Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozáshoz géniusznak...

A programozáshoz géniusznak kell lenni vagy szorgalommal belehet hozni a nem átlag feletti logikát?

Figyelt kérdés
Most akarok emelt infoból érettségizni és utána infos egyetemre menni de vannak félelmeim hogy nem leszek elég

szept. 14. 16:32
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
3%
Egy újabb amatőr - félig fals, egészében semmitmondó - véleményével gazdagodott a topik.
szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

#21 Oké stréber, neked van igazad!

https://www.youtube.com/watch?v=zXcbksRn4WM

szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

A matematika mindenképpen kell az informatikához (azon belül is a programozáshoz), de hogy mennyire, az már a területtől függ. Például egy webfejlesztő, üzemeltető, helpdeskes vagy tesztelő pozícióban dolgozónak nincs szüksége egyetemi szintű matematikára. Viszont, ha valaki mesterséges intelligenciával, adat­tudománnyal, robotikával, beágyazott rendszerfejlesztéssel, játékfejlesztéssel vagy modellfejlesztéssel szeretne foglalkozni, akkor már nagyon is szüksége van a matematikára.


Egyébként a matematika szerepe mindkét területen előjön, amikor valaki váratlan szituációba kerül vagy stresszes helyzetben kell dolgoznia, és tesztelésre kerül az absztrakciós vagy problémamegoldó készsége.

szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
3%

22, ettől nem lett igazad, csak még nagyobb paraszttá váltál. Legalábbis az én szememben.

Világít rólatok, hogy nem vagytok szakmabeliek. Miért kell ide büfögnötök a sok hülyeséget?


React, angular, vue?

Tudod mi van robotikában, ipari automatizálásban, ES-ben, micro-server management-ben, rendszerkritikus alkalmazás-fejlesztében? Hát nem javascript.

SCADA, ROS, MATLAB, C, RUST, ASM, PAL, GAL, PLC, ASIC, RS422, RS485, I2C, CAN, ModBUS, ISO 26262, DO-178C, meg még ezer olyan dolog, amiről hallani sem hallottál, nem, hogy fogalmad lenne róluk. Amikor a nyers vasra kell komplett vezérlő és kommunikációs rendszereket tervezni, lefejleszteni, kiépíteni, beüzemelni. Nem ritkán olyan, sok tízmilliós gépeket, automatikákat a már meglévő rendszerbe integrálni, amelyek mondjuk 2400 oldalas műszaki dokumentációjával akkor találkozol először. Kb. ez a munka, ez a szakmunka, nem a negyvenhatezredik palifogó, szutyok weblap frontendjét tákolni.

szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
81%
#24 a kerdes a programozasrol szol altalanossagban, annak semmi jelentosege, hogy te ezekre vered otthon a sajat kis vilagodban.
szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
37%
#25 Hagyd! Lásd a belinkelt videót. Tudod: galambbal sakkozni... Nem hiába egypipás.
szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

#24


Bocsi de abszolút nem értem minek jössz fel erre az oldalra, fafejűen állítod minden egyes topicba ugyan azt a dolgot, amit kb mindenki más aki a szakmában dolgozik megcáfol, legyen az diploma nélküli vagy mestert végzett illető.


Fogadd el hogy az embereknek más a tapasztalatuk és véleményük és lépj tovább az életeddel.

szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Ne etessétek a trollt!
szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon, szinte szégyellnivalóan alap kérdések az alábbiak. Már az első két félév után tudja rájuk a választ minden leendő, reménybeli fejlesztő. Kíváncsi lennék, hogy az itt jelenlévő felesleges a diploma és az egyetemi matek okoskodók megtudnák-e válaszolni a kérdéséket...


- Mi az a komplemens képzés és mire való?


- Mi az a félösszeadó? Mitől fél és mitől lenne egész?


- Mi a bánat az a memóriaszervezés? Egy bájtos szervezésű rendszerben, hogy tárolunk bájtnál nagyobb értékeket? Mi az a címtér?


Desszert kérdés: x86-os processzorral szerelt PC esetében, valós módban, hogy történik a címszámítás? Milyen módban dolgozik most a géped ha az egy PC?


- Mi az a gépi szó és mi a jelentősége?


- Konvertáltál már tizes számrendszerből kettesbe, tizenhatosba és vissza számokat a saját fejlesztésű függvényeiddel? Egyáltalán, meg tudnál irni egy-egy ilyen függvényt most, segitség nélkül, hatékony, használható szinvonalon?


- Tudod-e mi az az állapotgép? Hány félét ismersz? Mire jók ezek?


- Mi az a fuzzy logika? Hol használható?


- Mi lehet egy rekurziv függvény akalmazhatóságának határa? Hogyan, mi alapján döntöd el, hogy alkalmazhatsz-e rekurziv függvényt vagy sem? Ha kiderül, hogy nem, akkor mit teszel? Alakitottál már át rekurziv függvényt valami mássá? Ha igen, mivé?


ÉS ez limó, ez nulla, hideg víz. Ez egy gólyától elvárt ismeret egy picinyke foszlánya csak. Olyan gólyáé, aki meglehet, soha nem lesz még másod éves sem.


Egy fejlesztő akkor, és csakis akkor fejlesztő (diplomától függetlenül), ha a gépet, amelyre fejleszt, száz százalékban uralni képes. Ha pontosan tudja, hogy abban a gépben mikor mi történik. Vagy ha nem az történik, aminek kéne, akkor tudja azt is, hogy hol keresse a hibát.

szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
5%

Arra a tíz kérdésre, amit 18:39 feltett, az itt hangoskodók egyike sem tudja a választ, pedig tényleg abszolút alapvető dolgok ezek.

És valóban, akik mondjuk az egyetemen, a negyedik-ötödik félévben feladják a harcot, azok többsége ezekre a kérdésekre tudja a választ, de ha nem is mindre, legalább hatra-hétre a tízből.


Ti meg nem tudjátok, pedig, ha véletlenül tudnátok, még akkor is kevesek lennétek teljes értékű szakembernek.

szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!