Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozók zsenik?

A programozók zsenik?

Figyelt kérdés

szept. 5. 16:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem
szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen végletes eldöntendő kérdésre nem sok értelme van válaszolni. Mert aki "nemet" ír, nem következik belőle a szöges ellentéte. Nem csak 'zsenik' és 'nem zsenik' léteznek, és az sem mindegy milyen objektív mércéhez méred valaki tudását.
szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem, egyáltalán nem azok. A programnyelvek ismerete nem sokban különbözik a beszédben használt nyelvek ismeretétől, de sokkal egyszerűbb a szabályrendszerük. Emellett a programozásban még van egy csomó domain ismeret, ami kell egy szoftver lefejlesztéséhez.
szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Én az vagyok. És szerény is vagyok.
szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Programozó és programozó között rengeteg tudásbeli különbség (is) lehet. Lehetnek köztük zsenik, ők szeretik a kihívásokat, de sok (szerintem) kontármunkával is találkozom. Pl. a több évtizede fejlesztett céges ügyviteli programunk, meg a hozzá tartozó webes motor is elég bugos. Ez persze a nagyobb cégeknél is előfordul, de itt szerintem alapvető hibák is vannak.
szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 IgaziÚriember ***** válasza:
0%

Az utóbbi időben (2018-2022) minden hülyét felvettek programozónak ezért erőteljesen felhígult a szakma és kifejezetten gyenge képességűek is betöltöttek programozó pozíciót akiknek egyébként semmi keresnivalójuk nem lenne a területen.


Valamelyest a piac korrigálta magát az elmúlt 2 évben és nem vesznek fel mindenféle tehetségtelen fost, természetesen nem kell zseninek lenni, de egy komplexebb logikus gondolkozásmóddal és megfelelő alapokkal rendelkezni kell.


Viszont természetesen akadnak született zsenik is a szektorban, például jómagam.

szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"akadnak született zsenik is a szektorban, például jómagam"



Mi a bizonyíték arra, hogy olyan okos vagy mint amilyennek állítod magad?


Mert azt látom, hogy az arcoskodás/nagyképéskűdés az megy de eddig semmivel se bizonyítottad, hogy olyan okos vagy mint amilyennek állítod magad...

szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
Nem nevezném őket zseninek. Én is programozó vagyok, több területbe belelátok, foglalkoztam velük. Ha valaki szerint a programozók zsenik, akkor bármilyen szakmára rá lehet mondani ugyanezt. Hisz a biológia, földrajz, vagy csak szimplán a matek is rengeteg tudást tud igényelni és rengeteg haszna lehet az emberiség számára. Minden területen vannak kiemelkedő eredmények.
szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

"nem vesznek fel mindenféle tehetségtelen fost, természetesen nem kell zseninek lenni"


Jelenleg még azokra sincs igény akik lediplomáztak és nem csak átrugdalták őket a vizsgákon. Én egy mérnökinformatikus Bsc(Pannon egyetem)+ duális képzéses gyakornokoskodással is szívok azzal, hogy kifogjak egy normális állást. Jelenleg kb semmilyen szinten nincs igény juniorokra/pályakezdőkre...

szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

"Ha valaki szerint a programozók zsenik, akkor bármilyen szakmára rá lehet mondani ugyanezt."


Hogyne! A pékek meg az ácsok is zsenik, igaz? Menjetek már a pitsába a hülyeségekkel. A programozói szakma eleve elkiván egy szellemi színvonalat. Ezen túl, a programozók között nyilván több a zseni, mert a zsenik jellemzően olyan foglalkozást választanak maguknak, amely leköti őket. A programozás meg pont ilyen. A zsenik nem péknek meg ácsnak szokták képezni magukat.

szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!