 SZTANN válasza:
100%
Alapvető LOGIKA mindenhez kell, mindenben benne van. Egyetlen tudomány, szakma sem létezhet nélküle. Persze leginkább a matematikában emelik ki külön, ott foglalkoznak vele leginkább. Éppen emiatt fontos tantárgy a matek. Akinek semmi logikai képessége nincs, az nettó buta, mint a cipőtalp. Tehát kell logikai tudás mindenhez. kicsit több kell az informatikához. De minden szakterületen van egy alsó szint, ami alig több a betanított munkásnál, és onnan felfelé egyre több logikai és egyéb gondolkodási képességre van szükség. Viszont TANULHATÓ, fejleszthető ez is. Így van ez a programozással is, a legalja nem zseni...
szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 SZTANN válasza:
100%
12. vagyok. PLUSZ: egyetemre bejutsz az emelt infóval, de ott sem lesz sima a továbbjutás. Nagyon sok, magas követelmény lesz, nagyon KELL TANULNI végig. És aki azt elvégzi, még mindig nem lesz zseni, majd csak pár év tényleges gyakorlati munka után ... esetleg.
szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
32%

#11

Hát nem véletlenül vagy 1*-os... És látom a szövegértelmezéssel is akadnak gondok, nem beszélve az sajátos értelmezésről. Van az a szöveg amit én írtam, behozol egy másik gondolat menetet, és megalkotod azt a valóságot, amivel vitába szállsz. Persze a te hozzászólásod is igaz, mert te így látod a világot. Ez a te valóságod. Így, nagyon vitázni nem lehet, mert nem objektív.


Számos olyan dolgot olvastam, amit nem állítottam. Pl. egy a többől: "Folyamatosan változó technológia. Édes f.szom! Hát mégis, hol, melyik szakmában nincs változás?" Egy szóval se említettem, hogy nincs változás más szakmában. Nem is értem honnan vetted.


Egy beszélgetés nem a személyeskedésről kellene szóljon, hanem érvek és gondolatok ütköztetéséről és/vagy kiegészítésről kellene szólnia egy adott témáról a másik személyiségét és ismereteit kihagyva. Volt, hogy Junior kolléga győzött meg, mert jó ötletei voltak.

szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
6%

Ezt állítod:

"Egy szóval se említettem, hogy nincs változás más szakmában."


Igen?

Hát ezt ki írta, ha nem te?


"Folyamatosan változó technológia: Ez egy eltérő elem más szakmáktól"


De ezen kívül is tele van buta lózungokkal, ökörségekkel a hozzászólásod. Ha már volt pofád leírni ezt a sok marhaságot, akkor kérlek, viseld el azt is, hogy akad, aki kirtizálja.

szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
55%
xD
szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
81%

#10-es jókat írt, #11-es meg hülyeséget.

Csak annyit javítanék ki, hogy az az 1-2 év jó lesz minimum 3-4-nek is.

szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
6%
17, a tizes pont olyan ostoba, fogalmatlan outsider, mint te.
szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
75%
Delfi papaval nem kell foglalkozni, csak siman ignoraljatok.
szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

#10 és #11 is írt jó dolgokat, bár #11 kicsit nyers stílusa számomra nem szimpatikus.


A programozáshoz leginkább analitikus gondolkodás és absztrakciós képesség kell. Akiben nincs meg az, hogy részekre tudja bontani a dolgokat és a nagy egész helyett a részeket figyelni, abból nem lesz jó programozó. Ehhez megfelelő beállítottság kell. Valamennyire mindenki meg tudja tanulni a programozást, de ha nincs meg az affinitás, akkor se nem fogja szeretni, se nem fogja jól végezni. De ez nem a programozás sajátsága, mert nagyon sok szakmánál ez a helyzet.

Nagyon jó példa: én programozó vagyok, a feleségem fordító. Én tudok ugyan fordítani, ha kell, de nem is megy jól és utálom is. A feleségem meg imádja a fordítást, de a programokódtól kap frászt, amit meg én élvezek.


PTI egyetemen nem a programozás nehéz, az kisujjból megvan, ha egy minimális tehetség megvan. A matek és az elmélet, ami nehéz, de arra viszont vannak nagyon jó segédletek a neten, amik messzemenőleg megérik az árukat. Nekem legalábbis csak annyi kellett, hogy lépésről lépésre leírták, hogyan kell pl. a deriválást elvégezni. Ha megérted az egész alapját, onnan már gyerekjáték, csak az egyetemi oktatók 80%-a képtelen normálisan magyarázni.


Egy fejlesztőtől amúgy igenis elvárt a debugolás. Más kérdés, hogy nem mindig egyszerű és sokszor hosszú időbe telik. Van, aki utálja, de attól még lehet jó fejlesztő. Én kimondottan szeretek hibát keresni, mert hiába anyázok sokat közben, mikor megvan a hiba, az egy nagyon jó elégtétel.


És bizony devops-hoz és teszteléshez is illik érteni, mert nem minden cégnél van külön devops és teszter csapat.


A változó technikáról meg annyit, hogy bár más szakmákban is muszáj tanulni és új technikákat elsajátítani, de a programozásnál irgalmatlan gyorsan változik minden. Amit most használsz rendszer, abból lehet, hogy a következő főverzió gyökeresen eltér, vagy ami ma még sokak által használt, az 2 év múlva már feledésbe merül. Gondoljunk csak pl a jQueryre, ami pár éve még megkerülhetetlen volt, ma meg már senki nem használja.

Ja, és ott van az is, hogy egy adott feladatra van 2-3 használt technika is és akkor most melyiket tanuld meg?! Pl. React, Angular vagy Vue? Mindhárom népszerű és mindháromnak elég hosszú a tanulóideje.

szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!