Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az alábbi PHP script miért...

Az alábbi PHP script miért nem fut le?

Figyelt kérdés

Az alábbi PHP script nem fut le sem Windows, sem Linux alatt.

Nincs hibaüzenet, semmi sincs, nem íródik ki semmi, csak nem fut le.

Windows esetén természetesen - amikor Win alatt próbáltam - az 1. sort kicseréltem.

Pár éve nem volt semmiféle probléma a script-tel, azóta nem foglalkoztam vele, most használnám ismét, erre nem fut le, a legújabb PHP változatokkal.

[link]



máj. 30. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
nem 100%, de esetleg az error_reporting-ot próbáld -1 el, hátha, de az is lehet, hozzáférési gond van, vagy valami whitespace dolog, ami így nem látszódik.
máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

'nem 100%'


Konkrétan 0.


'Pár éve nem volt semmiféle probléma a script'


Ezzel pár éve is rengeteg gond volt... kezdve azzal, hogy nincs olyan konstans, hogy jpg_error_handler.

máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Először is hiányoznak a PHP kezdő és záró címkék:

[link]

így a PHP-értelmező nem szkriptként értelmezi a szkriptet.


Ha ezeket megadod, egy ilyesmi hibát kapsz:

"PHP Fatal error: Uncaught Error: Undefined constant "jpg_error_handler" in /home/hiperkoma/Asztal/phperror/index.php:38"


Szóval itt:

set_error_handler(jpg_error_handler);

a hívható elemnek:

[link]

karakterláncnak kell lennie - szóval így:

set_error_handler("jpg_error_handler");


Ha ez megvan és a php-gd könyvtár is fel van rakva (ellenkező esetben ilyen hibakódot kapsz: "PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function imagecreatefromjpeg() in /home/hiperkoma/Asztal/phperror/index.php:31 ") akkor a szkript lefut.

máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pár éve hiba nélkül futott.

Mivel nem rendelkezem időgéppel, ezért nem tudom ezt bebizonyítani, de akkor nagyon sokat használtam, több tízezer képen ment végig bármilyen hiba nélkül.

Tud segíteni valaki kijavítani, hogy fusson?

Egyébként a maximális 0 output helyett örülnék, ha megjelenítené: mivel van problémája, mert amíg nem jelenik meg, nem tudom.

máj. 30. 11:09
 5/8 A kérdező kommentje:
3. hozzászóló: nagyon köszönöm.
máj. 30. 11:10
 6/8 A kérdező kommentje:
3. Válaszadó: Nagyon köszönöm, tökéletesen működik a script!
máj. 30. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

#4: Eléggé valószínűtlen, hogy ez így, ebben a formában működött volna.


A PHP-kódot nyitó <?php és ?> címkék közé kell zárni, ezzel üzenjük a PHP-parancsértelmezőnek, hogy a címkék között PHP-kód található (a többi, azon kívül levő szöveg, azt feldolgozás nélkül visszaadja):

"Everything outside of a pair of opening and closing tags is ignored by the PHP parser which allows PHP files to have mixed content. This allows PHP to be embedded in HTML documents, for example to create templates."

[link]


Ez így volt a PHP korábbi verzióiban is:

"When PHP parses a file, it looks for opening and closing tags, which tell PHP to start and stop interpreting the code between them. Parsing in this manner allows php to be embedded in all sorts of different documents, as everything outside of a pair of opening and closing tags is ignored by the PHP parser. "

[link]


(#3-as hozzászóló voltam)

máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az történt, hogy két példányban volt meg a script és a megfelelő sorok az elejéről és a végéről hiányoztak annak, amit bemásoltam.

Nagyon köszönöm a javítást és hogy használható lett a script.

máj. 30. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!