Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire igaz, hogy Magyarorsz...

Mennyire igaz, hogy Magyarországon most a kereslet junior fejlesztőkre/programozókra szinte lenullázódott, ezért nem érdemes már elkezdeni programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Több tucatnyi cikket olvastam és megannyi akár órás podcastokat is hallgattam szakértőktől erről a mostani helyzetről. Állítólag a junior fejlesztőt még Budapesten is nagyon keveset szinte semennyit nem keresnek, és még az a nagyon kevés is olyan hogy egy juniortól is több éves tapasztalatot, nagyon irreálisan széles körű ismereteket és effektíve egy erős medior tudást várnak el.

Így ezután egy olyan aki most kezdene bele a szakmába esélytelen a piacon. Így ezután értelmetlen akár kódsuliban akár egyetemen (mérnök infó/prog infó/gazd infó) szakon tanulni ezt?

Azért kérdezem mert az unokatestvérem van ilyen döntéshelyzetben hogy milyen egyetemi szakra menjen, és állítólag most nagyon nem éri meg informatikusnak tanulni, mert a szakma telítődött és leépítések vannak. És ez nem csak magyarországi de világjelenség, ugyanakkor mint minden válság vagy recesszió Magyarországot sokkal jobban érinti mint más országot. Ez sem kivétel állítólag.

Tényleg ilyen kilátástalan a helyzet mint a podcastokban mondják, cikkekben írják? Beszéljem le erről a szakról a rokonomat?


jún. 9. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Informatika nehéz szakma és szerte ágazó. Nem is véletlenül keresnek annyit.


Ha azért nem kezdi el, mert nehéz, akkor nem is érdekli annyira, hogy ebben dolgozzon. Ha nem lenne kérdés, hogy IT-ta menjen, akkor sokkalta mélyebb lenne az érdeklődés.


Ezt a szakmát szerelemből lehet jól csinálni. Mindig van új dolog és frissen kell tartani a tudást olyan dinamikusan fejlődik, különben le fog maradni az ember. Tanulás és utána járás a témáknak sose fejeződik be.

jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én most kezdtem el, nem igen érdekel, hogy más mit mond. Engem érdekel, inkább ezzel foglalkozom mint mással


+ nem csak az alkalmazotti lét létezik

jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A szakemberek iránti igény jelentősen csökkent. Ez amiatt van, mert a státusszal bírók hatékonyságát nagyon nagy mértékben kiterjesztette a chatGPT, a Copilot.

Ezért sem érdemes már ebbe az irányba lépni. A másik ok az, hogy az AI idővel a humán fejlesztőknél jobbá, olcsóbbá fog válni. És az az idő, amíg ez bekövetkezik, nem évtizedekben mérhető, hanem csak években. Ráadásul, évekből se sokban. Én úgy három évre teszem, de lehet, hogy meglesz ez már másfél esztendőn belül is.

jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

#3 Számos érvet tudok hozni, hogy miért nincs igazad.


Címszavakban pár:

- Project kontextus (akár több független repository-ok átívelően)

- Kreatívitás

- Utó ellenőrzés (kiköpi a kódot és szia)


Ez az AI, nem más mint egy feltanított szöveg generátor. Új problémákra nem tudja a megoldást és sose up-to-date ha toolokról van szó.


Eleve az LLM modelleket ~15éve fejlesztik. Hiába generál jobban, okosítják fel jobban, az emberi tényező kelleni fog.

jún. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ez az AI, nem más mint egy feltanított szöveg generátor."


Ez a Lajos nem más mint egy feltanított szöveg generátor.

Ez a Péter nem más mint egy feltanított szöveg generátor.

Ez az Anita nem más mint egy feltanított szöveg generátor.

Ez a ... nem más mint egy feltanított szöveg generátor.


És tényleg.

jún. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bootcampes meg az "autodidakta" (értsd megnézett 3 youtube videót) féle 0kms kezdőkre nincs igény. Ha valaki kijárt egy egyetemet úgy, hogy nem csak átrugdalták a tárgyakon és gyakornokoskodott sokat a tanulmányai melett akkor neki még mindig könnyű lesz az álláskeresés.
jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egypipás delphi papa jó választ adott, ezért inkább a 7-est jelentettem kötekedésért.
jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Kíváncsi lennék, hogy melyik bank bízná rá a kódját egy chatgpt vagy más AI-ra :D
jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

8. Én nem pont banki, de hasonlóan kritikus adatokkal dolgozó applikációkat és még inkább: algoritmusokat fejlesztek, és chatgpt-zek egész nap.


Mondta is a múltkor az egyik kolléganőm, hogy xy kolléga állandóan chatgpt-vel írt kódokat commitol, én meg mondtam neki, hogy NAGYON HELYES, így gyorsan és hatékonyan dolgozik.


A chatgpt / copilot stb. nem fejleszt le (egyelőre) teljes alkalmazásokat, de nagyon sokat segít. Plusz kérek tőle modellezési tanácsokat stb.

jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy szerencsétlen tévelygő feljön erre az oldalra, gondolván hogy építő jellegű válaszokat kap, erre pedig csak ömlik az alá nem támasztott mocsok és kapja a negatívat, kb minden témában megfigyelhető ez.


Programozást érdemes tanulni.. nem mert jön az Ai és nem lesz munkád.

Hegesztőnek érdemes elmenni .. nem mert egész nap a füstöt szívód és 40 évesen már tüdőbeteg leszel.

Akkor legyek villanyszerelő, kőműves.. ne, mert az építőiparban feketemunka megy, amúgy is hanyatlik, nincsenek építkezések.

Van 1 millió befektetni való pénzem, mit kezdjek vele? ... ez aprópénz, nekem ennyi havi kajapénzem, bla bla bla


És sorolhatnám napestig.

jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!