Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Batch script nem fut le...

Batch script nem fut le hálózati csatolt meghajtóra?

Figyelt kérdés

tehát van egy batch scriptem, ami local meghajtókon tökéletesen fut.


most hálózati meghajtóról próbálnám feldolgozni a fájlokat, de nem megy, azonnal kilép a script, ha módosítom az útvonalat a hálózati meghajtóra, pedig 100% ugyanazok a fájlok meg minden.


A hálózati meghajtó mind a windowsban, mind net use paranccsal csatlakoztatva van, cmd-ből okés


Mi a megoldás arra, hogy ugyanúgy elérje a távoli fájlokat a scriptem, mintha helyi tárolón lennének?


szept. 11. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Betűjellel kell csatlakoztatni a hálózati meghajtót, akkor menni fog.
szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hálózati meghajtó mind a windowsban, mind net use paranccsal csatlakoztatva van, cmd-ből oké


M: betűjellel van csatlakoztatva éppen, de volt már más is.

szept. 11. 17:15
 3/6 A kérdező kommentje:

egész konkrétan:

Warning 1: Can't open M:\torolheto_2024-09-12_utan\.\*.tif. Skipping it


a fájlok nincsenek használatban, de be tudom nyitni bármelyik programmal, ha szükség lenne rá. szóval a scriptnek is ugyanúgy meg kéne tudnia nyitni

szept. 11. 17:17
 4/6 A kérdező kommentje:

óhh, már látom... szóval eddig is azért futott csak le, mert a script azon a meghajtón volt, amin a tesztfájljaim.

és kellene használni a /d kapcsolót, amikor más meghajtóra lépek.


tesztelés következik...

szept. 11. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:

\\szerver\mappa\fajl.kit


ez is egy opció...

szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

amúgy az nem opció, azonnal rinyál rá a parancssor, hogy ő ezt nem tudja kezelni

CMD does not support UNC paths as current directories.


végül nem is /D kapcsolókat adott hozzá, hanem ezeket csinálta a chatGPT:

Módosítások:

Meghajtóváltás: A pushd és popd parancsokat használtam a meghajtó és könyvtárváltások kezelésére.

pushd: Átvált a megadott könyvtárra és meghajtóra.

popd: Visszatér az előző könyvtárra.

Meghajtóváltások helyei:

TEMP_FOLDER használata előtt pushd váltja a meghajtót.

OUTPUT_FOLDER használata előtt újabb pushd, majd a folyamat után visszatérés popd-val.


és szuperül megy

szept. 11. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!